SPA - ZLN 8:3 - Hamé odneslo řádění Kratěny

47., úterý 30. 1. 2007
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Netík, Sivek, Hlaváč - P. Ton, Rob, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Zelenka - Vrbata.
Zlín: Murín (31. J. Čech) - Vosátko, Lučka, Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Horáček - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, Kovář, Rachůnek - M. Pšurný, Balán, Melenovský.
Branky a nahrávky: 16. Stehlík (Zelenka), 23. Netík (Hlaváč), 23. O. Kratěna (Rob), 31. O. Kratěna (P. Ton), 35. Rob (P. Ton), 48. Jan Hanzlík (Sivek), 51. O. Kratěna (Rob), 54. O. Kratěna (Dragoun) - 25. Leška, 28. Kubiš (Vosátko), 49. Melenovský (Rachůnek). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4243.
Čtyři góly do zlínské svatyně nastřílel mlsný střelec Ondřej Kratěna! V prostředním dějství vracel Spartu do trháku a důležitým čtvrtým gólem vyhnal z branky Murína. Dva údery si schoval také pro náhradníka Čecha, jehož pokořil dvakrát během tří minut. První branka navíc byla Kratěnova dvoustá a šikovný útočník skolil Zlín po návratu po zranění. Sparta po čtyřech předchozích nezdarech uspěla v přímém souboji o třetí příčku a na marodce zůstavají už pouze tři hokejisté.

Do veledůležitého zápasu nastoupila Sparta se třemi uzdravenými marody a s navrátilcem Zelenkou v sestavě. Pražané začali velice aktivně, soupeře napadali vynikajícím forčekingem a od počátku se nutili do útoku. Murín ve zlínské svatyni ovšem dlouho odolával. Poradil si s Benýškem pálícím z mezikruží i nájezdem Netíka. Neuspěl ani Dragoun, který se protáhl po křídle a zkoušel padajícího Murína přehodit. Zlín vycházel ze zabezpečené obrany, vážněji se v útoku projevil až Leškou, jehož pokus zneškodnil tygří skok Duby. V 16. minutě nabuzený Zelenka opakovaně našel u druhé tyče najetého Stehlíka, který z těžkého úhlu našel skulinku u tyče. Vzápětí kličkami uvolnil Netík spoluhráče Sivka, ten napálil jen hruď gólmana.

Ofenzivní smršť se spustila s úvodem druhé části a načali ji domácí. Již ve 23. minutě si vydobyl prostor na kruhu Netík a mířenou ranou nad vyrážečku navýšil. O dalších sedmadvacet vteřin později od mantinelu vybruslil Kratěna a puk napálil do stejného místa. Kratěna si puk schoval, v nejvyšší soutěži vstřelil již dvoustý gól! Zlín slepené branky nezlomily. Naopak ve 25. minutě se Sparta zapomněla v útoku, Zlínští unikli dva na nikoho a Leška pohodlně nad lapačku snižoval. Holešovičtí mohli znovu odskočit, když zelenka vybídl do úniku Langhammera, ten ovšem tváří v tvář Murínovi vyhořel. V oslabení ve 28. minutě ujeli hosté do přečíslení dva na jednoho, Vosátko se zbavil Vykoukala a vyzval Kubiše k zasunutí puku do zcela prázdné klece. Ve 31. minutě naznačil Ton jízdu za branku, ovšem Murína zmátl zpětnou přihrávkou na Kratěnu, jenž vyhnal slovenského brankáře na střídačku. Náhradník Jakub Čech však vydržel s čistým štítem pouhé tři minuty. Poté jeho obrovskou minelu ztrestal gólem do osamocené branky veterán Rob. Vedení o tři branky si domácí pohlídali do přestávky.

Opět vynikající nástup předvedli svěřenci Výborného do třetího dějství. Na výlet se brzy vydal bek Benýšek, zblízka namířil svou ránu pouze do tyče. Odražený puk nedokázal dobře usměrnit ani Sivek. HC Hamé se pokusilo výsledek zkorigovat v početní výhodě, proti byl však Duba, jenž si proti Záhorovskému připravil lapačku. V kanonádě pokračovali domácí ve 48. minutě. Sivek vyhrál vhazování a od modré čáry se prosadil Hanzlík. Puk se sotva doklouzal za brankovou čáru, ovšem znamenal pizzu pro všechny návštěvníky střetnutí. Naposledy přispěchali Medvědi s odpovědí ve 49. minutě. Rachůnek přiťukl puk mezi kruhy Melenovskému, který střelou nad beton stav upravil. Jenže za necelé dvě minuty Rob od mantinelu viděl před brankou mlsně kroužícího Kratěnu a jeho zadovka překvapila nejen samotného střelce, ale rovněž gólmana Čecha. Při chuti hrající Kratěna měl v zápase úplně poslední slovo, to když v 54. minutě bez přípravy trefil k tyči přenechaný kotouč od Dragouna. Osmý úder definitivně zlomil hostující hokejisty a zápas se již dohrál. Aplaudující publikum se dožadovalo více branek, ale to jim Pražané nesplnili ani v přesilových hrách. Po čtyřech zápasech se sparťané znovu radují, v důležitém utkání zaslouženě získali skalp rozjetého Zlína!

Marian Jelínek (Sparta): "Pro nás to byl hodně důležitý zápas, po sérii porážek a v situaci, ve kterém se nacházíme. Jsme proto rádi, že jsme ho zvládli. Málokdo ví, v jakém stavu někteří hráči dnes nastoupili."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Dnes nás domácí převyšovali ve všech směrech, hlavně měli lepší pohyb. Jakmile odskočili o tři góly, bylo rozhodnuto. Vzadu jsme dnes měli den otevřených dveří, což je před pátečním zápasem s Karlovými Vary varování."