Starší dorost prodloužil domácí neporazitelnost. Chomutov porazil 2:1 po sn.

17., sobota 23. 10. 2010
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Bílek - Bodnár, Košťálek, Müller, Bílek, Kliment, Březina - Hudec, Hampl, Brzobohatý - Simon, Volek, Matějček - Presheva, Brém, Procházka
Chomutov: Brabec - Doskočil, Pištora, Tverďák, Drobný, Sakaev, Souček, Hlava - Novák J., Novák L., Hammerbauer - Lehnert, Bauer, Mazánek - Huňady, Toušek, Fronk - Navrátil, Šaržík, Hejcman
Branky a nahrávky: 30. Volek (Simon, Matějček), rozh. nájezd Hudec - 38. Huňady (Bauer). Rozhodčí: Nečas - Bádal, Lhotský. Vyloučení: 1:2. Využití: Bez využití. Diváci: 89. Střely na branku: 45:24 . Průběh utkání: 1:0, 1:1.
P r a h a - Starší dorostenci přivítali v rámci 17. kola Chomutov a bojovali o prodloužení domácí neporazitelnosti. Průběh utkání předpovídal jednoznačné vítězství domácích, ale díky svým chybám a nepřesnostem vsítili jedinou branku z 45-ti střel. Utkání dospělo do nájezdů, které přinesly pouze jediného úspěšného střelce. Byl jím Denis Hudec a zařídil pro Spartu bonusový bod.

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči. Ihned v první minutě ujel Patrik Brzobohatý, jehož střela zamířila pouze do brankové konstrukce. Po minutě přišel totožný pokus, ve kterém se tentokrát objevil Ondřej Hampl, ale s jeho pokusem si Daniel Brabec poradil a stav se tedy neměnil. Průběh první periody byl v jednoznačné režii domácích, o čemž svědčí počet střel na branku. Hostující celek na Bílka nevyslal žádnou jedovatou střelu, ale ani šestadvacet střel domácích nestačilo na překonání výtečného Daniela Brabce, který střežil hostující klec. Po první části byl tedy stav nerozhodný.

Druhá třetina pokračovala v dosavadním trendu. Chyby a nepřesnosti na hokejkách hostujícího celku a nemohoucnost na straně domácích. Sparťanský tým připomínal své dospělé kolegy, když se mu nepodařilo překonat famózního Brabce. To ovšem platilo pouze do třicáté minuty, když se po krásné kombinaci Simona a Matějčeka prosadil Dominik Volek a prolomil prokletí domácích - 1:0. Hostující hráči, jakoby se složili a ještě více přidali na nervozitě. Fanoušci několikrát slyšeli brankovou konstrukci, ale také viděli řadu nepřesných střel a přihrávek obou celků. V osmatřicáté minutě bylo všemu jinak. Břemeno na svá ramena převzal Patrik Huňady a po krásné, individuální akci zavěsil do horního růžku Bílkovy branky. Zbytek třetiny už týmy odehrály s poklidem a pohlídali si stav.

Třetí třetina přinesla zvrat v utkání. Hosty branka zjevně nakopla a na led vjel úplně jiný celek. Hra se postupem času vyrovnala. Oba týmy měly řadu šancí, ale oba brankáři byli vždy pozorní a žádný jiný kotouč za svá záda nepustili. Nejvíce se Pavel Bílek v brance domácích děsil těsně před koncem třetiny, když Chomutovští nevyužili obrovský závar před brankou a rozhodli o tom, že diváci uvidí další prodloužení starších dorostenců v Incheba Aréně.

Prodloužení žádné rozuzlení nepřineslo. Snaha domácích rozhodnout, co nejdříve, nestačila na pracovitou a poctivou obranu hostujícího celku. Diváci se tedy mohli těšit na samostatné nájezdy. Jako první se na ledě objevil chomutovský Jiří Fronk, ale na Bílka nevyzrál. Stejně si počínal také Patrik Brzobohatý na druhé straně. Druhá série branku také nepřinesla. Nejdříve se neprosadil Petr Bauer z Chomutova a poté také domácí Dominik Volek, autor jediné sparťanské branky v utkání. Rozuzlení přinesla až třetí série. Bílek vychytal hostujícího Jana Hammerbauera a toho využil Denis Hudec, jenž přesně trefil prostor mezi Barbcovým betonem a lapačkou. Sparta tedy prodloužila domácí neporazitelnost, ale více jí může mrzet ztráta jednoho bodu, přestože k pohodlné výhře měla velmi blízko.