ZLN - SPA 5:6p - Konec série porážek juniorů!

19., pátek 24. 11. 2017
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Šimonů – Martínek, Marek, Augustin, Gába, Padrnos, Budil, Jenáček, Kollár, Gazda – Kenša, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Chalupa, Knápek, Karafiát, Kotek, Dobiáš, Dlabaja.
Sparta: Wolf – Janda, Simotics, Prchal, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – O. Pšenička, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Vitouch, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský.
Branky a nahrávky: 18. Kočica (Karafiát, Dobiáš), 21. Dlabaja (Padrnos, Mikulec), 26. Karafiát (Dobiáš, Augustin), 35. Karafiát (Jenáček), 52. Kočica (Padrnos) - 11. O. Pšenička (T. Pšenička, Vitouch), 38. Janda (Pejchal), 46. Chlouba (Pejchal), 53. T. Pšenička (O. Pšenička), 57. Schwamberger (Kropáček), 61. T. Pšenička (Janda). Rozhodčí: Šudoma - Novák, Pospíšil. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:4. Diváci: 76. Střely na branku: 38:43. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:6.
Kdo zavítal na páteční duel DHL Extraligy juniorů mezi Zlínem a Spartou, nemohl litovat. Diváci na zlínském stadionu viděli jedenáct branek, z toho celkem pět ve vlastním oslabení! Sparta nerozhodil ani obrat domácích z 0:1 na 4:1, a přestože osm minut před koncem prohrávala o dvě branky, dotáhla utkání do prodloužení. V něm rozhodl dvougólový Tomáš Pšenička, který tak ukončil sérii tří porážek svého týmu.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří byli aktivnější, a odměnou jim za to mohl být gól již v páté minutě. Ondřej Pšenička ale puk do sítě dopravil pomocí vysoké hole. Další šanci si Sparta vypracovala při vlastním oslabení, kdy vyrazila do protiútoku, Janda však mířil mimo. Zlínu se nedařilo dostat se do utkání a důsledkem bylo i vyloučení, jež bylo potrestáno. Ondřej Pšenička dorazil střelu od modré a Sparta vedla.

Okamžitě po buly mohla přidat další branku, ovšem závar pře gólmanem Šimonů domácí hráči vyřešili. Ti byli sice po většinu času pod tlakem, ale nakonec to byli právě oni, kdo skóroval. Jiří Karafiát totiž vystihl rozehrávku soupeře, poslal puk na Jonáše Kočicu mezi kruhy a ten s přehledem střelou do šibenice srovnal.

Prostřední část začala rychlým gólem po úniku Beranů, který využil Daniel Dlabaja. Sparta hrála sice aktivně, ale dělala chyby v obraně. Jedné takové využil i Jiří Karafiát, jenž dorážel střelu po úniku Dobiáše. Zlín tak rázem vedl o dvě branky a ocitl se ve slibné pozici. Hosté poté byli několikrát vyloučeni, Berani si vytvořili šance, ale stav se neměnil na obou stranách. Změnu přinesla až po třetí přesilovce Zlína, kdy Jiří Karafiát doslova vymetl šibenici brány Wolfa.

Na ledě to začalo jiskřit, k vidění byla i bitka, která přinesla další přesilovku domácích. V ní se ale po protiútoku střelou z druhé vlny prosadil Sebastian Janda a zdramatizoval utkání. Poslední třetina tak slibovala ještě zajímavou podívanou.

A ta opravdu přišla! Sparta od začátku poslední třetiny tlačila, snažila se dostat se na dostřel, což se jí také po několika neproměněných šancích podařilo. Jaroslav Chlouba totiž ranou od mantinelu trefil o břevno a tyč puk do brány. Hra se poté vyrovnala a těžil z toho Jonáš Kočica, jenž využil rychlé akce a vrátil domácím dvougólové vedení. O třicet vteřin později už to ale neplatilo, protože snížil Tomáš Pšenička, který projel obranou a střelou mezi betony opět zdramatizoval vývoj zápasu.

Pražané byli za svou aktivitu odměněni i nadále. Tobiáš Schwamberger tečoval ránu od modré a srovnal na 5:5. Svěřenci Pavla Gefferta pak soupeře tlačili, vytvořili si řadu velkých šancí, ale šestou branku nedali. Ta přišla až v prodloužení, kdy se hned na začátku po individuálním průniku prosadil Tomáš Pšenička.