SPA - VIT 4:1 - Sparťané sťali první Vítkovice

II/21, čtvrtek 5. 3. 2020
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Krbeček – Tomov, Ludvík, Ducháč, Tůma, Adamec, Horáček – Broš, Mácha, Krupičkka, David, Václavík, Červenka, Zembol, Kalný, Pražák, Theimer, M. Vitouch, Senčák
Vítkovice: Bartošák – Bystroň, Bialy, Pavič, Spurný, Kosina, Řepa, Vřeský, Prčík – Holaník, Kotásek, Přibyl, Jarčan, Pavelec, Schauer, Melovský, Skřipčák
Branky a nahrávky: 36. Krupička (Tomov), 38. M. Vitouch (Krupička, Horáček), 43. Krupička (Zembol, M. Vitouch), 59. David (Tůma, Adamec) – 22. Vřeský (Prčík, Přibyl). Rozhodčí: Battěk - Gregar, Kovář. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1.
Do Prahy přijel první celek tabulky, už jen to byla pro naše dorostence velkou motivací. Soupeř přijel s okleštěnou sestavou, přesto šel do vedení zásluhou Vřeského, zatímco Sparta se dlouho nemohla prosadit. Na první gól čekala až do 36. minuty, obrat v utkání ji navíc stál hodně. Sparta nakonec utkání zlomila gólem v oslabení, po němž se dostala na koně a dotáhla utkání do vítězného konce.

Sparta chtěla po dvou prohrách opět najet na vítěznou vlnu, nicméně jí čekal obrovsky těžký soupeř, který i když přijel bez pár hlavních opor, tak stále přijel jako vedoucí celek tabulky. Pražané nezačali vůbec špatně, vlétli na soupeře, ten chvílemi nestíhal, hrál spíš ze zabezpečené defenzívy. Hned v první minutě všem zatrnulo, jeden ze sparťanů zůstal ležet na ledě a těžko se zvedal, vypadalo to na problém s kolenem, který jak ukázal čas byl pouze dočasný, hráč utkání dohrál. První početní výhodu si zahrála Sparta, avšak neproměnila jí, což byl v dalších momentech evergreen, Pražané šance pálili. Sparťané hráli proti nejlepšímu celku tabulky odvážně a sympaticky, avšak ten jejich útoky občas chytal už ve středním pásmu. Druhá polovina první třetiny patřila soupeři z Vítkovic. Ovšem ten to gólově nevyjádřil, stejně tak Sparta. Týmy šly do kabiny za stavu 0:0.

Ostravané se v kabině asi namotivovali a řekli si, co změnit, a to se přesně stalo. Udeřili jako první a díky Marku Vřeskému vedli 1:0. Zápasu vládli brankáři, hlavně Bartošák předváděl neskutečné zákroky. Dováděl domácí k šílenství. Sparta čekala na gól až do 36. minuty, kdy se prosadil Jan Krupička. Do té doby držel Bartošák nulu a už to pomalu vypadalo, že jí udrží do konce, ale sparťané, jak se říká "zapli" a gól vstřelili. V 38. minutě sparťané skórovali podruhé a to dokonce ve vlastním oslabení, husarský kousek. Holešovičtí ujeli do přečíslení dva na jednoho, dále předání zadovkou spoluhráči, ten blafákem oblafl brankáře a bekhendem ho překonal. Autorem krásné branky Michal Vitouch. Druhá třetina skončila 2:1.

Ve třetí třetině začaly týmy velmi tvrdě, dohrávaly souboje, šly do sebe, bojovaly o každý milimetr ledu. Pak se utkání trochu zkazilo, kluby nahazovaly puky a dojížděly je. První gól třetí periody padl přesně v minutě 43. Tlak korunoval gólem Jan Krupička svým druhým zářezem v zápase. Od té doby už utkání patřilo Spartě. Ve 45. minutě Pražany zachránil od pohromy, tedy od snížení Krbeček, vytlačil střelu ramenem. Na konci, když se chtěly Vítkovice dostat do nějakého souvislejšího tlaku, tak udělaly velkou hrubku, nechaly se vyloučit a samy vyloučily srovnání skóre. Sedm vteřin po odejití Spurného za katr vstřelil branku František David, jenž tak pečetil konečný výsledek na 4:1 pro domácí. Pro Sparťany velice vážené body.