SPA - VIT 3:2p - Junioři zdolali Vítkovice v prodloužení

35., pátek 26. 1. 2018
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Wolf – M. Jandus, Janda, Jeřábek, Sedliský, Eliáš, Karoch, Hanuš – T. Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Komárek, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Vitouch, Wojnar.
Vítkovice: Malík – Klus, Kunc, Ficek, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřesík, Blaško, Peterka, Baláž, Konečný, Spratek, Raška, Beránek, Malát, Fridrich.
Branky a nahrávky: 7. Rousek, 50. T. Jandus (Pšenička), 64. Rousek (T. Jandus) – 5. Štěpánek (Gřesík, Spratek), 39. Baláž (Konečný, Ficek). Rozhodčí: Kostourek - Zmeškal, Gabriel. Vyloučení: 8:2, navíc Eliáš (SPA) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Ve 35. kole DHL Extraligy juniorů sparťané hostili soupeře z Vítkovic. Domácí byli po většinu zápasu lepší, Ostravští vyráželi dopředu hlavně z protiútoků. I tak ale neodcestovali domů s prázdnou. O bodu navíc ve prospěch Sparty rozhodl Lukáš Rousek, pro kterého byla branka v prodloužení již druhou v zápase.

Sparťanští junioři od začátku zápasu jasně diktovali hru, nicméně se nevyvarovali značným chybám v rozehrávce. Vítkovice tak hrozily jen zřídka, většinou šlo o příležitosti z bezprostřední vzdálenosti. Wolf jim zdatně čelil pouze do 5. minuty, kdy ho střelou od mantinelu na bližší tyč překvapil Radim Štěpánek. Za dvě minuty ale našel odpověď ve svém rejstříku Lukáš Rousek. Ve spolupráci s Wojnarem skvěle vypresoval vítkovickou obranu, z úhlu se dokázal natlačit až před brankáře Malíka a zavěsil pod horní tyčku.

Sparťané i nadále tvořili hru a dostali se do několika šancí. Velké množství z nich vytvořil pro své spoluhráče Pšenička, žádný z nich ale druhý gól do brány hostů vstřelit nedokázal. Proto po úvodních dvaceti minutách svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 1:1.

Ve druhé třetině se diváci mnoha zajímavých akci nedočkali. Domácí se nechali hned pětkrát vyloučit, jednou dokonce v sedmadvacetivteřinovém sledu. A právě v této dvojnásobné početní výhodě dokázaly Vítkovice vstřelit jedinou branku této dvacetiminutovky. Z kruhu prostřelil Wolfa Jozef Baláž. V jednom z oslabení ujel Schwamberger, avšak finální zakončení mu znemožnil Ficek, který si následně odseděl dvě minuty za sekání.

V závěrečné periodě byl obraz hry podobný jako v té první. Hosté občasně vyráželi dopředu z brejků, nicméně většinou končila vítkovická střídání pod tlakem ve vlastním obranném pásmu. Vyrovnat se Spartě podařilo ale až v 50. minutě z hole Tomáše Janduse. Celé situaci předcházela velká chyba ostravského gólmana. Jeho zaváhání v rohu hřiště zužitkoval Pšenička, který posléze adresoval přihrávku před prázdnou bránu.

I ve zbytku základní hrací doby měli domácí značně navrch. Wojnar už dorážel z brankoviště kotouč do prázdné brány, avšak v ten moment se zázračně objevila lapačka brankáře Malíka, který tak lapil obrovskou šanci. Necelé dvě minuty před koncem šli sparťané do čtyř, hosté ale branku vsítit nedokázali. Naopak pět sekund před sirénou hákoval Štěpánek a počet hráčů se srovnal. A jelikož byl stav po 60 minutách nerozhodný 2:2, muselo rozhodnout prodloužení.

Hned po devatenácti vteřinách se vrátil na led vyloučený sparťan, početní převahu ale domácí přetavit v branku nedokázali. Martin Jandus tváří tvář Malíkovi neuspěl, o minutu později již byl úspěšnější Lukáš Rousek, který svým druhým gólem v zápase rozhodl o zisku druhého bodu pro Pražany.