5. 12. 2015 | -red-

SPA - PCE - 2:1p - Junioři udrželi vítěznou sérii i proti Pardubicím

26., sobota 5. 12. 2015
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Chour – M. Jandus, Janda, Bednárik, Kadeřávek, Zeleňák – Krátký, T. Jandus, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka.
Pardubice: Červený – Beran, Horyna, Kučera, Šklíba, Faltys – Martinec, Benýšek, Panna, Hlaváček, Hoskovec, Velinský, Barkóci, Krajňák, Dušek, Pipek, Voženílek, Kusý, Rohlík.
Branky a nahrávky: 17. Havel (Pulkrab, Procházka), 61. Havel (TS) – 45. Martinec (Velinský, Barkóci). Rozhodčí: Kostourek – Marek, Rybáček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Sparťanští junioři stále pokračují ve své impozantní sérii výher, kterých už mají nyní na kontě patnáct v řadě! Pardubice, které nejsou ani v první desítce, jim ale dokázaly sebrat bod hlavně díky skvěle chytajícímu brankáři Červenému. Spartu poslal v první třetině do vedení Jan Havel, Pardubice srovnaly v úvodu třetího dějství. Na góly chudý duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl díky proměněnému trestnému střílení dvougólový Havel.

Komentář

Sparťané v roli vedoucího celku vstupovali do zápasu s Pardubicemi jako jasný favorit a už po minutě si vynutili faul. První přesilovka, ve které se domácí neprosadili, jako by předznamenala průběh celého duelu. Sparta byla totiž i ve hře v pěti lepším týmem, ale stále znovu troskotala na skvěle chytajícím gólmanovi Pardubic. A když už na Červeného vyzrál kapitán Sparty Pulkrab, nepovedlo se mu zakončení do odkryté branky z velkého úhlu.

Pardubice na svou největší šanci první třetiny čekaly do 17. minuty, kdy střelu Hoskovce ještě dorážel Rohlík. Sparťanský brankář Chour si s oběma pokusy poradil. A hned z protiútoku šel jeho tým do vedení! A to zásluhou Jana Havla, který dorazil vlastní střelu za záda Červeného.

Do druhého dějství vstupovala Sparta v početní výhodě, po jejím skončení orazítkovala tyčku. Pražané se dál tlačili za druhým gólem a svému soupeři povolili v prostřední dvacetiminutovce pouze pět střel na branku. Sami byli výrazně střelecky aktivnější, ale na Červeného si nepřišli. Pardubický brankář zachránil svůj tým i při obrovské šanci Procházky, kdy se stihl bleskurychle přesunout s křižnou nahrávkou a u své levé tyčky mezírku nenechal.

Nízká produktivita sparťany zamrzela o to více v úvodu třetí části, kdy hosté z ojedinělé šance srovnali. Jakub Martinec zůstal nepohlídaný před brankou a zužitkoval nabídku Velinského. Vyrovnávací gól Pardubické nabudil a třetí třetinu sehráli nejlépe z celého zápasu. Další gól už ale ani jeden z týmů nepřidal, a tak se šlo za stavu 1:1 do prodloužení. To však trvalo jen pouhých 22 sekund. Poté totiž pardubický Panna sekl před vlastní brankou Jana Havla a sparťanský útočník nařízené trestné střílení proměnil rychlým blafákem do forhandu.

Dnes v 17:15 | Jun.
EC Red Bull Salzburg (AUT)

Para hokejisté budou pevnou součástí Sparty

Buchtele: Bitkař nejsem, ale kluky v tom nenechám