Sparta pražským firmám

Sparta patři k Praze a Praha patří ke Spartě. Jediný extraligový klub v metropoli rozšířil portfolio svých dlouholetých projektů o další, jenž nese název Sparta pražským firmám. Ten vyjadřuje sounáležitost jediného pražského hokejového zástupce v nejvyšší soutěži s hlavním městem. Sparta si zakládá na tradici a její hold a poklona tak patří právě tradičním firmám, které neodmyslitelně patří k tomuto městu.

V sezoně 2017/2018 byly věnovány celkem tři zápasy projektu Sparta pražským firmám a do hlediště O2 areny zamířilo více než sedm tisíc zaměstnanců tradičních pražských společností – PRE, České dráhy nebo Dopravní podnik hlavního města Prahy. Právě zaměstnanci Dopravního podniku, který je s historií sahající až do roku 1897 jednou z nejstarších pražských firem vůbec, byli hlavními hvězdami při domácím utkání s Třincem, které se odehrálo 19. listopadu 2017.

Podobně jako u projektu Sparta vzdává hold celé hlediště O2 areny odměnilo svým potleskem dvě osobnosti. Tentokrát však nešlo o dva hrdiny z řad záchranářů, policistů, hasičů či vojáků, nýbrž o dva věrné zaměstnance Dopravního podniku hlavního města Prahy, kteří se za svou pracovní kariéru stali doslova legendami této společnosti. Někdejší československý reprezentant v lukostřelbě Jaroslav Suchý zde pracuje již od roku 1969, z toho 43 let jako řidič tramvaje. Jeho kolega Bohuslav Löfler nastoupil do Dopravního podniku v roce 1972 jako řidič autobusu a na této pozici vydržel celou svou dosavadní pracovní kariéru.

Sám Dopravní podnik hlavního města Prahy si na duel s třineckými Oceláři připravil překvapení pro hokejové fandy Sparty. Před O2 arenou si totiž mohli prohlédnout vystavený historický autobus Škoda ŠM 11 i zásahové vozidlo DP hl. m. Prahy. Přímo mezi třetinami se pak fanoušci v soutěži s „přepravní“ tématikou utkali o hodinový pronájem historické tramvaje!

Během únorového duelu s Olomoucí byl zase představen příběh Michala Kopťára z Českých drah. Právě tyto příběhy jasně vystihují, proč vznikl projekt Sparta pražským firmám. Chceme alespoň na malou chvíli postavit do záře reflektorů ty, kteří si zaslouží poděkování před zaplněnou O2 arenou a kteří jsou v rutině běžného dne skryti mezi námi.

Letní posily v minulé sezoně: Titul i operace

Čtyři sparťané v mládežnických reprezentacích

VIDEO: Souboj o titul sparťanského gurmána

Nové vydání magazínu Sparta business news