TRI - SPA 2:9 - První útok rozstřílel Oceláře

13., úterý 10. 10. 2006
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Biegl (27. L. Daneček) - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Sparta: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek (47. Protivný), Stehlík - Vrbata, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Sivek, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Branky a nahrávky: 9. Kolusz (J. Daneček ml.), 52. Peterek (Korhoň) - 7. Hlaváč (J. Hlinka), 12. Vykoukal (J. Hlinka), 24. Dragoun, 24. Vrbata (J. Hlinka), 27. Netík (Sivek), 33. P. Ton (Benýšek), 34. Hlaváč (Langhammer), 53. Langhammer (Dragoun), 60. Hlaváč (J. Hlinka). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2436.
Sparta se v Třinci představila bez zraněných Kratěny, Štrby a Podlešáka, během utkání odstoupil Benýšek. Díky tomu museli trenéři sestavit nový první útok ve složení Vrbata - Hlinka - Hlaváč, který sestřelil Třinec pěti brankami. Hattrick zaznamenal Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka čtyřikrát nahrával.

Sparta zahájila duel v Třinci aktivněji než soupeř. Po úvodním oťukávání našel ve třetí minutě Petr Ton zpoza branky na mezikruží postaveného Jakuba Langhammera, ale ten uzdraveného Biegla nepřelstil. Na obou stranách ale hlavně v úvodních minutách převládaly nepřesnosti. Skóre otevřel v čase 6:10 Jan Hlaváč. Hlinka nahodil zprava z těžkého úhlu na Biegla, ten jej tečoval betony směrem k Hlaváčovi, pro kterého už nebyl problém umístit puk pod víko třinecké branky. Nově sestavený první útok Vrbata – Hlinka – Hlaváč tak dal o sobě rychle vědět. Třinec zahrozil v osmé minutě, ale Daneček na Haškovu nahrávku v přečíslení nedosáhl. Na začátku deváté minuty Třinec zničehonic udeřil. Mladý polský útočník Kolusz vybruslil od mantinelu, pohrál si se sparťanskými bránícími hráči a nad padajícím Dušanem Salfickým srovnal stav na 1:1. V jedenácté minutě vypálil ze střední vzdálenosti Dragoun, Biegl však rukavicí vytěsnil puk nad branku. V čase 12:00 šli hosté opět do vedení. První útok Sparty zamotal Třinci hlavu, Hlinka nahrál zpoza branky sjetému Jiřímu Vykoukalovi a ten po ledě prostřelil brankáře Ocelářů. O minutu později zpoza branky nahrával Polanský Tomasovi, ten přiťukl Korhoňovi, jeho střelu však Salfický skluzem zneškodnil. Až v čase 14:38 se vylučovalo, za vysokou hůl šel na trestnou lavici pykat Ptáček. V přesilové hře ale Třinec nic nevymyslel, za zaznamenání stojí jen pokus o natlačení se před Salfického v podání třinecké posily Miroslava Zálešáka. Ve zbytku první třetiny dominovaly obrany obou týmů, takže diváci víc šancí neviděli.

Na začátku druhé třetiny si při rozehrávání puku nadělal velké problémy Dušan Salfický, ale soupeř jeho komplikované akce nevyužil. Na začátku čtyřiadvacáté minutě nastartoval sparťanský gólostroj Michal Dragoun, když vypálil z levého kruhu a po zásahu Bieglových betonů v klidu puk dorazil do branky. Neuplynula ani minuta a Sparta vedla 4:1. První útok opět rozpoutal v okolí branky kolotoč, Hlinka nahrál na mezikruží Vrbatovi, a ten střelou nahoru skóroval. Na potvrzení gólu si ale musel chvíli počkat, videorozhodčí totiž zkoumal Frolovo naklopení branky. V pětadvacáté minutě nadělal hostům problémy rychlý Tomas, nic z toho však nebylo. Pak si šel na trestnou lavici odpočinout Langhammer. Třinec vytvořil ale jen hrubku, po které ujel Tomáš Netík, který dělovkou zleva nahoru vyhnal Biegla z branky. V osmadvacáté minutě nahrál Langhammer u levé tyčky číhajícímu Netíkovi, Daneček se zákrokem jen zahřál. V polovině utkání pálil od modré čáry přesně Tesařík, v cestě do branky puku zabránil až Salfického beton. Podobně to vypadalo i na druhé straně kluziště, kdy byl střílejícím bekem Richard Stehlík. V jednatřicáté minutě po Peterkově akci Třinečtí Salfického mezi betony překonali, ale puk skončil mimo tyčkami sparťanské branky. O minutu později se zcela osamocen u levé tyčky Třince zjevil Jan Hlaváč, ale Daneček se přelstít nenechal. Na konci třiatřicáté minuty vyslal Benýšek do sóla kanonýra Petra Tona a ten bekhendovým blafákem navýšil náskok Sparty na 6:1. O minutu později se obranou domácích prosmýkl Hlaváč, nahrál Langhammerovi, ten mu puk vrátil, a Hlaváč skrz tři bránící hráče dostal puk do branky. Třinec se nevzdal, ale ani Tomas, Polanský či Peterek na Salfického recept nenašli. Na Danečkovi si vylámali zuby pro změnu Dragoun a Černošek. V podobné šanci jako při svém gólu se v závěru druhé třetiny zjevil Kolusz, ale tentokrát se Salfický oblafnout nenechal. Druhé dějství tak Sparta vyhrála 5:0!

Úvod třetí části zápasu hráli Pražané v přesilovce, na Danečka se nejdříve řítil sám Jaroslav Hlinka, poté pálil zprava Hlaváč, ale ani jeden ze sparťanských forvardů nenašel skulinku v postavení mladého brankáře Třince. Františka Výborného pak opět zarmoutilo další zranění, s pochroumaným zápěstím odstoupil Ladislav Benýšek. V padesáté minutě se levou stranou kluziště hnal Ján Tabaček, svůj průnik zakončil střelou do hrudi třineckého gólmana. Salfický zas rozklekem zlikvidoval střelu Jana Peterka. O moment později vystřelil Tabaček, dorážky Hlinky a Hlaváče Daneček pokryl. V čase 51:53 domácí snížili. Třineckého kapitána Peterka sparťanští zadáci nechali samotného před brankou a ten bekhendem neměl problém Salfického překonat. Šestibrankový náskok vrátil Pražanům vzápětí Jakub Langhammer. Mladý forvard vypálil zprava z nulového úhlu na třineckou branku a Daneček si bruslí srazil puk do branky. V pětapadesáté minutě rozpoutalo peklo před brankou hostů duo Polanský – Korhoň, ale ani prvně jmenovaný z několika šancí Salfického nepřekonal. Poslední dvě minuty utkání odehrála Sparty v přesilové hře. Tu nejprve zahájila srážka Hlaváče s hlavním rozhodčím Smetákem, z pádu vyšli naštěstí oba aktéři nezraněni. V čase 59:31 se pak měnilo skóre naposledy. Jan Hlaváč zkompletoval po Hlinkově nahrávce střelou z mezikruží hattrick a rozhodl tak o vysoké výře Sparty 9:2.

Jiří Juřík (Třinec): Musím se za dnešní propadák divákům omluvit. Nešlo nám nic, byli jsme špatní v pohybu a hráli bez zodpovědnosti. Takový výkon nejlépe hodnotí výsledek a ten je výmluvný. Sparta nás potrestala za každou chybu. Musíme na to co nejdříve zapomenout, tvrdě jsme dopadli na zem.

František Výborný (Sparta): Naše poslední utkání nebyla špatná, ale až dneska jsme to dotáhli do vítězného konce. Věděli jsme o třinecké sérii a bylo to pro nás lákadlo. Měli jsme dobrý pohyb, Třinec se nedostal do své ofenzivní hry, kterou doma produkuje. Zjednodušili jsme hru a hlavně dali góly, které jsme předtím v takovém množství nedávali.