Starší dorost srazil Karlovy Vary pěti góly

6., středa 21. 10. 2009
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Bílek - Sobotka, Skřivánek, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek (C) - Přibyl, Matějček, Dvořáček (A) - Doležal, Eis (A), Hampl - Hudec, Brzobohatý, Procházka - Rybalkin, Brém, Teubner.
Karlovy Vary: Rauscher - Lintemer, Matyáš, Hluchý, Valeš, Urbančok, Novák, Vilhelm, Gombár - Sýkora (A), Winkler, Záhora (C) - Zadražil, Tomeček, Vrána - Táborský, Kubáč, Beran.
P r a h a - Sparťanští starší dorostenci nadále dělají narozdíl od A-týmu svému klubu radost a poosmé v řadě vyhráli. Tentokrát získali skalp Karlových Varů. O pět branek domácích se podíleli David Dvořáček, Denis Hudec, Daniel Přibyl, Patrick Brzobohatý a jako jediný obránce Michael Dvořák. Další utkání hraje holešovický dorost v pátek 23. října v TESLA ARENĚ proti Plzni.

Ze začátku zápasu se nehrál pohledný hokej. Bylo vidět, že si hráči obou týmů led osahávali a nehrnuli se do útoku. Obě mužstva dostala výhodu v podobě přesilové hry, ale jak Sparta, tak i Karlovy Vary nedokázaly početní převahu zužitkovat. V druhé polovině třetiny se však více do útoku hrnula Sparta. Do šance se dostal Dvořáček i Přibyl. Oba však ztroskotali na dobře chytajícímu Rauscherovi. Hostující brankář inkasoval až v 19. minutě, kdy se prosadil David Dvořáček. Pár vteřin před koncem prvního dějství mohl přidat druhou branku Zdeněk Doležal, který ke smůle domácích trefil tyč karlovarské svatyně. První dějství tedy vyhráli Sparťané 1:0.

Druhá dvacetiminutovka byla mnohem zajímavější. Domácí se znovu tlačili do šancí. V cestě jim však Denis Rauscher nebo branková konstrukce. Ta se otřásla po střele Daniela Přibyla. Síť se naopak rozvlnila nečekaně na druhé straně. Ve 30. minutě propálil Bílka kapitán hostí Daniel Záhora a vyrovnal na 1:1. Pražany inkasovaný gól nerozhodil a dále měli herní převahu. Na Rauschera vyslali několik nebezpečných střel. V druhé polovině zápasu domácí potřetí trefili tyč hostující branky, konkrétně střela Daniela Sobotky, který předvedl v utkání skvělý výkon. Ve 34. minutě přišel klíčový moment zápasu. Rauschera prostřelil tvrdou střelou Denis Hudec a poslal domácí do vedení. O čtrnáct vteřin později se prosadil skvěle hrající Daniel Přibyl a navýšil skóre o dvě branky. Hosté se semkli a uzavřeli Pražany v jejich obranném pásmu. Na Bílka si však nepřišli. Po druhé třetině šli do šaten veseleji domácí, jenž vedli 3:1.

Poslední dějství nabídlo řadu tvrdých střetů, ale i skvělých zákroků obou brankářů. Zvláště domácího Bílka, který dostával střelce soupeře do úzkých. Ve 44. minutě se za záda karlovarského brankáře trefil Patrick Brzobohatý a zvýšil na 4:1. V tu dobu se zdálo být po zápase. Hosté sice hráli statečně, ale na Spartu to nestačilo. Ta naopak přidala pátou branku. Od modré napřáhl Michael Dvořák a nemýlil se. Po tomto gólu se zápas jen dohrával. Holešovičtí si připsali za výhru 5:1 tři body.

Doležal (Sparta): "Chtěl bych jen kluky pochválit za dnešní výkon."

Eismann (Karlovy Vary): "My jsme proti favorizovanému soupeři dokázali držet krok zhruba do půlky zápasu. Ve druhé třetině jsme dostávali chvílemi soupeře pod tlak, ale potom jsme faulovali a šli zbytečně do oslabení. Toho Sparta využila a odskočila. Z mého pohledu jsme mohli vyhrát."