ZLN - SPA 0:5 - Sparta zakončila rok 2011 jasným vítězstvím!

35., pátek 30. 12. 2011
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Ondráček - Melenovský, F. Čech, Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Kučný, Philipp, Krstev, D. Kočí, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Forman, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Branky a nahrávky: 12. Lapšanský (Forman), 18. Ton (Tenkrát), 21. Broš (I. Rachůnek, Milam), 52. Pacovský (I. Rachůnek, Milam), 56. Tenkrát (Ton, Sersen). Rozhodčí: Hribik, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6949. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:5.
Z l í n - Sparťané zakončili kalendářní rok stylově, ve Zlíně si s přehledem poradili s domácím týmem, který deklasovali i díky dvěma přesilovkovým brankám. Kapitán Michal Broš si navíc připsal 150. branku ve sparťanském dresu.

Prvních deset minut zápasu ve Zlíně? To byl hokej nahoru, dolů, s tvrdými střety, souboji u mantinelů, kde si hráči nic nedarovali, ale zároveň hokej bez vyložených šancí.

Do první větší šance se dostal Tomáš Valenta, kterému se ale puk těsně před brankou smekl z čepele a z gólové šance tak nakonec nebylo nic. Nic zásadního se nestalo ani v první přesilovce, kterou hrál Zlín. Pöpperle jistě zlikvidoval všechny střely, které na něj šly.

V 11. minutě sklepával Broš puk na hranici brankoviště, s touhle střelou si Horčička ještě, i když s problémy, poradil, ale jako by tím Broš předznamenal další průběh. O půl minuty později totiž vyslal třepotavou střelu z poloviny pásma Adam Lapšanský, a ta za Horčičku už zapadla. Na 2:0 pro Spartu upravil v 18. minutě Petr Ton, který lehkou tečí vychýlil z původního směru střelu Tenkráta a Horčička už se nestihl přesunout – 2:0.

Na 3:0 z pohledu Sparty zvýšil jen 11 vteřin po začátku druhé třetiny Michal Broš. Přesilovková trefa pro něj byla zároveň jubilejní 150. brankou v dresu Sparty. Zlínští útočníci měli problémy prosadit se v pásmu Sparty a tak se střílení ujali obránci – střela Köhlera z 25. minuty měla všechny parametry stát se gólovou, zastavil ji ale výborně chytající Pöpperle.

Ten se ještě několikrát blýskl i v přesilové hře Zlína v polovině zápasu, kdy sparťanské obraně těžce zatápěl Leška. Výrazně pomohl i Troy Milam, který obětavě padal do střel. To samé se opakovalo i při druhém oslabení Sparty, Zlín byl hodně nebezpečný, ale Pöpperleho branka nenabídla jedinou skulinku, kterou by puk mohl projít.

Zlínu se v úvodu třetí části nedala upřít snaha minimálně o zkorigování výsledku, nicméně stále narážel na gólmana Sparty. V pětačtyřicáté minutě mohli přidat branku Ton nebo Tenkrát. Jejich střely Horčička vyrážel před sebe a sparťanští útočníci měli až trestuhodně dlouho na to, aby mu je obratem posílali zpět do výstroje.

48. minuta znamenala dvě minuty na trestné lavici pro Bližňáka a pro Zlín šanci na branku. Předvedená hra byla ale hodně zbrklá a k brance nevedla. Dominik Pacovský následně přidal čtvrtou branku Sparty, když si ze vzduchu sklepl puk, popojel před branku, udělal kličku a uklidil kotouč do branky. Na 5:0 zvýšil v 56. minutě v přesilové hře Petr Tenkrát a definitivně tak pohřbil naděje Zlína na zvrat.

Rostislav Vlach (Zlín): Dnes byla Sparta jednoznačně lepší a vyhrála naprosto zaslouženě. Za stavu 0:2 jsme mohli dát kontaktní gól, ale dnes nám to nebylo přáno. Sparta má výbornou defenzivu v čele s brankářem, který vede extraligové statistiky. Chce to i trochu štěstí, které jsme však neměli.

Patrik Martinec (Sparta Praha): Bylo to nadprůměrné extraligové utkání před parádní atmosférou. Hráčům chci za předvedený výkon poděkovat a popřát všem hodně zdraví do nového roku. Brankáři Pöpperlemu se tady daří, ale čím to je se musíte zeptat jeho. Asi je to jeho oblíbený stadion.