SPA - ZLN 11:2 - Junioři rozebrali Zlín a jsou v play-off

II/2., neděle 3. 3. 2013
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Neužil - D. Bílek, Březina, Müller, Slavíček, Švaříček, Vacek, Veselý, Žovinec - Arnošt, Brém, Brzobohatý, Doležal, Hampl, Matějček, Procházka, Rubeš, Simon, Škop, Teubner
Zlín: O. Haloda (od 30. Šivel) - Buchta, Janota, Kobylík, Řezáč, Strojil, Talán, Zbořil - M. Haloda, Janeba, Jurík, Kovařík, Kratochvíl, Kundera, Matula, Popelka, Sedláček
Branky a nahrávky: 8. Doležal (Žovinec, Brzobohatý), 13. Simon (Brzobohatý, Doležal), 21. Škop (Hampl), 25. Rubeš (Švaříček), 29. Procházka (Rubeš), 30. Doležal (Simon), 32. Doležal (Simon, Rubeš), 34. Teubner (Rubeš, Matějček), 47. Škop (Rubeš, Matějček), 51. Švaříček (Brzobohatý), 56. Simon (Doležal, Švaříček) - 29. Kovařík (Kundera, Popelka), 29. Matula (Jurík, Sedláček). Rozhodčí: Jebavý - Rybáček, Marek. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 48:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 11:2.
P r a h a - Podruhé ve čtyřech dnech deklasovali sparťanští junioři tým ze Zlína. Po čtvrteční vysoké výhře na ledě soupeře, zatížili tentokrát konto Zlínských dokonce dvouciferným počtem branek a dvě kola před koncem si zajistili účast v play-off. Hattrickem se na kanonádě podílel útočník Zdeněk Doležal.

Zpočátku to pro hosty v nedělním odpoledni vypadalo nadějně, dokázali si vypracovat dokonce několik šancí, neujala se však ani přesilovková střela Sedláčka z mezikruží ani o pět minut později slibná příležitost dorážejícího Juríka. A tak začala nadělovat Sparta. Zlínské dílo zkázy načala v osmé minutě šikovná teč Zdeňka Doležala, kterému stačilo jen vložit hůl do střely od modré čáry v podání Dušana Žovince. Na dva nula zvyšoval v přesilovce o pět minut později pohotovou střelou do levého horního rohu Dominik Simon. Sparta měla i nadále převahu, žádný další pokus již však do konce první třetiny za záda gólmana Halody nezamířil.

Druhá třetina rozhodla o všem. Minutu po jejím začátku si s obranou "Ševců" pohrál Luděk Škop a z levého kruhu poslal puk přesně mezi nohy gólmana. Na 4:0 zvyšoval po chybě hostující obrany Tomáš Rubeš, když se dostal do samostatného úniku, bekhendovou kličkou donutil Holadu k rozkleku a puk opět poslal mezi jeho betony. Ve 29. minutě padly hned tři branky. Nejprve se poprvé radovali hosté, když se prosadil Lubomír Kovařík, na což za 46 vteřin odpověděl střelou nad rameno brankáře sparťan Martin Procházka. Reakce hostů však na sebe nechala čekat jen 11 vteřin, ranou pod břevno vykřesal hostům jiskřičku naděje Dominik Matula.

Tím však gólostroj neskončil, v čase 29:19 našel další skulinku mezi betony Halody Zdeněk Doležal. To už bylo na zlínského gólmana moc a nechal se vystřídat náhradníkem Šivelem. Tomu vydrželo čisté konto jen něco málo přes dvě minuty. Kombinaci na jeden dotek zakončoval z ostrého úhlu znovu Zdeněk Doležal, puk prošel Šivelovi pod rukou, odrazil se od tyčky a zapadl do branky. To znamenalo pro sparťanského útočníka hattrick a z řad diváků se ozvalo: "Čepice na led!" Žádné se neobjevily, co se však objevilo, byl další puk za zády Šivela, v oslabení zvyšoval na 8:2 Jakub Teubner.

O osudu utkání již bylo rozhodnuto, a tak byla třetí třetina spíše nutností a zejména zlínské šance se daly bez problémů spočítat na prstech jedné ruky. V jedné z nich byl po šesti minutách třetí části Popelka, puk ale poslal vysoko nad a z protiútoku hosté inkasovali. Podruhé v utkání se prosadil Luděk Škop. Kýžené desítky dosáhli sparťané deset minut před koncem díky Filipu Švaříčkovi, který jen lehce změnil směr přihrávky jdoucí po ledě a ta zapadla za Šivela. V exhibičním tempu hrající Sparta zakončila gólový zápis utkání pět minut před koncem. Rovněž druhou brankou v zápase se prosadil Dominik Simon, jenž si vyměnil puk s Doležalem a doklepával do odkryté klece.

Sparta si díky výhře připsala do tabulky důležité tři body, s devatenácti vede tabulku skupiny B a dvě kola před koncem této části soutěže si definitivně zajistila účast ve vyřazovacích bojích.

Jiří Zelenka (Sparta): Výsledek sice mluví jasně, ale obzvlášť ze začátku byl zápas hodně těžký. Se štěstím jsme dali úvodní góly a to nás pak nastartovalo a dál už jsme soupeře k ničemu nepustili. Sice jsme si už zajistili postup, ale nesmíme zbylé dva zápasy podcenit a připravit se tak dobře na play-off.