Akademie Českého hokeje

Sparta byla jedním ze šesti českých klubů, které obdržely v létě 2011 jako první v České republice statut Akademie ČSLH. Vlivem vstupu do projektu fungují na Spartě vysoce kvalitní mládežnické týmy. Důležitým aspektem je také spolupráce klubu se školami, v rámci které mají hráči víc času věnovat se jak tréninku, tak studiu. Pod vedením řady bývalých spoluhráčů, kteří působí jakožto trenéři napříč všemi mládežnickými kategoriemi, získala Sparta v sezoně 2013/2014 poprvé ocenění Nejlepší akademie ČSLH. „Klíčovými kritérii jsou výsledky mládežnických týmů v kategoriích juniorů, staršího a mladšího dorostu, počet hráčů v reprezentačních výběrech a v ligových soutěžích dospělých. Jsme dlouhodobě spokojeni se všemi akademiemi, ale v měřitelných oblastech byla Sparta prostě nejlepší,“ vysvětlil výběr Miroslav Přerost, vedoucí projektu akademií ČSLH.


Spartě podařilo úspěch po jednoleté pauze splnit opět v sezoně 2015/2016, kdy byla znovu vyhlášena Nejlepší akademií ČSLH. Kromě toho vychovala řadu hráčů, kteří podepsali kontrakt s týmem NHL. Jde například o Daniela Přibyla, Dominika Simona, Martina Réwaye či Jana Košťálka. Další odchovanci působí v mládežnických reprezentacích, do seniorského národního týmu se probojovala řada z nich.


Licenci Akademie ČSLH musí kluby před každou sezonou obhajovat a plnit podmínky svazu. Klubům, kterým se to daří, poskytuje ČSLH podporu v oblasti finančního ohodnocení trenérů, jejich odborného vzdělávání nebo spolupráce se zahraničními partnery. Mužstva těchto klubů také nesestupují z mládežnických extraligových soutěží.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?