TRI - SPA 4:3 - Dorostenci promarnili náskok a vrací se bez bodů

II/15., pátek 26. 2. 2016
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Ovčaří - Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Klocek, Brabec, Marguš, Adámek, Haman, Imrich - Stuchlík, Vochozka, Peterek, Mach, Przybyla, Kalus, Raška, Najsar, Molin.
Sparta: Wolf - Simotics, Janda, Vízner, Jeřábek, Sedliský - Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Kafka, Chlouba, Safin, Komárek, T. Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar.
Branky a nahrávky: 7. Mach, 35. Vochozka (Mach, Stuchlík), 36. Molin (Klocek), 49. Vochozka (Molin) - 13. Šmerha (Kropáček), 19. Sedliský (Safin, Šišolák), 24. Safin (T. Schwamberger). Rozhodčí: Zbořil - Nazad, Holibka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 1:2, 2:1, 1:0.
Sparťané v rámci patnáctého kola nadstavbové části zavítali na led Ocelářů Třinec. Po úvodní dvacetiminutovce pražský celek vedl poměrem 1:2 a v průběhu utkání se mu podařilo vsítit ještě jednu branku, když se prosadil Ostap Safin. Třinečtí se ale nevzdali a do konce 40. minuty se jim podařilo srovnat vývoj utkání. Nakonec rozhodl gól ve 49. minutě, když se trefil do černého domácí forward Tomáš Vochozka, který tak zajistil svému týmu tři cenné body do tabulky.

Souboj vedoucích týmů RAKO extraligy odstartovala velká šance Stuchlíka, třinecký útočník ale po závaru před brankou Sparty beton Wolfa nepřehodil a radovat se nemohl o chvíli později ani Najsar, jehož rychlou střelu hostující gólman vyrazil. Následně už se ale svěřenci trenéra Wojnara dočkali, když střelou z pravého kruhu poslal puk do sítě mezi betony brankáře hostů Matěj Mach.

O šest minut později ale bylo vyrovnáno po dorážce Tomáše Šmerhy a krátce před koncem první části už Sparta vedla zásluhou střely Patrika Sedliského. Oceláři mohli rychle odpovědět, po přihrávce Peterka ale Stuchlík z dobré pozice branku minul.

Po startu prostřední dvacetiminutovky nejprve Ovčaří svůj tým podržel po dorážce Šmerhy, když zasáhl betonem a puk padající do branky následně koncem vyrážečky vyškrábl mimo svou branku. O minutu později už ale třinečtí mladíci ztráceli dvě branky, když od modré čáry trefil horní růžek Ostap Safin.

Oceláři mohli znovu rychle kontrovat, také tentokrát ale svou velkou příležitost nevyužili a po neproměněném brejku Vochozky, jenž bekhendovou střelou minul, se tak pokračovalo za stavu 1:3. Ovšem už za pár minut později bylo vše jinak.

Ránu Macha sparťanský gólman pouze vyrazil, po dorážce Tomáše Vochozky tak bylo sníženo a po střele Dominika Molina o pětačtyřicet sekund později vyrovnáno. Oceláři mohli ve zbývajícím čase druhé třetiny dokonce otočit, tečované nahození Hamana ale skončilo pouze na tyči a v přečíslení dva na jednoho pak Vochozka branku minul.

Nakonec se ale třinecký útočník druhého gólu přece jen dočkal. Tomáš Vochozka v devětačtyřicáté minutě naskočil ze střídačky rovnou do brejku, z něj propálil Wolfa a dostal tak svůj tým do vedení. Srovnat stav zápasu mohl krátce nato Schwamberger, sparťanský útočník ovšem před odkrytou části klece nezakončil včas.

Hosté si následně vytvořili i několik dalších šancí, třinečtí mladíci ale dokázali své vedení ubránit, vyrovnání nepřipustili ani při závěrečné power-play Sparty a ziskem tří bodů definitivně rozhodli o svém prvenství po nadstavbové části.