3. 10. 2009 | Pavel Hrdina, Miroslav Mayer

Z jihu Čech odvezla juniorka jen bod

10., sobota 3. 10. 2009
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Hrubec - Jank, Dietz, Klement, Havran,Semrád, Vráblík, Makovský, Předota - Polodna, Červený, Ježek, Heřman, Rezek, Přibyl, Marek, Sumerauer, Vaniš, Boška, Babka, Zvoník.
Sparta: Novotný - Vošmik, Kořínek, Veselý, Pohl, Drvota, Žovinec, Husak, Zacpálek - Merta, Půna, Forman, Kejdana, Morkes, Kučera, Dvořáček, Žalčík, Sovík, Hanták.
Branky a nahrávky: 46. Vaniš (Semrád), 65. Rezek - 42. Husák (Žovinec). Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:3. Bez využití.
Sparťanští juniorka odjížděla do Českých Budějovic s jednoznačným cílem zvítězit. Mountfield totiž od začátku sezony tápe a dva předchozí zápasy prohrál. Naopak Pražané zůstali byli dobře naladěni z výhry nad Ústí nad Labem. Urputný a vyrovnaný zápas nakonec musely rozhodnout nájezdy. O bod pro Holešovické se nejvíce zasloužil Patrik Husák, který vstřelil jediný gól Sparty.

Komentář

Domácí mužstvo se nachází ve složité situaci a potřebuje nutně bodovat naplno. To si plně uvědomuje mužstvo i nová trenérská dvojice Kolda-Trummer. Zápas proto začal velmi opatrně z obou stran. Trenéři provedli několik změn v sestavě. K dispozici byly i posily Červený a Havran. Celá první třetina byla ve znamení snahy neudělat chybu a nedostat první branku. Domácí zahrozili nejvíce v šesté minutě, kdy si Radim Heřman zpracovával přihrávku od Klementa a pokoušel se položit si brankáře Novotného. To se mu nakonec nepovedlo. Sparta měla k dispozici dvě přesilové hry, ale při nich Hrubce neohrozila. Jediná domácí přesilovka skončila po faulu Ježka. První třetina moc hokejové krásy nenabrala a skončila bez branek.

Do třicáté třetí minuty se hrál stejný hokej jako v první třetině. Sice bojovný, ale pro diváky nudný, bez šancí a střel. Pak si přeci jen hráči uvědomili, že bez branek se nedá vyhrát a začalo se hrát útočněji. Začal to právě ve 33. minutě domácí kapitán Ježek, který se dostal těsně před brankáře Novotného, ale už ho nedokázal překonat. Podobnou šanci měl na druhé straně Merta. Ani on však nezakočil svoji akci brankou. Největší šanci Sparty ve druhé třetině měl Hanták se svým útokem. Puk se dostal z chumlu hráčů před Hrubce, ten stačil vytrčit beton a tím zastavit puk na cestě do branky. Největší tlak si domácí vytvořili při přesilové hře v konci třetiny. Zavřeli hosty před brankářem a pálili. Nejprve Havran a pak se k dorážkám dostali Přibyl a Červený, ale Novotný byl na místě. Druhá třetina byla lepší než první a mírnou převahu měli přeci jen domácí. Žádná akce zatím k brance nevedla a tak se do šaten šlo bez branek.

Třetí třetina začala dobře pro Spartu. Hned v první minutě se k puku po chybě domácí obrany dostal Patrik Husák a prostřelil domácího brankáře. Domácí museli přidat na tempu. Netrvalo ovšem dlouho a domácím se podařilo vyrovnat. Při hře čtyři na čtyři se do šance, při signalizované výhodě, dostal Marek Vaniš a překonal Novotného. V této fázi utkání se hrál útočný a bojovný hokej na obou stranách. Oba brankáři ukazovali své brankářské umění. Nejprve se do úniku dostal Žalčík, ale Hrubec byl na místě. Další šanci měli domácí. Střelu obránce Janka od modré tečoval Ježek pouze do Novotného. Do konce třetiny jsme už další branku neviděli a tak utkání dospělo do prodloužení. Po základní hrací době to byla spravedlivá dělba bodů.

Do prodloužení nastoupili aktivněji domácí a měli i více příležitostí než Sparta. Největší šanci domácích měl Červený, který tvrdě pálil od modré čáry. Novotný se již ohlížel za svá záda, ale puk mu zůstal pod betony. Sparta mohla ukončit zápas po teči Hantáka, ale puk šel těsně nad branku. Po bezbrankovém prodloužení následovaly samostatné nájezdy. Za domácí nedal Červený. Za Spartu neproměnili Hanták, Kučera a Půna. Jediným úspěšným střelcem se stal domácí Josef Rezek, který rozhodl o tom, že druhý bod zůstane v Českých Budějovicích.

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Vsadili jsme na větší agresivitu v napadání, což si myslím, že v zápase bylo vidět. Byly tam samozřejmě chyby a z jedné z nich jsme dostali na začátku třetí třetiny gól. To nás trochu zabrzdilo, ale vyrovnali jsme. Zdálo se mi, že v některých fázích zápasu jsme byli o něco lepší. Jsme rádi, že to mužstvo dokázalo na penalty vyhrát. Vítězství pro nás znamená psychickou vzpruhu do dalších zápasů. Perfektní výkon odvedl gólman Hrubec. Jinak bych všechny pochválil za bojovnost.
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: V O2 areně se cítím skvěle

SPA - ZLN 3:0 - Vítězná domácí premiéra!

Nový Sparta magazine v prodeji!

​Sparťané podruhé přistoupili na snížení platů