30. 11. 2018 | Martina Nová

SPA - TRI 4:1 - Junioři na úvod druhé fáze porazili Oceláře

II/1, pátek 30. 11. 2018
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Škorpík – Krutil, Bláha, Pika (A), Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Klimo, Schwamberger (A), Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Čech (C), Vitouch.
Třinec: Švehlák – Radzienciak, Krzak (C), Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček.
Branky a nahrávky: 11. Kropáček (Čech), 14. Čech (Pika, Kropáček), 32. Pšenička (Schwamberger, Bláha), 55. Schwamberger (Pšenička, Bláha) – 3. Pastor, 62. Geidl. Rozhodčí: Bejček – Klouček, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 31. Střely na branku: 48:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Junioři Sparty vstoupili do druhé fáze extraligy domácím duelem proti Třinci. Pražanům zprvu trvalo, než se dostali do své kůže, nicméně poradili si i s jednobrankovým mankem a stav otočili ve svůj prospěch. Do konce první třetiny už vedli a v dalších dvou třetinách přidali další branky, vyhráli tak 4:1. V nadstavbě měli hned dvakrát čtvrtý bod sparťané na hokejkách, nicméně po úspěšněm samostatném úniku Ocelářů další bod nepřidali.

Komentář

První třetina nabídla zajímavou podívanou. Sparta byla od začátku sice více na puku, ale na její hře byla znát nervozita. Z toho také vyplynul první gól utkání, který vsítil třinecký David Pastor již ve třetí minutě. Ale domácí to nepoložilo a snažili se dál. S trochou štěstí se jim pak povedlo vyrovnat zakončením Vojtěcha Kropáčka a začínalo se od nuly.

Spartu srovnání probralo z mírného spánku a začala být ještě dravější, neboť začala více střílet na bránu místo přílišných přihrávek. Štěpán Čech poslal svůj tým do vedení poté, co zvonila tyčka Švehlákovy brány. V závěru dějství měly oba dva celky šanci početní výhody, ale další branka do sirény nepadla.

Ve druhé dvacetiminutovce měla po většinu doby ve své moci kotouč domácí Sparta, která ohrožovala Švehláka nemalým množství střel. Jen jedna však prošla za jeho záda, v pěkně sehrané přesilové hře se prosadil Ondřej Pšenička v polovině utkání a zajistil svému mužstvu vedení 3:1. V závěru dvacetiminutovky ještě Třinečtí ohrožovali Škorpíka, nicméně na něj nevyzráli.

Úvodem třetí části šli domácí do oslabení a hosté mohli snížit. Jenže Sparta se ubránila a opět začala být silnější na hrací ploše. Asi největší příležitost snížit měli Oceláři po střele Krče, když urputně doráželi. Jenže se jim to nepovedlo, naopak Pražané utekli do vedení 4:1. V 55. minutě čtvrtou branku vstřelil Tomáš Schwamberger. Ke konci základní hrací doby hosté přitvrdili hru, ale ani to jim úspěch nevykřesalo.

Do nadstavby lépe vstoupili sparťané, Vojtěch Kropáček v samostatném úniku mohl rozhodnout. Vzápětí měl čtvrtý bod na hokejce také Schwamberger, jenže nedal a Třinec ujel. Po chybě v obraně domácích zlepšil náladu Ocelářům Nico Geidl.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Byl to hodně těžký zápas proti soupeři, kterého jsme ještě neviděli, takže jsme nevěděli, co očekávat. Hráli tvrdý hokej, ale my jsme pokračovali v té formě, kterou jsme měli v předešlých zápasech. A vyhráli jsme díky tomu za tři body. V nadstavbě jsme udělali chybou, kterou jsme snad ještě neudělali. Bod mají oni, ale nevadí.“

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Výsledek je trochu krutý pro nás, vypadá příliš jednoznačně. Myslím si, že to bylo svižné utkání, ve druhé třetině jsme si vytvořili více gólových příležitostí, ale výborný brankář domácích nám to zneškodnil. Domácí byli mírně lepší, to musíme uznat, jsme rádi za ten bod, co jsme vybojovali v nadstavbě.“

Dnes začíná předprodej na zápas s Kometou

Machovský: V Liberci jsme neproměnili šance

LIB - SPA 4:1 - Buchteleho gól na body nestačil