7. 3. 2019 | Jan Volf

SPA - TRM 7:6p - Dorost přemohl Třemošnou

II/18, čtvrtek 7. 3. 2019
Sparta - Třemošná SPA - TRM
Sparta: Krbeček – Tomov, Brůna, Ducháč, Ludvík, Menzel, Adamec,Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Höll, Theimer, Vitouch.
Třemošná: Ženíšek – Čarda, Bulka, Dolhý, Poch, Balák – Hruška, Beníšek, Martinec, Schindler, Kozlík, Sieger, Borák, Steinbrücker, Pešek, Vlach, Lajoš, Šmíd, Albrecht.
Branky a nahrávky: 12. Krupička (Ludvík, Höll), 28. M. Vitouch (Krupička, Straka), 40. Vitouch (Straka), 45. Mácha (Höll, Červenka), 56. Brůna (Broš, M. Vitouch), 57. Höll (Krupička, Bareš), 63. Vitouch (Broš, Tomov) – 20. Sieger (Čarda, Borák), 25. Pešek (Schindler), 32. Pešek (Schindler), 37. Pešek (Steinbr'ucker, Schindler), 42. Steinbrücker (Schindler, Balák), 50. Albrecht (Hruška, Martinec). Rozhodčí: Škrobák – Kotlík, Dědek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 31. Střely na branku: 50:30. Průběh utkání: 1:é, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 6:6, 7:6.
Dorost se po pěti zápasech venku představil na domácím kluzišti a i když měl co dělat, opět vyhrál. Protáhl tak sérii výher na číslo 16. Dlouho to ovšem tak nevypadalo. I když Sparta byla lepší v poli a tvořila hru, Třemošenští stříleli branky. Západočeši několikrát vedli, a to i o dva góly, Sparta ale předvedla znovuzrození, vyrovnala v přestřelce na 6:6 a druhý bod vystřelil v prodloužení Michal Vitouch.

Komentář

Od začátku byli na puku lepší domácí, tvořili, hráli kombinačně, zato Třemošná měla za úkol hru bořit, bojovat o každý milimetr ledu a čekat na chyby soupeře. To se většinu zápasu dařilo, Sparta neproměňovala šance a Třemošná trestala každou chybu. Několikrát v zápase vedla a to i o dva góly. Pojďme však popořádku.

Jako první měli nápor domácí, ti brankáře protáhli hned ze začátku, on šance ovšem zlikvidoval. Že to bude šichta se ukázalo téměř okamžitě, hosty držel brankář a sami vyjížděli do brejků, které byly velmi nebezpečné. Sparťané zkoušeli rotace v rohu, za brankou a hledali lépe postavené hráče, góly to ale nepřinášelo. V páté minutě byl blízko branky hráč Třemošné, objel branku a zakončoval nad rameno, trefil však jen tyč.

Holešovičtí dále „bušili“ do soupeře, žádná rána se neujala. Nicméně světlo na konci tunelu probliklo v čase 11:09, Jan Krupička si najel z levého křídla a překvapil brankáře Ženíška u první tyče. Když už to vypadalo, že třetina se dohraje za stavu 1:0, udeřili hosté. Rána od modré, nádherná teč, i když ne zcela úmyslná, srovnáno na 1:1. Autorem branky Jakub Sieger.


Tlak sparťanů pokračoval, ale stále chyběla produktivita, šancí mnoho, avšak koření hokeje nikde, a tak přišel trest. Vedení svému celku dal Ondřej Pešek. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Pražané za necelé tři minuty vyrovnali. Ženíšek ztratil orientaci v prostoru a toho využil Michal Vitouch, 2:2. Druhá třetina to byla jedna velká přestřelka, padlo v ní celkem pět gólů. Do vedení se poté dostali opět hosté, podruhé v zápase se prosadil Ondřej Pešek, když prostřelil Krbečka zápěstím z levého kruhu.

Divočina ale nekončila, v praxi to vypadalo tak, že útočili domácí a góly dávali hosté. Hráči Třemošné zvýšili na 4:2 tři minuty a dvacet dva sekund před koncem druhé periody. Ondřej Pešek zaznamenal hattrick. Pražané ale bojovali dál a důsledkem byl jejich třetí gól, který dali ještě před přestávkou, což bylo ohromně důležité. Gól to byl nádherný, Michal Vitouch si sjel z levého křídla až skoro na střed, odsud provedl naznačení a blafák pod sebe a zakončení nad vyrážečku Ženíška. Po čtyřiceti minutách prohrávali domácí 3:4.


Třetí perioda nemohla pro sparťany začít hůře. Po minutě a čtrnácti sekundách rozvlnil síť Milan Steinbrücker. Ten to trefil náramně, z vrcholku kruhů do „víka.“ Sparta to však nevzdala, Adam Mácha snižoval na 4:5 už ve 45. minutě. Vjel neohroženě do pásma, vystřelil zápěstím a Ženíškovi to propadlo pod vyrážečkou. Utkání přinášelo drama, napětí, zajímavé akce a „hromadu“ gólů. V 50. minutě šli hosté zase do vedení o dvě branky, potřetí v zápase. Šimon Albrecht opět ukázal obrovskou efektivitu hostů a zvýšil na 6:4.

To už pro hosty vypadalo nadějně, stačilo vydržet, ubránit. Pražané však předvedli velkou chuť a kvalitu, nevzdali se a dále bojovali. Za to od hokejového boha obdrželi dárek v podobě dvou branek. Ty od sebe nedělily ani dvě minuty. Pátý gól vsítil Patrik Brůna, krásná akce, přihrávka přes osu, střela do poloodkryté klece a stav 5:6. Šestou branku pak dal z nekonečného tlaku Sebastian Höll, který dostal parádně nabito a Ženíška propálil. Srovnáno. Třemošenští to neudrželi a zavládlo na jejich střídačce zklamání, porazit Spartu, to je vždycky pocta. Tady se to však nepovedlo.


Prodloužení se tedy nehrálo jako nadstavba, ale jako část zápasu, kdy se musí rozhodnout o vítězi. V něm byli lepší sparťané a ve třetí minutě přetočili divoký zápas na svou stranu, hattricku dosáhl i domácí Michal Vitouch. Ze dvou bodů se tedy těšili Pražané a s jedním nakonec odjížděli Třemošenští, kteří tu sahali i po třech, a proto mohli býti mrzutí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Podepsáno. Hokejová farma Sparty je v Kadani

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině