SPA - PLZ 5:4 - Úspěšný vstup do nového roku

II/5, čtvrtek 6. 1. 2022
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Kogler – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov, Janský – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Plzeň: Jansa – Jiříček, Lučan, Holubec, Prošek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kaiser, Benák, Makovec.
Branky a nahrávky: 9. Křišťan (Vašíček, Novák), 33. Stepanchuk (Odehnal, Žmola), 39. Žmola (Byakov), 40. Bartoň (Novák, Vašíček), 43. Novák (Vašíček, Marton) – 19. Benák (Hořejší), 39. Benák (Mazanec, Eichler), 49. Benák (Prošek, Hořejší), 59. Benák (Mazanec). Rozhodčí: Dyršmíd - Sýkora, Janíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.
Sparťanští dorostenci mají za sebou úspěšný vstup do nového kalendářního roku! Náš tým si v domácím duelu s Plzní vypracoval velmi cenný tříbrankový náskok, který soupeř přes velkou snahu nedohnal a náš tým zvítězil v poměru 5:4. Tři body za jednu branku a dvě asistence si připsal útočník Lukáš Novák a třemi asistencemi se blýskl Martin Vašíček.

Sparťané odstartovali první zápas v novém roce úspěšně, když už po necelých devíti odehraných minutách vedli nad svým soupeřem o jednu branku. Prvním úspěšným střelcem Pražanů se stal útočník Petr Křišťan, který využil přihrávku od Vašíčka s Novákem. Domácí hokejisté stejně jako hosté hráli v prvním dějství dvě přesilové hry, které nevyužili. Když už to vypadalo, že sparťané půjdou do kabiny s jednobrankovým vedením, plzeňští hráči udeřili poprvé. Adam Benák se prosadil v devatenácté minutě a vyrovnal skóre na 1:1.

Pražané nastoupili do druhé třetiny aktivně a dostali možnost zahrát si dvě přesilové hry v krátkém sledu za sebou. Ani jednu však náš tým nevyužil, ale neproměněné početní výhody sparťany nemusely mrzet. V průběhu třiatřicáté minuty se prosadil útočník Bogdan Stepanchuk, který zaznamenal svou druhou trefu v nadstavbové části. Plzeňští hokejisté se dočkali vyrovnání z hokejky Adama Benáka, jenž si připsal už druhou branku v utkání.

Sparťanský tým i přes inkasovaný gól v devětatřicáté minutě předvedl vskutku famózní finiš. Vedoucí gól domácího týmu obstaral Jakub Žmola a pouhé čtyři vteřiny před koncem druhé části mířil do černého obránce Tomáš Bartoň. Sparťané si odnesli do kabin cenné dvoubrankové vedení, když vedli po čtyřiceti odehraných minutách nad Plzní 4:2.

V jakém stylu skončili sparťané druhé dějství, v podobném duchu odstartovali i třetí třetinu. Naši hokejisté hned v úvodním minutách hráli další početní výhodu, kterou zužitkoval Lukáš Novák. Sparťanský útočník si připsal svou druhou branku v nadstavbové části. Plzeňští hokejisté prohrávali rázem už o tři branky, ale rozhodně se nevzdali a bojovali dál. V devětačtyřicáté minutě duelu se prosadil Adam Benák, který svou trefou zkompletoval hattrick.

Z plzeňské strany to ovšem nebylo vše, jelikož v devětapadesáté minutě se hosté znovu prosadili a kdo jiný by to byl než Adam Benák. Plzeňský útočník vstřelil na sparťanském ledě všechny čtyři góly svého týmu, ale ani jeho výkon Plzni na bodový zisk nestačil. Sparťané si po svém čtvrtém inkasovaném gólu vzali oddechový čas a vzápětí udrželi své vedení. Náš tým si po výhře 5:4 připsal na své konto cenné tři body do tabulky ve skupině A.