ZLN - SPA 2:3 - Junioři těsně porazili Zlín

28., sobota 22. 11. 2014
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Haloda – Macharáček, Kužílek, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Andrýsek, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Matula, Hladiš.
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina, Slavíček, Mikliš – Augustin, Arnošt, Litera, Svoboda, Havel, Linda, Györi, Pulkrab, Lojka, Krudenc, Brejcha.
Branky a nahrávky: 24. Hořanský (Karola), 53. Hořanský (Dalajka, Hlaváč) – 36. Brejcha (Svoboda, Kadeřávek), 52. Svoboda (Krudenc, Pulkrab), 55. Havel (Brejcha, Vokurka). Rozhodčí: Obadal – Wesley, Goňa. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Sparťanští junioři uspěli v sobotu na ledě Zlína, který porazili těsně 3:2. Výhru Holešovickým vystřelil v 55. minutě Jan Havel. Sparta je s 52 body z 27 zápasů na čtvrtém místě DHL extraligy juniorů a na vedoucí Vítkovice ztrácí sedm bodů. Další zápas juniorku čeká v neděli 22. listopadu od 12:00 na ledě Olomouce.

První šanci měli domácí, když hráli 99 sekund dvojnásobnou početní výhodu. V té měl nejprve před sebou prázdnou bránu Hlaváč, ale trefil jen beton brankáře Langera, který zasáhl i proti následným pokusům Ševců. Halodu ohrozil v úniku Augustin, ale branka z toho nebyla. Skoro jistý gól měl na hokejce Litera, když objel zlínského muže v masce a zakončoval do téměř prázdné brány, ale na poslední chvíli za Halodu zaskočil jeden z jeho spoluhráčů a pokus sparťanského útočníka vyrazil.

Skóre zápasu otevřel ve 24. minutě Adam Hořanský, jenž dorazil střelu Karoly za bezmocného Langera. Srovnat mohl Arnošt, ale místo puku skončil za zády Halody on. A tak se hosté radovali až v čase 35:11. Přečíslení tři na jednoho vyřešili Pražané bravurně a šťastným střelcem byl Tomáš Brejcha. Vedení zpět si mohli Berani vzít hned v minutě následující, ale Haničincovi před prázdnou bránou uskočil ve zlomovém okamžiku puk.

Po pauze zažil perné chvilky brankář Zlína, ale i s notnou dávkou štěstí je ustál. Na druhé straně bylo dusno poté, co Matula vybojoval puk za bránou a poslal mezi kruhy přihrávku na Dalajku, který na dvakrát Langera nepřekonal, dorážel také Hořanský, ale domácím branka přána nebyla. To potvrdili útočníci PSG i za chvíli, kdy kompletně odkrytou bránu dokázali minout. A tak se radoval soupeř. Martin Svoboda pláchl zlínským bekům a bekhendovým blafákem dostal hosty do vedení.

To ale trvalo pouhou minutu. Po návratu z trestné lavice si Pražané nepohlídali Dalajku, ten ale neskóroval. Z brankáře Langera však touš vypadl a opět Adam Hořanský svým důrazem na brankovišti zařídil vyrovnané skóre. Dostat domácí do vedení mohl Dalajka ihned v následujícím střídaní, ale chybu v rozehrávce soupeře potrestat nedokázal. A tak se měnil počet gólů opět na straně Sparty. Jan Havel se ocitl sám před Halodou a nemýlil se. Moravané si šance na vyrovnání zkomplikovali vyloučením, ale i při hře bez brankáře 5 na 5 si v závěrečných vteřinách vytvořili obrovské šance, vsítit branku se jim však nepovedlo.

Radek Pšurný (HC PSG Zlín): Mužstvo je potřeba pochválit za dnešní výkon. Celou sezónu nás limituje střelecká potence, a tam se rozhoduje o umístění, na kterém nyní jsme. Myslím si, že tým má kvalitu, což prokázal ve spoustě utkání. Soupeř nás ale v rozhodujících chvílích trestá po našich chybách a to sráží náš výkon. Ještě jednou bych chtěl mužstvu poděkovat, ale soupeř dal bohužel o gól víc než my.