23. 9. 2017 | Martina Nová

SPA - PCE 4:2 - Junioři doma ještě neprohráli, zvítězili nad Pardubicemi

6., sobota 23. 9. 2017
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Hofmann – Frič, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chloubal, Kropáček, Pšenička, Dubský.
Pardubice: Vlk – Oliva, Pražák, Faltys, Žouželka, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Bureš, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý.
Branky a nahrávky: 1. Procházka (Karoch, Pšenička), 20. Pšenička (Karoch), 25. Rousek (Dubský), 60. Eliáš (Jandus, Pšenička) – 39. Matýs (Hoskovec, Mert), 57. Zídek (Bučko, Faltys). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Hynek. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 17:48. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Po výhře nad Hradcem Králové se na ledě Tipsport areny představil i konkurent z Pardubic. Sparťanští junioři doposud doma neprohráli, což nezměnilo ani toto utkání. V polovině druhé třetiny Pražané vedli již 3:0, Dynamo dokázalo stáhnout ztrátu na jeden gól, nicméně trefa do prázdné brány v závěru třetí třetiny stvrdila další domácí triumf Sparty.

Komentář

Utkání započalo lépe pro domácí mužstvo, s úvodním tlakem Sparty přišel první gól zápasu. Přesná střela Ondřeje Procházky z levého kruhu zajistila sparťanům jednobrankové vedení. V následujícím průběhu byli přesnější na puku stále domácí, to se ale změnilo s prvním vyloučením.

Přesilovka Pardubicím gólově nevyšla, nicméně si vybudovali na soupeře značný tlak. Z něho se Pražanům těžko dostávalo, vyrovnanější tempo hry bylo k vidění až s koncem první dvacetiminutovky. Jak třetina začala, tak také skončila. Na 2:0 zvýšil Tomáš Pšenička po úspěšné střele z pravého kruhu ke vzdálenější tyči.

Druhá třetina započala lépe pro Pardubice, které byly aktivnější, jenže postupně se hra začala vyrovnávat. Ke slovu se dostala Sparta, konkrétně Lukáš Rousek, ten z blízkosti propálil Vlka a zajistil Pražanům vedení 3:0. Vzápětí mohl z trestného střílení zvýšit Dubský, ale faul Pardubic nevyužil.

Následně se tempo uklidnilo, hra se přelévala ze strany na stranu. Dobrou příležitost snížit dostalo Dynamo v podobě dvojnásobné přesilovky, ale nevyužilo ji. Nakonec se Východočeši zapsali do střeleckých statistik, koncem prostřední části zprava do poloodkryté klece poslal kotouč Ondřej Matýs, skóre tak bylo 3:1 pro domácí.

Do třetí části zápasu vlétly Pardubice s elánem, nicméně nenavázaly na gól ze druhé třetiny. Hra se vyrovnala, bojovalo se o střední pásmo a ani jeden tým neměl mnoho příležitostí pozměnit skóre.

Nakonec se Východočeši dočkali snížení a zdramatizovali koncovku duelu, rychle přesilovou hru využil Václav Zídek. Pardubice stupňovaly tlak, odvolaly gólmana, ale již nevyrovnaly. Naopak sparťané protlačili puk do hostující svatyně počtvrté a stvrdili své tříbodové vítězství.

Ohlasy trenérů

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Jsme rádi za tři body, bylo to velmi kvalitní utkání. Ke konci jsme měli veliké štěstí, výborně nám zachytal gólman Hofmann. Musím kluky pochválit, bylo to vybojované vítězství a důležití tři body pro nás."

Proběhly víkendové kempy Poděbradech

Ve čtvrtek začíná turnaj mládeže BILLA Cup

Sparťanský útok posiluje Kanaďan Zach Sill

Nic jsme nevypustili, těší oslavence Formana