24. 10. 2009 | Tereza Velikovská

Starší dorost podlehl Plzni na nájezdy

15., sobota 24. 10. 2009
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Sedláček (Bílek) - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Veselý, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek - Dvořáček, Matějček, Přibyl - Brzobohatý, Procházka, Hudec - Hampl, Eis, Doležal - Rybalkin, Teubner.
Plzeň: Makarovič (Vrtěl) - Tichý, Slavík, Karpíšek, Kvapil, Procházka, Blumentrit - Váchal, Pitel, Noga - Pašek, Soukup, Němec - Pour, Erben, Pravda - Biskup.
Branky a nahrávky: 2. Doležal (Eis, Hampl), 40. Eis (Doležal), 59. Hudec (Eis, Brzobohatý) - 3. Noga (Pitel, Váchal), 17. Váchal (Pitel), 38. Pour (Kvapil, Erben), rozhodující nájezd Erben . Rozhodčí: Smitka - Frodl, Lhotský . Vyloučení: 7:7 . Využití: 0:0 .
Starší dorost Sparty pod trenérským vedením Jiřího Doležala, kterému se zatím velmi daří a vede svojí skupinu, doma překvapivě prohrál s předposlední Plzní 3:4 po samostatných nájezdech. Tři body za gól a dvě asistence si v zápase připsal Stanislav Eis.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe sparťané, kteří šli do vedení už v druhé minutě zásluhou Zdeňka Doležala. Ten překonal gólmana hostí Tomáše Makaroviče přesnou střelou k pravé tyči. Hned po minutě hry Plzeň vyrovnala, když přečíslení dva na jednoho využil Tomáš Noga po nahrávce Jiřího Pitela. Hra se v první třetině přelévala, ani jedno mužstvo nemělo výraznou převahu. Holešovičtí měli dvakrát příležitost jít do vedení při přesilové hře, ani jednu nevyužili. Tři minuty před koncem první části se hosté ujali vedení zásluhou Martina Váchala, který prostřelil klubko těl, které bránilo Vojtěchovi Sedláčkovi v brance Sparty ve výhledu.

Druhou třetinu nezačali domácí dobře, po vyloučeních Sobotky a Rybalkina se více než minutu bránili ve třech. Plzeň ale jejich nedisciplinovanosti nevyužila. Oba týmy se dostávaly do šancí, střely ale většinou mířily do připravených brankářů. Ve 35. minutě byl vyloučen hostující Váchal, Sparta se však o početní výhodu rychle připravila. Na trestnou lavici putoval nejdříve Hampl a krátce po něm i Přibyl. Následnou přesilovou hru Plzeň nevyužila, až tři sekundy po návratu druhého hříšníka na led vytěžila z tlaku zvýšení vedení na 3:1. Od modré se přesně trefil Michal Pour Odpověď domácích přišla vzápětí, na rozdíl jediné branky snížil necelých 40 sekund před koncem třetiny Stanislav Eis.

Závěrečné dějství začala Sparta v početní výhodě, ze které ale opět nedokázala vytěžit branku. Snaha o srovnání přinesla mnoho šancí po střelbě ze všech pozic i mnoho nepřesností v rozehrávce. Domácí si sami ubírali čas, díky jejich faulům si Plzeň zahrála další dvojnásobnou přesilovku. Ta ovšem trvala jen krátce, po menším trestu za hrubost pro hostujícího Pitela se hrálo čtyři na tři. Necelé dvě minuty před koncem přinesla zlepšená hra Sparty vyrovnávací branku, kterou vstřelil Denis Hudec.

Za stavu 3:3 dospělo utkání do prodloužení. V něm se ani jeden tým gólově neprosadil a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Ty vyšly lépe hostům, úspěšné zakončení předvedli všichni tři jejich hráči. Za Spartu proměnil pouze Zdeněk Doležal. Rozhodující nájezd si připsal Stanislav Erben.

Ohlasy trenérů

Jiří Neubauer (hlavní trenér Plzně): „Velice obětavý a disciplinovaný výkon, dva body jsme si zasloužili. Z naší strany to bylo první nečekané vítězství, Sparta patří k nejlepším týmům v republice v této kategorii.“

Jiří Doležal (hlavní trenér Sparty): „Nezačali jsme dobře. V zápase, kde hrajeme třikrát oslabení 5 na 3, si nezasloužíme vyhrát. V druhé polovině zápasu jsme byli lepší, za závěr bych chtěl kluky pochválit.“

Dnes v 16:00 | Muži
HC VERVA Litvínov

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?