SPA - PLZ 1:2p - Dorost zabodoval s Plzní, padl v prodloužení

10., sobota 12. 10. 2019
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Plzeň: Bočan – Houdek, Kanta, Jiříček, Hodinář, Špaček (A), Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Marcel (C), Soukup M., Václavík, Holý.
Branky a nahrávky: 11. Vitouch (Broš) – 1. Hauser (Jiříček), 64. Korčák (Šiler, Jiříček). Rozhodčí: Folk – Votrubec, Povová. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Dorostenci se podruhé v sezoně utkali s plzeňskými indiány, kteří jsou vedoucím celkem skupiny Západ. Přestože v první minutě hosté odskočili, domácí dokázali ještě v první třetině srovnat díky trefě Michala Vitoucha. V dalším průběhu duelu čarovali oba brankáři a duel šel do prodloužení, kde se štěstí přiklonilo na stranu Plzně, která si zapsala druhý bod

Utkání zahájila útokem Sparta, ale byla to Plzeň, která se jako první radovala z gólu. Hned v první minutě poslal svůj tým do vedení Petr Hauser. Domácí však nesložili zbraně a bojovali dál. Hra se přelévala ze strany na stranu, kdy oba celky měly střelecké příležitosti. Indiáni dokonce dostali šanci zvýšit skóre v přesilové hře, jenže bez úspěchu.

Když Sparta ještě zvýšila obrátky, dokázala vyrovnat. Po dlouhé útočné kombinaci v útočném pásmu dostal kotouč za Bočana Michal Vitouch. Vyrovnaná hra byla k vidění i v následujícím průběhu, nicméně do sirény další gól nepadl.

Ve druhé třetině se domácí nedokázali na delší dobu dostat do tempa a Plzeň měla po většinu dějství převahu. Nejdramatičtější úsek byl k vidění v polovině duelu. Vše odstartoval Dominik Soukup, který z mezikruží nepřekonal Krbečka. Následně se Sparta oklepala a Bočan měl plné ruce práce. Hostující brankář si však smlsnul na pokusu Broše i Zemboly, následně ustál i velký tlak před bránou s několika dorážkami. Škodovka dostala možnost další přesilové hry, ale Pražané ji ustáli a skóre zůstalo po 40 minutách nerozhodné 1:1.

Třetí dějství nabídlo vyrovnanou hru, kde se však tempo mírně snížilo. Často se přerušovalo kvůli ofsajdům nebo zakázaným uvolněním. Co ale zůstalo beze změny, bylo nasazení obou brankářů, kteří znovu předváděli skvělé zákroky. Bočan pomohl svému týmu v oslabení při šanci Krupičky, Krbeček pak zneškodnil Marcelovu akci. V závěru dějství se sparťané dopustili faulu a ještě se strachovali o body. Podařilo se jim však nerozhodný stav udržet a po 60 minutách se šlo do nastavení.

V úvodu se ještě Sparta bránila v oslabení, které přečkala bez větších obtíží. Pražané se nedokázali propracovat přes bránící Západočechy do zakončení, naopak Plzeňští využili své velké zbraně – rychlých úniků. V přečíslení dva na jednoho nahrál Šiler Matěji Korčákovi, který pokořil Krbečka. Sparťané tak padli 1:2 v prodloužení.

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): "Tento zápas byl pro nás další zkouškou s těžším soupeřem. Brali jsme to tak, poctivě jsme se připravili. Mám pocit, že i kluci to tak brali. Kdyby tam byli diváci, tak pro ně by to byl dobrý zápas. Obrany byly otevřené na obou stranách, šance byly. Byla jen otázka, kdo to nakonec urve. Myslím si, že plichta odpovídala tomu průběhu. Naše problémy byly v defenzívě i ofenzívě, měli jsme mraky šancí, ale neproměňovali jsme je. Třetí třetina podle mě vyzněla lépe pro Plzeň. Bod je pro nás skvělý, ale nakonec jsme chtěli dva. Bohužel jedna chyba v prodloužení rozhodla, že dva body má Plzeň, ale s výsledkem a s hrou jsme spokojení."

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Byl to výborný zápas z obou stran. Velké nasazení, sice málo branek, ale oba gólmani chytali výborně. Myslím si, že víc šancí jsme měli my, bohužel nás hodně trápila koncovka. Ale pro obě strany to, podle mě, bylo kvalitní utkání, jenom víc takových. A v prodloužení si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."