SPA - SBA 3:2 - Vítězný vstup do turnaje!

1., čtvrtek 18. 8. 2022, hráno v Bratislavě
Sparta - Slovan Bratislava SPA - SBA
Sparta: Kořenář – Jurčina, Moravčík, Krutil, Polášek, Mikliš, Tomek, Jandus – Řepík, Horák, Sobotka – Tomášek, Thorell, Konečný – Dvořáček, D. Vitouch, M. Vitouch – Senčak, Fábry, Ton
Slovan Bratislava: Hlavaj – Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Gachulinec, Golian, Maier – Haščák, Rapuzzi, Pecararo – Fominykh, Harris, Takáč – Zigo, Minárik, Matoušek – Lukošík, Kytnár, Török
Branky a nahrávky: 20. Thorell, 21. Řepík (Moravčík), 24. Řepík (Sobotka) - 58. Ackered (Minárik, Pecararo), 59. Haščák (MacKenzie). Rozhodčí: Tvrdoň, D. Konc st. – D. Konc ml., Synek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 706. Střely na branku: bude doplněno. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Vítězná série v přípravě pokračuje! Sparťané vstoupili do Danube Cupu vítězstvím 3:2 nad domácím Slovanem, proti kterému zářil zejména brankář Josef Kořenář a také dvougólový střelec Michal Řepík. Už v pátek od 15:00 hodin čeká náš tým druhé utkání turnaje proti finské Raumě.

Oťukávací začátek zápasu se plynule přenesl v lehkou převahu Slovanu, jehož první střelecké pokusy MacKenzieho a Maiera dokázal Kořenář pokrýt. Slovákům pomohlo vyloučení Krutila, po jehož návratu zamířil na trestnou lavici také Jurčina, ale sparťanský brankář působil jistě a náš tým podržel i při velké šanci Ziga.

Sparta se převážně bránila, ale průběh prvního dějství ovlivnilo první vyloučení domácího mužstva. Náš tým se od úvodních vteřin držel na puku, z Poláškovy hole orazítkoval tyčku, a přestože přesilovku nevyužil, skóroval vzápětí. Chybu soupeřovy defenzivy potrestal Gustaf Thorell, jenž si našel volný puk mezi kruhy a střelou do horní části branky otevřel skóre.

Skvělý vstup do třetiny načal přesnou tečí Moravčíkovy střely od modré kapitán Michal Řepík. Vydařený začátek pokračoval i nadále, když naše dvojice ujela do přečíslení, načež Vladimír Sobotka hezky mezi bruslemi obránce připravil puk pro Michala Řepíka, jenž střelou do odkryté branky navýšil sparťanské vedení.

Oba týmy si následně zahrály přesilovou hru, při kterých se však činili oba brankáři. Rapuzziho vychytal Kořenář, Jandusovu střelu tahem vyrazil na druhé straně Hlavaj svým ramenem. Vzápětí se před naší brankou zjevil Golian, jehož velkou šanci pokryl Kořenář.

V následné přesilovce měl největší šanci Řepík, ale náš kapitán na Hlavaje potřetí nevyzrál a hattrick nedovršil. Divácky atraktivní třetina nabídla ve své druhé polovině řadu slibných náznaků, ale také kupu chyb, které však žádné z mužstev nepotrestalo.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji pro změnu domácí, když po Poláškově špatné rozehrávce mohl trestat Fominyk, proti němuž skvěle zasáhl náš brankář. Kořenář si vzápětí poradil s Maierovou tečí, na kterou mohli odpovědět Řepík s Horákem, ale ani jeden ze zkušených borců neuspěl.

Na druhé straně se však musel činit Kořenář, když pokryl pokus Takáče. Aktivní Slovan nepolevoval, jeho tlak byl však spíše optický, a když už bylo potřeba zasáhnout, Kořenář byl jistý. Domácím dalo naději Fábryho vyloučení, ale Pecararo ve velké šanci minul.

V závěru oslabení navíc putoval na trestnou lavici Michal Vitouch, a přestože kratičké oslabení ve třech naše defenziva ustála, proti střele Carla Ackereda z osy hřiště už byl Kořenář krátký. Slovan za podpory diváků přidal, zkusil hru bez brankáře a vyplatilo se, protože Marcel Haščák téměř o minutu později dostal domácí na dostřel! Vzápětí mohl rozhodnout Řepík, ale střelou do prázdné branky hattrick nedokonal.