8. 9. 2014 | Jiří Liebreich

SPA - SLA 3:0 - O výhře juniorů rozhodl kapitán Krudenc

7., pondělí 8. 9. 2014
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustin, Arnošt, Litera, Soumelidis, Svoboda, Havel, Klindera, Pulkrab, Sladkovský, Lojka, Krudenc, Brejcha.
Slavia: Novák – Straka, Kocánek, Novák, Saňa, Vala, Drahorád, Knot – Červený, Török, Kasala, Nestrašil, Kellerstein, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Fortelka, Andres, Furch.
Branky a nahrávky: 16. Krudenc (Pulkrab, Březina), 25. Krudenc (Březina, Pulkrab), 60. Březina. Rozhodčí: Fraňo - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 3:0.
Do prvního juniorského pražského derby sezony vstupovaly oba týmy ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco Holešovičtí měli po šesti zápasech na kontě stejný počet výher, slávisté do té doby pocit vítězství nezažili. Změnu nepřinesl ani střet v pražských Holešovicích, sparťané utkání ovládli v poměru 3:0.

Komentář

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, jejich snaha ale vešla vniveč. V polovině třetiny byl sám před Langrem Vyskočil, jeho bekhendový pokus mezi betony domácího brankáře ale úspěch neslavil. O půl minuty později mohl poslat Slavii do vedení Hlinka, jeho střela z mezikruží však jen zacinkala na břevno – Sparta měla štěstí.

O známé pravdě, že štěstí přeje připraveným, se sešívaní přesvědčili záhy. Pět minut před koncem první třetiny dostal od Pulkraba nádhernou přihrávku za obranu sparťanský kapitán Václav Krudenc. Ten si počínal suverénně a poslal kotouč mezi betony Nováka v bráně červenobílých.

Sparťané se poučili z ospalého vstupu do první části a druhou třetinu začali živěji. Sladkovský byl sám proti Novákovi, svým chabým zakončením však nechal vyniknout Nováka v bráně. Chvíli nato však přišla druhá branka Sparty. Václav Krudenc zkusil štěstí jednoduchou taženou střelou z pravého křídla a k překvapení všech překonal Nováka, puk šel nad jeho rameno. Snížit mohl Fortelka, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil jen vyrážečku Langera.

Slavii nepomohla ani přesilová hra, Andres z mezikruží branku netrefil. Na 3:0 mohl zvýšit ujíždějící Sladkovský, jeho únik ve vlastním oslabení však skončil jen nepřesným bekhendovým zakončením. Přesilovou hru v závěru třetiny hráli domácí, červenobílí ji však dokázali ubránit.

Třetí třetina se nesla ve znamení neúspěšného slávistického dobývání sparťanské klece a úsporné sparťanské obranné činnosti. Zpět do zápasu mohlo hosty vrátit přečíslení dvou na jednoho, Andresova přihrávka na Ječného však nebyla přesná.

Definitivně rozhodnout tak mohl Augustin, který jel sám na Nováka, jeho zakončení však dokázal vyrazit brankář Slavie. Sešívaní zkusili v závěru zápasu odvolat brankáře a vytvořili si tlak, jejich trápení v koncovce se však nezlomilo. Střelou do prázdné branky tak mohl zápas podtrhnout Marek Březina.

Ohlasy trenérů

Darek Stránský (HC Sparta Praha): Očekávali jsme agresivního a maximálně odhodlaného soupeře, protože se mu letos výsledkově nevede. Měli jsme s nimi problémy, hráli agresivní hokej. Opět jsme byli produktivní, musím přiznat, že byla Slavia lepší. Vyhráli jsme ale my.

Jiří Hájek (HC Slavia Praha): Když nedáme gól, nedá se vyhrát. Střelecky se nám nedaří už několik zápasů. Samozřejmě by se tam našli i další chyby, hráčům se ale nedá upřít touha po vítězství. Bez góla se však bohužel vyhrát nedá. Sparta byla o tři branky lepší, proto dneska bere body.

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf