SPA - PCE 4:3 - V Nymburce úspěšnější “domácí“

ČP4, čtvrtek 16. 8. 2007
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Štefl (26. Valent) – Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Mrázek – P. Ton, Nedvěd, Štrba – Netík, Sivek, Melichárek – Dragoun, Langhammer, M. Havel – Hromas, Švagrovský.
Pardubice: Hylák – Posmyk, Linhart, Čech, Richter, Koma, Havíř, Snopek, M. Šeda – Somík, Rolinek, Hlinka – Andrašovský, Tvrdík, Pivko – L. Havel, Koukal, Cetkovský – Klejna, Rákos, Zohorna.
Branky a nahrávky: 5. Melichárek, 28. Melichárek (Sivek), 36. Langhammer (Černošek), 43. Ton z trestného střílení – 17. Koukal (Havel), 22. Zohorna (Klejna), 36. Tvrdík (Richter). Vyloučení: 13:12, navíc Pivko 10 min. + DKU, Andrašovský (oba PCE) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1500.
Sparťanům se povedla odveta a v dnešním utkání Tipsport Hockey Cupu poprvé od zisku mistrovského titulu porazili Pardubice 4:3. “Domácí“ vedli v Nymburce zásluhou Tibora Melichárka, ale soupeř otočil stav. Pražané dokázali vyrovnat opět Melichárkem a po pardubické odpovědi srovnal Jakub Langhammer. O vítězství Sparty rozhodlo proměněné trestné střílení Petra Tona klasickym blafákem do bekhendu.

Netradičně v Nymburku sehrála Sparta a Pardubice další kolo Tipsport Hockey Cupu. Po slavnostním buly nymburského starosty začali sparťané aktivně, až před Hyláka se prosmýkl Nedvěd, v rozhodující chvíli mu utekl puk. Stejný hráč měl velkou šanci ve čtvrté minutě při přesilové hře, s jeho bekhendem si však poradila lapačka pardubického brankáře. V čase 4:44 otevřeli “domácí“ skóre utkání. Samostatnou akci zakončil Melichárek střelou zprava nahoru. V následujících minutách viděli diváci více vyloučení než hezkých akcí. Až v desáté minutě roztočili Pražané přesilovkovou kombinaci, ale nepodařilo se jim využít ani sedmasedmdesát sekund dlouhou výhodu dvou mužů v poli. První větší šance Moelleru přišla až ve čtrnácté minutě. Koma mířil přesně, Štefl si však s jeho pokusem poradil. O dvě minuty později zkoušel exvsetínského brankáře bombou od modré Snopek, také však neuspěl. V čase 16:02 Moeller v přesilovce vyrovnal. Rychlou akci Lukáše Havla zakončil Koukal zametením puku do branky. O chvíli později opět hrozila Sparta, jmenovitě Michal Havel. Langhammer mu nahrál od mantinelu, ale Hylák si Havlovu dorážku pokryl. Podobně si brankář Moelleru poradil o dvě minuty později s další akcí stejné dvojice, tentokrát však střílel Havel z otočky. V závěru třetiny se dobré šance dostával Rolinek, zastavil ho však Langhammerův faul.

Druhou dvacetiminutovku načal v přesilovce ostrou střelou nad branku Somík. O chvíli později se před brankou objevil osamocený Tvrdík, odkrytý kout branky však netrefil. Ve dvaadvacáté minutě nachytal Štefla střelou z velkého úhlu agilní Zohorna. O čtyři minuty později svedl v početní výhodě Štefl souboj s Hlinkou, chytil dvě dorážky, ale nakonec musel opustit kluziště s bolestivou grimasou. Do sparťanské svatyně se tedy postavil Michal Valent. Než se však stačil zahřát, stačili jeho spoluhráči vyrovnat. Melichárek v přesilovce nahodil puk před branku Moelleru a jeden z pardubických bránících hráčů si srazil puk do vlastní sítě. V jednatřicáté minutě nebezpečně střílel Cetkovský, puk však skončil v náručí brankáře Valenta. O chvíli později si na druhé straně pohlídal Sivkovu dorážku u levé tyčky. Pak při obranné činnosti upadl Vykoukal, čímž se před sparťanským gólmanem objevil Tvrdík zcela sám. Valent skokem celou situaci zachránil, ale chvíli zůstal otřesen. V čase 35:23 šel Moeller podruhé do vedení. Aktivní Tvrdík unikl po pravém křídle a celou akci zakončil střelou kolem betonů. Za devětadvacet sekund však bylo srovnáno. Černošek vyslal do sóla Langhammera, který poslal puk Hylákovi mezi betony do branky. Před koncem druhého dějství se ještě na jediného pardubického obránce řítila dvojice Sivek – Melichárek, svou akci však překombinovali.

Ve třiačtyřicáté minutě uháněl na Hyláka Ton, zezadu jej však hákem velkým jak ruka Johna Silvera zastavil pardubický zadák Tomáš Linhart. K nařízenému trestnému střílení se postavil sám postižený hráč. Kanonýr Ton vytáhl opět svůj klenot, na jeho bekhendový blafák byl Hylák krátký. O chvíli později otřásla pardubickým brankářem další rána, tentokrát z hole Michala Dragouna, která jej trefila do masky. V padesáté minutě pálil zleva Hlinka, puk skončil ve Valentově náruči. O dvě minuty později potěšil diváky Hanzlík povedeným bodyčkem, kterým poslal k zemi Klejnu. O chvíli později bylo zle před sparťanskou brankou. Somík střílel zleva, pak se snažil o překonání Valenta Havíř. Vypjatý zápas okořenila řada potyček, v té poslední se pošťuchovali Rákos s Hanzlíkem. V šestapadesáté minutě napálil puk z otočky exsparťan Richter, Valent však měl spodek branky pokrytý. O pár okamžiků později svedl souboj uhánějící Dragoun s Hylákem, brankář Moelleru ale vyjel z branky včas. V předposlední minutě utkání uháněli v přečíslení dva na jednoho Švagrovský s Ptáčkem, druhý jmenovaný ale těsně minul odkrytou klec Moelleru. Pardubicím už pak nepomohl ani oddechový čas, Sparta vyhrála 4:3.