Sparta versus New York Rangers

Datum 29. září 2011 se zapsalo do paměti nejen sparťanských hokejových fanoušků. Na ledě Sportovní haly FORTUNA totiž odehrál přátelské utkání jeden z nejslavnějších hokejových klubů světa. Duel s New York Rangers sice Sparta prohrála 0:2, ale přesto byl nejen zápas, ale i celá návštěva týmu kanadskoamerické NHL jedinečnou událostí.

Pro český hokej to bylo zajímavé srovnání, které zažil jen Liberec, když se rok před tím střetl s Bostonem. Jeden klub už ale zápas s Rangers zažil. To když se koncem roku 1977 vydaly za moře dva týmy z tehdejšího Československa - Kladno a Pardubice. V novodobých dějinách se však návštěva Rangers na Spartě zařazuje mezi unikátní projekty.


Už o dva dny dříve přiletěli hráči Jezdců do Prahy, kde je čekal první trénink na ledě sparťanského stánku. Středeční trénink už byl otevřený i široké veřejnosti. Na Open Practise s doprovodným programem si našlo cestu před dva tisíce fanoušků, kteří toužili vidět v akci takové hvězdy jako Dereka Stepana, Henrika Lundqvista, Ryana Callahana, Brada Richardse nebo Mariana Gáboríka.

Samotné přátelské střetnutí mezi Spartou a Rangers se odehrálo před výtečnou kulisou tvořenou téměř jedenácti tisícovkami hokejových příznivců. „Určitě to byla velká výzva pro mě i pro celé mužstvo. Každopádně to byla výborná zkušenost pro všechny,“ pochvaloval si Petr Tenkrát možnost zahrát si proti týmu NHL. Nezbývá než konstatovat, že akce splnila očekávání fanoušků i samotné Sparty, která tuto výzvu zvládla se ctí.


×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
Mountfield HK
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC VERVA Litvínov
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Milan Jurčina končí svou bohatou kariéru

Sparťanská krev vyvrcholí proti Mountfieldu

G. Thorell: Náročné utkání, ale zvládli jsme ho výborně

Sparťanská krev je zpět! Ocení pravidelné dárce