SPA - PLZ 2:3 - Dorostenci nestačili na Plzeň

II/25, pátek 2. 3. 2018
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Švehlák – Bureš, Najman J., Tůma, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Rubeš, Flídr, Smola, Arnošt, Vitouch.
Plzeň: Altrichter – Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Malát, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Šeba, Mužík.
Branky a nahrávky: 11. Tůma (Čech, Arnošt), 40. Pšenička (Dani, Prchal) – 5. Procházka (Hasman), 16. Mužík (Hajšman), 49. Hajšman (Rohla, Mužík). Rozhodčí: Vojtěchovský – Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:3, navíc Tůma (SPA) a Krýner (PLZ) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Sparťanští starší dorostenci přivítali v rámci skupiny o pořadí v play off na svém ledě Plzeň. Hosté šli do vedení už v 5. minutě, vyrovnat ale dokázal Patrik Tůma. Jenže do konce třetiny byl stav pro domácí opět nepříznivý, Škodovka vedla po první dvacetiminutovce 2:1. V té druhé sparťané srovnali zásluhou Ondřeje Pšeničky, na třetí gól Indiánů ale odpověď nenašli, a Západočeši si tak odvezli z pražské Tipsport areny plnou porci bodů.