19., neděle 6. 11. 2022, Zápas pro legendy
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Kovář – Krejčík, Moravčík, Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Polášek – Konečný, Sobotka, Řepík – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Safin – M. Vitouch, G. Thorell, Hauser.
Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko, Nedbal, Chabada – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Matýs – Paulovič, Poulíček, Koffer – Rouha, Rákos, Urban.
Branky a nahrávky: 15. Sobotka (Moravčík), 31. Horák (Řepík, Kempný) – 13. Paulovič (Košťálek, Poulíček) 40. Říčka (Zohorna, Košťálek), 49. Košťálek (Kousal, Zohorna). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Špůr, Zíka. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 13176. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Nejlepší hráči utkání: Roman Horák – Jan Košťálek.
V utkání věnovaném sparťanským legendám, před kterým vstoupilo mezi členy pět nových tváří, jsme ve speciálních dresech přivítali lídra tabulky z Pardubic. Utkání se hrálo před fantastickou atmosférou a velkou bitvu musela rozhodnout až třetí třetina. V té se bohužel z přesilovky dokázali prosadit hosté a jelikož se nám nepodařilo vyrovnat ani ze závěrečného tlaku, tři body si odváží hosté.

Utkání věnované sparťanským legendám se rozehrálo před skvělou atmosférou a od úvodních minut tomu odpovídaly i emoce na ledové ploše. První roztržku jsme tak měli možnost sledovat už po pěti minutách, po zákroku hostujícího Dvořáka. První zajímavější hokejový moment předvedl Michal Řepík, když nebezpečně pálil z levého kruhu. Hrál se svižný a tvrdý hokej, ale sledovali jsme především bitvu o střední pásmo a brankáři mnoho práce neměli.

Pardubice se ale z nenápadné akce dostaly do vedení. Po vyhraném vhazování se do kotouče na modré opřel Jan Košťálek, do jehož střely sáhl Matěj Paulovič a usměrnil ho nechytatelně k tyči. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat! Michal Moravčík tvrdě vypálil z mezikruží, kotouč vyplaval přímo před Vladímíra Sobotku, který se bleskově zorientoval a zakončil do odkryté branky.

Následně jsme na desítky vteřin zamknuli hosty do obranného pásma a několikrát jsme nebezpečně vypálili na Romana Willa, pardubický gólman ale udržel všechny kotouče před sebou. V závěru první třetiny byl vyloučen hostující Košťálek a ve druhé části nás tak čekala přesilová hra. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

A hned jsme mohli v početní výhodě udeřit. Michal Řepík tvrdě pálil a jeho pokus ještě ze vzduchu sklepával David Tomášek. Z bezprostřední blízkosti ale branku netrefil. Jen o chvíli později se Tomášek z levé strany skvěle proháčkoval a nabízel puk před branku, našel si ho Horák, trefil však pouze Willův levý beton. Gól se nepodařilo vstřelit ani Eriku Thorellovi, který se řítil sám na branku, forhendovou kličkou ale hostujícího muže v masce nepřekonal.

Rozhodně se v brance nenudil ani Kuba Kovář, který musel krátce po sobě řešit dva velké závary v brankovišti, nikdo z pardubických útočníků za něj ale kotouč procpat nedokázal. Další šanci na druhé straně nedokázal využít Konečný, ale jen o chvíli později už se O2 aréna mohla radovat. Michal Řepík vybojoval puk za brankou a naservíroval ho úplně volnému Romanu Horákovi, který zamířil bezchybně k tyči a poslal Spartu do vedení.

Hned vzápětí mohl náskok navýšit David Tomášek, po krásné nahrávce Erika Thorella dělal kličku Willovi, ale ten ho dokázal vychytat. Sparťané hráli výborně a i nadále se hnali za další brankou. Řepík dostal přihrávku na pravý kruh, orazítkoval ale pouze levou tyčku pardubické svatyně. Po faulu Zohorny se nám nepodařilo využít přesilovku a chvíli před koncem třetiny přišlo vyrovnání. Tomáš Zohorna našel volného Roberta Říčku a ten z první zamířil do poloodkryté Kovářovy branky. I po druhé třetině tak byl stav vyrovnaný.

Do třetí třetiny jsme opět vstoupili aktivně a po pobídce Tomáška pálil z první do lapačky Willa Horák. Na druhé straně pak zazvonila branková konstrukce, když se do kotouče opřel Tomáš Dvořák a trefil horní tyčku naší branky. Poté byl při průniku před branku faulován Erik Thorell, ani třetí přesilovku v utkání se nám bohužel využít nepodařilo.

Naopak první početní výhodu si po faulu Tomáška zahráli hosté a po dlouhém tlaku se jim podařilo vstřelit branku. Jan Košťálek napřáhl od modré čáry a svou dělovkou propálil všechno co mu stálo v cestě. Následně se nám nepodařilo využít ani čtvrtou přesilovku v utkání. Tlačili jsme se za vyrovnáním, náš nápor ale přerušilo vyloučení Moravčíka.

V poslední minutě jsme ještě odvolali brankáře a čtrnáct vteřin před koncem fauloval hostující Košťálek. Ani dvojnásobnou výhodu se nám bohužel i přes obrovský závar nepodařilo využít a se třemi body tak odjíždějí hosté z Pardubic.

Jaroslav Hlinka (HC Sparta Praha): "Myslím si, že jsme neodehráli vůbec špatný zápas. Bohužel se projevilo, že zatímco my nejsme v pohodě, tak Pardubice jsou naopak v laufu a vyhrávají. Na konci si zápas s přehledem pohlídaly. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme byli jasně lepší a měli jsme odskočit. Nevyužili jsme přesilovky a z jedné soupeře jsme inkasovali, to bylo rozhodující. Za jeden den se s týmem nic udělat nedalo. Kluci to dnes odmakali, nedá se jim nic vyčíst."

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): "Pro nás to byl šťastný zápas. První třetina nebyla z naší strany špatná, podařilo se nám dát branku, ale Sparta byla aktivnější a tlačila se do nás. Ve druhé třetině jsme byli horším týmem a bylo obrovské štěstí, že jsme z protiútoku ze středního pásma dali na 2:2 a že nám Sparta neodskočila na 3:1. Ve třetí části byla na naší straně obrovská bojovnost, využili jsme přesilovku. Důležité bylo, že jsme ubránili pět oslabení. To dnes rozhodlo; nedostali jsme gól v oslabení a v přesilovce jeden dali."