29. 10. 2010 | Oliver Sálus, Lukáš Krupička, Oliver Sálus

SPA - PLZ 3:0 - Sparta jednoznačně přejela Plzeň

16., pátek 29. 10. 2010
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Pöpperle - O´Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Kůrka, D. Výborný, Ton - Bartánus, Broš, Smoleňák - Pacovský, Koreis, Kafka - D. Tůma, Karpov, Hromas
Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Dvořák, Straka, Vlasák - P. Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Lev - od 35. navíc Tvrdík
Branky a nahrávky: 9. Salcido, 39. Hromas (Pacovský, Hanzlík Jan), 49. Hromas (Pacovský). Rozhodčí: Minář, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 6 340. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
P r a h a - Impuls v podobě příchodu nových trenérů se vydařil. Sparta zápas zvládla v nečekáné pohodě, v každé třetině se jednou prosadila a hostům nic kloudného nepovolila. Hvězdou večera se stal dvojnásobný střelec Karel Hromas. Brankář Pöpperle udržel druhou nulu v řadě.

Fotogalerie

Komentář

Obě mužstva dlouho nemohla najít způsob, jak se na delší dobu usadit v útočném pásmu. Střílelo se jen sporadicky a hra postrádala přesnost. V deváté minutě přejel modrou čáru Brian Salcido a svou střelu uklidil k levé Mazancově tyči. Nenápadný střelecký pokus tak poslal Spartu do vedení. Domácí mohli svůj náskok navýšit o několik minut později v přesilové hře, tu však nevyužili, a tak se utkání vrátilo do podoby, ve které se nacházelo prvních osm minut. V 16. minutě dostali plzeňští indiáni puk za brankovou čáru, bohužel však neregulérním způsobem, gól tak nemohl platit. Následnou přesilovku hostující hokejisté také nepřeměnili ve vyrovnávající branku, a tak první část vyhrála Sparta. Její brankář Pöpperle se ani moc nezapotil.

Plzeň začala druhé dějství v početní výhodě. Pöpperleho v brance Sparty zaměstnala, ale sparťanský gólman svou práci splnil na jedničku. Poté se však držení otěží zápasu ujal znovu pražský celek. Domácí plzeňské hokejisty k ničemu nepouštěli a pravidelně přidělávali práci brankáři Mazancovi. Ve 31. minutě minul Hanzlík po sérii střel odkrytou branku. Po něm útočil Broš a také Kafka. Ke konci druhé třetiny pak domácí hráli přesilovku, dlouho však nemohli najít způsob, jak Mazance překonat. To se povedlo až minutu před koncem druhé části Karlu Hromasovi, který z mezikruží zacílil a přesně trefil. Sparta tak pojistila své vedení.

Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu. Nabuzená Sparta plně zaměstnávala Mazance v brance Plzně a hostující útočníci pouze pravidelně střídali. Po několika nepřesných rozehrávkách Sparty se sice hosté dostávali před Pöpperleho, ten však žádnou vyloženou příležitost chytat nemusel. Arenou Sparty koloval již od páté minuty závěrečného dějství vítězný chorál. Jak diváci, tak hráči si utkání viditelně užívali, protože zápasy, kdy Sparta vede 2:0, k vidění letos moc často nebyly. Ve 49. minutě rozjásala své fanoušky Sparta potřetí, byl u toho znovu střelec večera Karel Hromas, který tak zasadil poslední hřebíček do plzeňské rakve. Domácí tým už si své vedení pohlídal a skvělým výkonem v obraně pomohl brankáři Pöpperlemu k dalšímu čistému kontu. Premiéra tak novým trenérům vyšla na výbornou, když za odvedený výkon fanoušci děkovali potleskem ve stoje.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (Sparta): "Nám jako trenérům hodně lidí po tomto zápasu gratulovalo, ale já si myslím, že největší gratulaci si zaslouží hráči a ne my trenéři. Jsme tu strašně krátce, v podstatě jen dva tréninky, za tu dobu se dá udělat jen minimum. Byla tam velká vůle po vítězství, v tom jsme předčili Plzeň. Jsme rádi, že jsme zvítězili a urvali tři body, s ničím jiným jsme do toho dnešního zápasu samozřejmě nešli."

Milan Razým (Plzeň): "Domácí dnes projevili větší touhu po vítězství a větší vůli, měli lepší pohyb, zkrátka byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Nutno podotknout, že my jsme jim to svým špatným výkonem dost ulehčili."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Tenhle smutek už nechceme zažít znova

SPA - LIB 1:2 - Sparta získala bronz

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní