6. 9. 2014 | Tomáš Lichnovský

SPA - PLZ 4:1 - Junioři stále neprohráli, doma porazili i Plzeň

6., sobota 6. 9. 2014
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustin, Arnošt (A), Litera, Soumelidis, Svoboda, Havel, Klindera, Pulkrab, Sladkovský, Lojka, Krudenc (C), Brejcha
Plzeň: Pacl – Marcel, Polívka, Kubík, Walter, Holý, Sklenička (A) – Krliš, Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kubalík, Kristl, Rajal, Polata (A), Michel, Suchý, Tulačka (C), Opava, Kepka
Branky a nahrávky: 12. Vokurka (Bláha, Svoboda), 25. Březina (Litera), 45. Vokurka (Klindera), 50. Pulkrab – 47. Kubalík (Holý, Suchý). Rozhodčí: Horák – J. Svoboda, M. Svoboda. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Svěřenci trenéra Dareka Stránského dokázali vyhrát také v šestém zápase nového ročníku extraligy juniorů, když na domácím ledě v pražské Incheba areně přehráli Plzeň. Dvěma góly se v utkání blýskl obránce JIŘÍ VOKURKA. K dalšímu zápasu nastoupí Sparta v pondělí v domácím derby proti Slavii.

Komentář

Do zápasu vstoupil jednoznačně lépe plzeňský tým, který svým vysoko nastaveným tempem motal Spartu v jejím obranném pásmu. Největší šanci měl z mezikruží Kristl, proti jehož střele zasáhl Langer lapačkou. Branka z tohoto tlaku nepadla a první se paradoxně radovala Sparta. Při vyloučení Petráše ve 12. minutě napřáhl za modrou čarou domácí obránce Jiří Vokurka a krásnou střelou do horního levého růžku potrestal hned první vyloučení Plzně v zápase.

Sparta si ve druhé části polepšila o jednu branku, když ve 25. minutě překvapil Pacla střelou od mantinelu Marek Březina. Na druhé straně se Langer jen ohlédl za dělovkou Marcela, který vypálil od modré čáry, ale naštěstí pro sparťanského brankáře puk skončil jen na zadním mantinelu. V závěru druhé dvacetiminutovky dostala Plzeň ještě krátkou výhodu dvou mužů, ale ani z ní se jí gól vstřelit nepodařilo. Domácí brankář Langer byl Spartě velkou oporou, za což mu jeho spoluhráči nejednou při přerušení hry děkovali.

Do třetí třetiny si Plzeň sice přinesla část své přesilové hry, ale početní výhodu nevyužila. Jedinou nebezpečnější střelu z hole Marcela vyrazil Langer do ochranné sítě. Ve 45. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Jiří Vokurka, když jeho střela od levého mantinelu propadla Paclovi někde mezi betony. Na jeho branku odpověděl ve 47. minutě efektně Dominik Kubalík, který se prosmýkl před Langera a zavěsil pod víko. Za Spartu ještě korigoval na konečných 4:1 Marek Pulkrab.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Utkání bylo dlouho poměrně vyrovnané, ale Sparta byla efektivnější v zakončení. Skvělý výkon podal také jejich brankář, který je několikrát podržel. Velkou chybou bylo, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři ve druhé třetině, kdy se lámal zápas.

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce