23. 8. 2014 | Tomáš Golasowski, -tve-

TRI - SPA 3:4sn - Juniorka vyhrála i čtvrtý zápas sezony

4., sobota 23. 8. 2014
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Miroslav Svoboda – Stránský, Doudera, Roman, Heider, Pisarik, Zahradníček, Chroboček – Franek, Jaroš, Kofroň, O. Kovařčík, Christov, M. Kovařčík, Pala, Pěnčík, Bednář, Fejko, Severa, Petrák, Cienciala.
Sparta: Langer – Bláha, Kalina, Bílek, Kadeřávek, Knobloch, Vokurka, Vacek – O. Procházka, Martin Svoboda, Arnošt, Augustin, M. Procházka, Klindera, Krudenc, Lojka, Pulkrab, Litera, Schwamberger, Polesný, Sladkovský.
Branky a nahrávky: 3. Christov (Heider), 15. Franek (Cienciala), 17. Heider (Doudera, Kofroň) – 15. Augustin (Bílek), 46. Krudenc (Pulkrab), 59. M. Procházka (Svoboda), rozh. náj. Krudenc. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 52:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
Sparťanští junioři vstoupili do sezony 2014/2015 ve velkém stylu. V prvních čtyřech utkáních si totiž připsali čtyři výhry a 10 bodů do tabulky. Dva získali také na ledě Třince, kde ve třetí třetině dotáhli zásluhou Krudence a Procházky dvoubrankové manko a nakonec se radovali v samostatných nájezdech, ve kterých se jako jediný prosadil kapitán Krudenc.

Komentář

Domácí Oceláři vstoupili do zápasu výborně, už ve třetí minutě napřáhl k ráně od modré Vít Christov a propálil hostujícího gólmana. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Cienciala, ale jeho rána skončila jen na tyči. Poté však dostala Sparta možnost přesilovky čtyři na tři a tým z Prahy s ní naložil nejlépe, jak mohl. Vojtěch Augustin zůstal sám před Svobodou a měl snadnou práci.

Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel, po hrubici při rozehrávce Sparty propálil Langera třinecký útočník Tomáš Franek a vrátil vedení na hole Ocelářů. Domácím vedení dalo velkou chuť do hry a ještě do přestávky zvyšoval na 3:1 Petr Heider. Tento stav se již do konce třetiny nezměnil.

Druhá třetina byla plná nepřesností na obou stranách a také nepříliš atraktivního hokeje. Na obou stranách bylo vidět spoustu vyloučení, ale žádná z přesilovek nebyla využitá. Velkou šanci měli ke konci třetiny sparťané, a to konkrétně Ondřej Procházka, který ujížděl na Svobodu sám, ale domácí brankář ho vychytal.

V poslední periodě padaly góly jen do branky Ocelářů. Václav Krudenc si sjel mezi kruhy a propálil třineckého muže v masce. Velmi blízko čtvrtému gólu domácích byl Cienciala, ale kotouč z jeho hokejky se zastavil jen těsně před brankovou čárou. Hostům se nakonec podařilo vyrovnat, to když Martin Procházka zůstal nikým nehlídán před třineckou svatyní a svou šanci využil.

Prodloužení branku nepřineslo, a tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých padl jen jediný gól. Václav Krudenc ze Sparty byl jediným úspěšným exekutorem a rozhodl o tom, že dva body si odvezou domů Pražané.

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce