SPA - SLZ 1:0 - Junioři stále neporaženi!

5., pátek 20. 9. 2019
Sparta - Red Bull Salzburg SPA - SLZ
Sparta: Cichoň – Vorobjev, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Bespalchenko, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina.
Red Bull Salzburg: Bugl – Obu, Schwaiger (A), Menner, Szuber, Wimmer, Hadamczik – Cimmerman, Hänelt, Eham (C), Lutz, Eliáš, Maier (A), Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Bjerrum, Müller.
Branky a nahrávky: 22. Gluzman (Klimo, Havlín). Rozhodčí: Bejček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3, navíc Eliáš (SLZ) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 43. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 1:0.

Svěřenci trenérského štábu Žemlička–Slavíček zvládli i své páté utkání v nové sezóně, a stále tak nepocítili hořkou pachuť porážky. Tentokrát se jim do cesty postavil Salcburk, který v pátek v Malé sportovní hale porazili těsně 1:0, přičemž pod jedinou branku utkání se podepsal útočník Simeon Gluzman. Pražané se tak s třinácti body na kontě stále drží u špičky tabulky.

V průběhu první periody měla více ze hry Sparta, kterou ale srážely vlastní chyby. Svěřenci Richarda Žemličky byli častěji na kotouči a kontrolovali tempo hry, trápila je ovšem řada nepřesností, kvůli nimž se jí nedařilo dostat do pořádné šance. Salcburk pak několikrát v průběhu třetiny ohrozil domácí klec, nicméně ani jednou se mu nepodařilo kotouč dopravit za záda skvělého Oldřicha Cichoně. Po siréně tak na světelné tabuli v Malé sportovní hale svítil stav 0:0.

Pražané do prostřední části vlétli po hlavě a svou aktivitu už po minutě a osmnácti sekundách hry přetavili v úvodní branku utkání. Z rychlého výpadu se prosadil Simeon Gluzman, na jehož zakončení jinak výborný Bugl nedosáhl. Sparta si pak na ledě i nadále udržovala převahu, další branku se ji ale vstřelit nepodařilo. Najít recept na Cichoně se nedařilo ani Red Bullu, a po dvou třetinách se tak domácí mohli těšit z hubeného náskoku.

Třetí dějství nabídlo defenzivní podívanou – prim na ledové ploše mrazivé haly hrály obrany obou celků, které soupeře nepouštěly do větších střeleckých příležitostí. Oba brankáři měli oproti předchozím dějstvím méně práce a když už byli nuceni zasáhnout, s pokusy protihráčů si hravě poradili. Red Bull se v závěru ještě pokusil utkání zdramatizovat při power-play, nebylo mu to ovšem nic platné, a Sparta se tak po šedesáti minutách radovala z fotbalové výhry 1:0.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Po většinu zápasu, až na výpadek ve druhé třetině, jsme měli více ze hry. Vypracovali jsme si mnohem víc vyložených šancí, ale bohužel jsme je prostě neproměňovali. Byli jsme čtyřikrát sami před brankou a ani jednou jsme nedali gól. Na konci jsme pak parádně zvládli power-play šest na pět, blokovali jsme střely. Závěrem ještě musím pochválit Oldu Cichoně, který odchytal další parádní utkání."