Ústecký dorost vzdoroval do třetí třetiny

18., pondělí 2. 11. 2009
Sparta - Ústí nad Labem SPA - UNL
Sparta: Sedláček – Sobotka, Skřivánek, Kolář, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek – Přibyl, Doležal, Hudec, Matějček, Rybalkin, Soumelidis, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Hampl
Ústí nad Labem: Bursa – Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa – Krupička, Kuchynka, Keltner, Migliavacca, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Vegner.
Branky a nahrávky: 23. Soumelidis (Doležal, Hampl), 43. Eis (Sobotka), 52. Doležal (Dvořáček, Brzobohatý) - 33. Krupička (Smetana, Migliavacca). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:16. Diváci: 44.
V 18. kole západní skupiny Extraligy staršího dorostu zavítali na led Sparty Ústečtí Lvi oslabení rozsáhlou marodkou. Svěřenci Jiřího Doležala si v první třetině vytvořili slušný tlak, z 18 střel však za záda brankáře Patrika Bursy neprošla ani jediná. Až v 23. minutě se trefil Soumelidis a protože Severočeši vyrovnali, muselo se rozhodnout v poslední periodě. Vítěznou branku vstřelil Stanislav Eis, druhý nejproduktivnější sparťan. HC Sparta Praha - HC Ústečtí Lvi 3:1.