10. 9. 2016 | Petr Pavlík

SPA - PLZ 3:1 - Starší dorost zdolal Plzeň

4., sobota 10. 9. 2016
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Mičán - Haš, Vízner, Tůma, Hadamczik, Hanuš - Pšenička, Švarc, Šišolák, Vitouch, Nacházel, Gnusin, Dani, T. Schwamberger, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.
Plzeň: R. Červenka - Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Houdek - Reitspies, Kolda, Matiášek, Roubal, Šiška, M. Červenka, M. Hajšman, K. Hajšman, Hasman, Kovařík.
Branky a nahrávky: 1. Vitouch (Dani), 56. Vitouch (Pavel), 58. Šišolák (Pavel, Švarc) - 9. K. Hajšman (Lokajíček). Rozhodčí: Lacina - Kučera. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
V dalším kole přivítala Sparta soupeře z Plzně. V první třetině bylo skóre tohoto utkání vyrovnané, když po gólu Davida Vitoucha srovnal gólový účet zápasu Matěj Hajšman. Druhá perioda nám branky nenabídla, a tak o vítězi musela rozhodnout až poslední dvacetiminutovka. V 56. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase David Vitouch a výhru zpečetil Ondrej Šišolák, který upravil na konečných 3:1 pro Spartu.

Komentář

Ve čtvrtém kole přivítala Sparta na svém ledě své dorostenecké soupeře z Plzně. Zápas, který se odehrál na sparťanské půdě, se pražskému celku od samému začátku povedl. Už v první minutě se prosadil David Vitouch, kterého našel přesným pasem Miroslav Dani. Nicméně poté, byla nabídnuta plzeňské Škodovce přesilová hra, kterou svěřenci trenéra Bořka Hanzlíka nepotrestali, ba dokonce se sami museli strachovat, když se v tváří v tvář Červenkovi zjevil Martin Hugo Haš. Sparťanský útočník byl faulován a svůj nájezd si zopakoval, ale ve svém druhém pokusu selhal. Skóre tak zůstalo neměnné – 1:0.

Domácí nemuselo toto menší zaváhání příliš moc mrzet, jelikož si zanedlouho zahráli v početní převaze. To by nesměl faulovat Gnusin, který tak stanovil počet hráčů čtyři na čtyři. A za 46 sekund jsme měli vyrovnáno. Martin Lokajíček vybídl ke skórování Kamila Hajšmana, který zamířil přesně k tyči Mičánovy svatyně. Pro Pražany mohlo být ještě hůře, když Reitspies ujížděl sám na domácího muže s maskou, který ale střelu plzeňského forwarda zlikvidoval pohotovou lapačkou. Pět minut před koncem první třetiny se do šance vřítili pro změnu sparťané, když se Vojtěch Kropáček s Davidem Vitouchem rozjeli do rychlého brejku. Druhý jmenovaný ale svým pokusem těsně minul levou tyč indiánské branky. Do první přestávky se už nic podstatného neudálo, a tak si domácí i hosté připsali po jednom gólu - 1:1.

Hned na začátku prostředního dějství šel odpykat prohřešek za příliš mnoho hráčů plzeňský Lokajíček. Sparta po celou dobu své přesilovky kombinovala v útočném pásmu. Nejprve pálil Hadamzcik, který svojí dělovkou od modré minul. Poté to zkoušel ze stejného místa Šišolák, ale ani on nebyl úspěšný. Těsně před půlkou utkání měli hosté při hře čtyři na čtyři velkou šanci vyrovnat! Po závaru před brankovištěm Sparty se kotouč vynořil u Koldy a plzeňský hráč nedokázal trefit prázdnou klec domácích.

V polovině utkání hráli hokejisté s velkým “S“ na prsou v další početní převaze. Využití jednoho hráče v poli ale domácí nepotrestali a ani nebyli úspěšní při velké šanci Vojtěcha Kropáčka, který u levé tyčky Červenkovy svatyně minul. V 37. minutě se na druhé straně po přihrávce Koldy ocitl v šanci Hajšman, který mířil k tyči, ale Mičán vymrštil svůj beton a zachránil domácí od velké pohromy v podobě inkasované branky. Na světelné tabuli tak svítil stále nerozhodný stav - 1:1.

Ve třetí dvacetiminutovce prokličkoval mezi plzeňskými zadáky Ondřej Pavel, následný střelecký pokus však Radek Čevenka zneškodnil. Sparťanům se ani v pozdější přesilové hře nedařilo, a tak tento přestupek hosté zůstal bez povšimnutí. Ve 48. minutě domácí hokejisté urobili velkou chybu, když nechali ujet hostujícího Matiáška. Plzeňský útočník mířil nad Mičánovu lapačku, ale neuspěl. Poté zahrozil opět Vojtěch Kropáček, který po buly střílel jen do betonů gólmana Červenky. Deset minut před závěrečnou sirénou byl Matiášek v totožné šanci, ale tentokrát ho sparťanští beci zastavili čistě.

Poté byl v šanci aktivní Šišolák, který druhou branku nepřidal. Ta samá definice platila i o dorážce Ondřeje Pavla z levého kruhu, který touš do sítě Západočechů neusměrnil. Pět minut před koncem zápasu přišla velká příležitost pro Spartu, jelikož svěřenci trenéra Richarda Žemličky měli k dispozici už osmou početní výhodu. V ní nakonec holešovická parta udeřila zásluhou druhého gólu Davida Vitoucha. A to nebylo vše! Další hřebíček do plzeňské rakve přibouchl Ondrej Šišolák a stanovil tak skóre na konečných 3:1 pro svůj výběr. Pražská Sparta tedy bere tři body, Plzeň se vrací domů bez bodového zisku.

Ohlasy trenérů

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Bylo to velice vyrovnané, Plzeň hrála výborně. My jsme k tomu zápasu přistoupili úplně jinak než včera na Slávii, kdy jsme působili naprosto odevzdaným dojmem a Slavia nás přehrála bojovností. Dneska jsme tu bojovnost měli my a díky tomu jsme zvítězili i díky velké zarputilosti. To si myslím, že rozhodlo. Porážka na Slavii nás motivovala k lepšímu výkonu."

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): "Dvě třetiny byly z naší strany slušné. Ve třetí třetině měla Sparta převahu a měla před rozhodujícím gólem několik závarů, které smrděly gólem.Za třetí třetinu si to Sparta asi zasloužila. Klukům možná už docházely síly. Kvůli zraněním máme teď trochu užší kádr a prostě to vypadalo tak, že nám docházely síly."

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

Horák: Machy má teď víc gólů než já

Permanentky na novou sezonu v prodeji!