SPA - ZLN 6:3 - Staršímu dorostu se daří, tentokrát pokořil Zlín

II/2., sobota 13. 12. 2014
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Brízgala – Duben (C), Eliáš, Jeřábek, Janda, Bureš, Sedliský, Jandus M., Kulda, Svoboda, Jandus T., Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka
Zlín: Šimonů (15. Odložilík) – Padrnos, Sirota, Schmied, Budil, Gába, Gazda, Strmiska, Peška, Václavek, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Chytil, Karafiát, Bainar
Branky a nahrávky: 10. Bureš (Pšenička, Jandus M.), 14. Pšenička (Svoboda, Dubský), 15. Procházka (Komárek), 33. Eliáš (Jandus T., Jandus M.), 35. Duben (Seniov, Pšenička), 42. Maršoun (Svoboda) – 18. Peška (Strmiska), 27. Karafiát (Sirota), 57. Karafiát (Krejčiřík, Gazda). Rozhodčí: Vojtěchovský – Gabriel, Prášek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3.
Svěřenci trenéra Richarda Žemličky jsou ve formě. Vyhráli pátý zápas v řadě, a upevnili si tak třetí místo v tabulce elitní skupiny A. V zápase proti Zlínu byla Sparta od začátku lepším týmem, před koncem první třetiny dokonce vedla už 3:0. Tři body si na ledě Incheba areny připsal útočník Tomáš Pšenička za jeden gól a dvě asistence. Další zápas čeká starší dorost až v sobotu 3. ledna na ledě Vítkovic.

Aktivnějším týmem zápasu byla od počátku domácí Sparta. Soupeře prvních deset minut vyloženě přehrávala, zatímco Brízgala v její brance neměl téměř žádnou práci. Do vedení se Sparta dostala v 10. minutě zásluhou Nicolase Bureše, který před brankářem Zlína Šimonů šikovně tečoval střelu Pšeničky od modré čáry. Druhá branka domácích přišla v polovině 14. minuty, když se Tomáš Pšenička vytočil zpoza zlínské branky a z velkého úhlu se trefil k bližší tyčce. Už po půl minutě v čase 14:07 zvýšil na 3:0 z mezikruží Ondřej Procházka a Šimonů se odporoučel z branky na střídačku. Mezi tyčemi ho nahradil Odložilík. Zlínu tento impuls pomohl a podařilo se mu v 18. minutě snížit na 1:3, když se k odraženému puku nejdříve dostal David Peška a doklepl ho za záda Brízgaly.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupil Zlín o poznání lépe než do té první. Na hřišti byli jeho hráči rychlejší, z čehož také padla branka Jiřího Karafiáta, který ve 27. minutě využil zlínskou přesilovou hru. Po polovině zápasu se Sparta probrala a na ledě začala být opět dominantní. Na 4:2 zvyšoval v 33. minutě Filip Eliáš, který dorážel za Odložilíka vyraženou střelu T. Janduse. Pátý gól Sparty v čase 34:09 padl kurióním způsobem. Brankář Zlína nejdříve vyrazil střelu Seniova vysoko nad sebe, ale puk ho přeletěl a dopadl na brankoviště, kde ho za čáru pohotově doklepl Marek Duben.

Na začátku třetí části se objevila jedna velká šance na obou stranách. Za Spartu pálil z první za modrou T. Jandus, ale puk po jeho střele těsně minul horní zlínskou tyčku. Na druhé straně si za obránce sjel Budil, jenomže puk mu v rozhodující chvíli přeskočil hokejku, a zlínský útočník tak ani nezakončil. Ve 42. minutě přidali domácí další branku. Svoboda poslal přesnou přihrávkou přes celé hřiště do samostatného úniku Petra Maršouna, který si položil Odložilíka na led a poté z pravé strany zavěsil kotouč po víko. Za Zlín mohl snížit Karafiát po pěkné křižné přihrávce, ale z velkého úhlu netrefil poloodkrytou sparťanskou klec. V 57. minutě už se ale Jiří Karafiát z podobného místa nemýlil, Brízgalu prostřelil mezi betony. Zlín měl v zápase dobré momenty, ale tři góly byly na momentálně rozjetou Spartu málo.