9. 9. 2017 | Martina Nová

SPA - TRM 5:1 - Mladší dorostenci vstoupili do sezony vítězně

1., sobota 9. 9. 2017
Sparta - Třemošná SPA - TRM
Sparta: Sluka – Hamara, Truhlář, Bláha, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Valenta, Broš, Slavíček, Vítů, Vitouch, Vágner, Höll, Kuracina.
Třemošná: Mi. Pícl – Špaček, Ma. Pícl, Poch, Šedivý, Makovec, Jánský, Pechr, Psota, Štaif – Korčák, Kozlík, Altrichter, Antony, Hauser, Holý, Ebenstreit, Stárek, Bláha.
Branky a nahrávky: 7. Vítů (Mácha, Slavíček), 29. Bláha, 31. Bláha (Procházka), 53. Vágner (Kuracina, Truhlář), 60. Hamara (Bláha) – 15. Hauser (Altrichter, Pechr). Rozhodčí: Jaroš – Klouček, Kučera. Vyloučení: 5:7, navíc Korčák (TRM) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 27. Střely na branku: 66:12. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Sparťané vstoupili do nového ročníku ELIOD extraligy mladšího dorostu vítězným duelem proti nováčkovi soutěže z Třemošné. Sparta měla v celém utkání jasnou herní i střeleckou převahu, nicméně Meteor dlouhou dobu držel pozorný brankář Michal Pícl. Pražané, kteří obhajují dvě zlata z předchozích dvou ročníků, ale zvyšovali postupně tempo a zvítězili vysoko 5:1.

Komentář

Úvodní dějství zprvu nabídlo vlažné tempo hry, i přesto měla Sparta jasně větší převahu na ledě. Hned ve druhé minutě zápasu navštívil trestnou lavici hostující hráč, domácí tentokrát branku z vyloučení nevytěžili. Jenže s druhým proviněním Meteoru již Pražané ruce nad hlavu zvedali, když se prosadil Josef Slavíček. Ani poté sparťané o dominanci nepřišli, jenže Západočeši postupně přidávali na tempu. Svou zručnost předvedli v 15. minutě, kdy rychlé přihrávky ihned po buly vynesly vyrovnání Třemošné. V koncovce souhry byl Petr Hauser. První třetinu zakončili domácí v početní výhodě a i přes řadu příležitostí nešli znovu do vedení. Velkou zásluhu na vyrovnaném skóre má gólman Meteoru Michal Pícl, který je dnes značnou oporou mužstva ze západu Čech.

Druhou třetinu zahájil Meteor znovu vyloučením, které branku Spartě nepřineslo, ale začala si budovat tlak do dalšího průběhu. Než přišly úspěšné trefy Pražanů, ještě cinkala tyčka hostující brány. Nicméně stále zvyšující se převaha Sparty nutila Pícla kapitulovat hned dvakrát po sobě. V obou případech byl střelcem Marek Bláha, ve 29. minutě v samostatné akci zvedl kotouč pod víko a ve 31. minutě díky rychlé souhře s Procházkou zajistil vedení 3:1. Třemošná se nepoložila a začala být nebezpečnější, zahrozila několika úniky či přečísleními, avšak domácí dokázali zdárně vzdorovat.

Třetí třetina zprvu nabídla poměrně vyrovnanou hru, snad nejvíce v celém dějství. Kotouč se stěhoval ze strany na stranu, jenže postupně hlavní slovo opět dostávali mladí sparťané. Cestu za úvodním vítězstvím dopomohl vydláždit v 53. minutě Michal Vágner. Poté, co hostující Korčák dostal trest pět minut a do konce zápasu, v přesilové hře prostrčil kotouč mezi pravou tyč meteorské brány a beton Pícla. Ve zbývajícím průběhu už Třemošné docházely síly, naopak Sparta nepolevila a dále tlačila na Meteor. Gólman Pícl kapituloval i popáté, v poslední minutě zápasu se do statistik zapsal i Tomáš Hamara. Obdržel přihrávku od dvougólového Bláhy a přesně vypálil kotouč ke vzdálenější tyči. Další duel čeká na mladší dorost 14. 9., kdy na domácím ledě vyzvou plzeňské indiány.

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): Bylo vidět, že se jednalo o první zápas. Bylo to hodně nervózní, ale na druhou stranu ubojované. Jsme spokojení se třemi body a je to pro nás důležité vítězství na začátek sezony.

Adam Sýkora (HC Meteor Třemošná): Sportovně musíme uznat, že soupeř byl lepší. Nebýt naše brankáře, mohlo to být i horší. Možná ve druhé třetině, kdyby se nám podařilo dát gól, mohli jsme zápas trochu zdramatizovat, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Jsme ve fázi, kdy musíme sbírat zkušenosti, aby se naši hráči mohli dále rozvíjet.

Sledge hokejisté v sobotu hostí Pardubice

Sedm sparťanů v mládežnických reprezentacích!

Trenéři dětí: Chce to více dědečků a babiček

Statistické okénko: Novým obráncům to lepí!