20., sobota 28. 10. 2006
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Salfický - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Protivný, od 21. J. Mrázek - Sivek, J. Hlinka, O. Kratěna - P. Ton, Štrba, Hromas - Hlaváč, Langhammer, od 23. navíc Vrbata.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, Chmelíř, Jurečka, S. Hudec - Irgl, R. Procházka, P. Hubáček - Kropáč, Burger, Krenželok - Mikulík, T. Káňa, Köhler - Tomášek, F. Seman.
Branky a nahrávky: 15. Ptáček (Hlinka), 35. Hlinka (Vykoukal), 44. Hlaváč (Tabaček) - 56. Kropáč, 59. Kropáč (Burger). Rozhodčí: Schütz (GER) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5012.
V předehrávce 20. kola dokázala Sparta zabrat a těsným výsledkem přetrhnout sérii čtyř nezdarů. Před televizními kamerami udolala houževnaté Ostravany, když své góly rozdělila po jednom do každé třetiny. Vítkovice kladly odpor pouze v závěru utkání, kdy se po chybách v obraně dvakrát prosadil Kropáč.

Sparta nastoupila do zápasu značně nabuzená a na ledě doslova létala. Pinc musel hned zkraje zasahovat proti ostré ráně Kratěny, rozklekem následně zlikvidoval rovněž kličky Hlaváče. Pražané z úvodního tempa nepolevili ani v početní výhodě. Vykoukalovu ránu od modré doráželi Ton se Štrbou. Tlak domácích zastavilo až dvojnásobné oslabení. Jenže Ostravané v dlouhé výhodě nic nevymysleli, naopak se museli bránit přečíslení Holešovických. Štrba nabil Tonovi, ten skulinku u tyče netrefil. Gólová byla až rána Ptáčka z 15. minuty, když prostřelil Pince mezi jeho chrániči. Vítkovice měly vyrovnání na holi v posledních minutách. Krenželok s Tomáškem vyšachovali strnulou domácí obranu, ale na Salfického byli v zakončení krátcí.

Prostřední dějství načala slibná šance Tona, který nepřetavil v branku ideální pas Vykoukala. Ostravané ale rázem srovnali krok a hlasitě si říkali o vyrovnání. Blízko brance byl Procházka a dorážející Irgl, po chybě Hanzlíka neuspěl ze samostatného nájezdu ani Tomášek. Salfický se vytáhl zejména robinsonádou proti ráně Procházky do odkryté poloviny branky a úspěšný byl také proti Káňovi a jeho dvojímu pokusu zblízka. Sparta si v zakončení počínala efektivněji, napomohla ji k tomu přesilová hra ve 35. minutě. Střelu Vykoukala brankář Pinc pouze vyrazil a u puku byl nejblíže Hlinka, jenž pohodlně navýšil.

Klid a jistotu na hole Sparty přinesla 44. minuta. Z rohu kluziště dostal od Tabačka milimetrový pas Hlaváč, Pince poslal na led pohybem rameny a střelou po ledě na vzdálenější tyč uspěl. Vysoký náskok vlil chuť do útočení i obráncům. K sólovému úniku po křídle se nadchl Tabaček, z kruhu namířil svůj projektil do rukavice Pince. Vítkovice pevnou defenzívu Pražanů překonávaly ztěžka, přesto se do ojedinělých příležitostí probojovaly. Hubáček však narazil na mrštný beton Salfického, podobně jako v početní výhodě rána Kuboše od modré čáry. Na druhé straně ujel Langhammer, zakončení jednou rukou ale o pomyslný chlup nevyšlo. V 56. minutě chyboval Protivný, když nabídl nájezd Kropáčovi, jenž jej provedl precizně a snížil. Horký pot stékal domácím po zádech ještě o tři minuty později. Hanzlíkovu nepřesnou rozehrávku zachytil znovu Kropáč a střelou mezi betony utkání zdramatizoval. V posledních vteřinách se hosté odhodlali k power play, ale kýženého gólu nedosáhli. Sparta si těsný výsledek pohlídala.

Marian Jelínek (Sparta): Více než se soupeřem jsme bojovali sami se sebou, s naší psychikou. Hráli jsme čtyřikrát za sebou venku a čtyřikrát jsme prohráli. Kdybychom prohráli i dnes, situace by nebyla dobrá. Bylo důležité během jednadvaceti hodin promluvit s hráči a ujasnit si, co chceme. Benýšek chyběl, protože utrpěl v pátek tržnou ránu pod okem a to se mu zalilo krví. Černošek má z pátku poraněné vazy v koleni. Netík byl i na rozcvičce, ale měl žaludeční problémy a nemohl hrát. Podobně na tom byl v pátek Kratěna, který ale nastoupil.

Miloš Holaň (Vítkovice): Oba týmy hrály druhé utkání ve dvou dnech, ale to není žádná výmluva. Nemohu hráčům nic vytknout z bojovnosti, ze snahy, ale bohužel nejsme produktivní a to nás stojí body. V závěru jsme dali dva góly. Nevím, jestli to Sparta podcenila. Vážím si kluků, že to za stavu 0:3 nezabalili a hráli až do konce.