Sparta prohrála i podruhé ve Zlíně těsně 1:2

ČF2, středa 15. 3. 2006
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, M. Čech - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Sparta: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Ton, Marek, Sivek - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Špaňhel, J. Straka, Netík - Langhammer, Kašpařík, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Branky a nahrávky: 20. Barinka (Leška, Mokrejš), 56. Okál (Rachůnek, Galvas) - 24. Hanzlík (Bříza). Rozhodčí: Bolina, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 5620. Stav série: 2:0.
Sparta vstoupila do utkání lépe než v prvním čtvrtfinále, ale tlak v první třetině nedokázala přetavit v góly. V poslední minutě první třetiny neproměnil Josef Straka trestné střílení a o deset sekund později se na druhé straně prosadil Barinka. V druhém dějství vyrovnal Hanzlík, avšak vítězný gól Zlína vstřelil v přesilovce v šestapadesáté minutě Okál. Série se za stavu 2:0 pro Zlín stěhuje do Prahy.

Sparta zahájila druhé čtvrtfinále mnohem lépe a mnohem aktivněji než o den dříve. Poprvé vyzkoušel Murína ve třetí minutě Dragoun střelou od modré. Zlín odpovídal Melenovského střelou zleva a následným závarem před brankářem Břízou, ale ani Leškova střela veterána mezi tyčemi nepřekvapila. Celá akce pak skončila jen hromadnou strkanicí. Sparta se nadále tlačila do útoku, ale Igor Murín vcelku bez problémů zlikvidoval akce Chabady, Sivka a Kratěny. Zlín hrál od deváté minuty přesilovku, ale sparťanskou branku ohrozil jen v závěru početní výhody Melenovský. V jedenácté minutě se v obrovské šanci objevil Ton, který osamocen u levé tyčky dostal nahrávku od Jana Marka, ale Murín skluzem celou situaci zlikvidoval. Podobně zlikvidoval Murín o chvíli později šanci Straky s Kratěnou. Po strkanici ve čtrnácté minutě si šel Benda odpočinout na trestnou lavici, avšak sparťanští beci stříleli jen nad branku Hamé. V sedmnácté minutě z levého kruhu pálil Jan Marek, Murín ale jeho šanci lapil. Při další zlínské přesilovce se snažil prosadit Hamrlík, Bříza byl však stále pozorný. Hodně vzrušení přinesla poslední minuta. Hlinka se dostával před branku, Murín zastavil celou akci hozením hokejky, za což rozhodčí nařídili trestné střílení. K tomu se postavil Josef Straka, chtěl zasunout k levé tyčce, ale Murínův beton byl rychlejší. Deset sekund po trestném střílení ujela dvojice Leška – Barinka a druhý jmenovaný zasunul za Břízova záda a Zlín šel na konci první třetiny do vedení.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hrála Sparta přesilovou hru, ale Hamé výborně bránilo a Spartu k ničemu nepustilo. V čase 23:18 napřáhl dva metry před modrou obránce Jan Hanzlík a puk k překvapení všech prošel přes vyjetého Murína, který zřejmě touš tečoval, do zlínské branky. V pětadvacáté minutě objel Kristek branku, ale Břízovy betony byly na místě. Poté Sparta dvakrát faulovala a i ve druhém čtvrtfinále hrál Zlín dlouho přesilovku pět na tři. V ní kombinovali Leška s Bendou, litvínovská posila nedokázala u tyčky protlačit puk za záda sparťanského brankáře. Stále ve dvojnásobné výhodě ještě tvrdě pálil obránce Blaťák, avšak jen do Břízova náručí. V následné přesilovce pět na čtyři Bříza ještě akrobatickým zákrokem zneškodnil Okálovo najetí. V jednatřicáté minutě objížděl branku Benda a i přes Tabačkovu obranu stačil vypálit puk do Břízových betonů. O několik minut později se zprava natlačil Hlinka, střela skončila na hrudi zlínského brankáře. O pár sekund později byl vyloučen Zubíček, ale Sparta prakticky Zlín neohrozila. Při výjezdu z trestné lavice dostal Zubíček puk a jeho nájezd podél mantinelu zakončil až nedovoleným zákrokem Tabaček. Během přesilovky však zatáhl puk do útočného pásma a tam sparťanského centra fauloval Blaťák. Ve hře čtyři na čtyři jen těsně minul sparťanskou klec Zubíček.

Sparta si kus přesilové hry přenesla i do třetí třetiny, ale Murín dva Markovy pokusy zlikvidoval. Po skončení přesilovky z pravého křídla tvrdě vypálil Hlinka, proti puku se však vymrštila Murínova lapačka. Brankáře Hamé bekhendem poté ohrozil Marek, na druhé straně Břízu testoval Král. Při Vosátkově vyloučení se nedohodl Petr Bříza s jedním z beků na rozehrávce a do prázdné branky málem skóroval Okál. V jednapadesáté minutě nahrál Straka před branku volnému Sivkovi, ten nedokázal puk zvednout nad padajícího Murína. Při přesilovce Zlína o pár minut později tvrdě vystřelil agilní Benda a Bříza zůstal otřesen ležet ve svém brankovišti. Po krátkém ošetření však sparťanský veterán pokračoval ve hře. Ve čtyřiapadesáté minutě putoval za katr Hanzlík a Zlín početní výhodu po jednaosmdesáti sekundách využil. Galvas vypálil od modré, Bříza jeho střelu vyrazil, avšak za jeho záda ji dorazil Miroslav Okál. Necelé čtyři minuty před koncem fauloval Hamrlík a při přesilovce několikrát nebezpečně pálil Vykoukal, Murín byl ale vždy připraven. Do šance se také dostával Straka, ale před brankou ho neposlechl puk. V předposlední minutě ještě tvrdě pálil Marek, ale ani přes následnou power-play se již skóre nezměnilo a Sparta podruhé těsně prohrála 1:2.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Sparta začala aktivněji a diktovala v první třetině tempo. My jsme paradoxně získali v závěru první třetiny jednobrankový náskok, i když byl soupeř v této fázi hry lepší. Ve druhé třetině se nám podařilo srovnat krok, dostali jsme ale dost nešťastný vyrovnávací gól. V závěru bylo jasné, že kdo dá branku, tak urputný souboj vyhraje. Měli jsme více štěstí a těsný náskok jsme ubránili. Naší dobrou vizitkou je, že jsme v obou zápasech dostali vždy pouze jednu branku. Vedeme sice 2:0, oba zápasy v Praze budou ale velmi těžké a náročné.

František Výborný (Sparta): Obě utkání byla byla velice podobná. Musím hráče pochválit za předvedenou hru. Bohužel se nám ale nepodařilo splnit úkol vyhrát ve Zlíně jeden zápas. Oba týmy vycházejí ze zajištěné obrany, Zlín z minima šancí vytěžil maximum, což se nám nepodařilo. Nedali jsme trestné střílení, po tomto nezdaru jsme pod tlakem inkasovali. Oproti základní části se nám nedaří přesilovky, při Štrbově absenci se nedařilo první pětce.