Sparta středním školám

Zápasy pro střední školy v sezoně 2017/2018:

úterý 3. 10. 2017, 18.30: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice
úterý 21. 11. 2017, 18.30: HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín
úterý 5. 12. 2017, 18.30: HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera
úterý 9. 1. 2018, 18.30: HC Sparta Praha – Piráti Chomutov
středa 28. 2. 2018, 18.30: HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín

V projektu Sparta středním školám jsou již zapojeny víc než tři desítky škol! Kromě pražských ústavů chodili v sezoně 2017/2018 na domácí zápasy Sparty také studenti z Litoměřic a Poděbrad, díky kterým se projekt rozšířil i mimo hlavní město. V polovině dubna mělo se Spartou podepsáno memorandum o spolupráci celkem 32 středních škol a další budou přibývat.

Sparta rozvíjí tento projekt již od roku 2014 a pravidelně zve středoškoláky do hlediště O2 areny, kde se duelů zúčastňují studenti, profesoři i pedagogičtí pracovníci. I tito sparťanští fanoušci, kterých markantně přibývá, pomáhají zvyšovat stále stoupající průměrnou návštěvnost v ochozech nejmodernější arény v České republice. Projekt Sparta středním školám má zároveň logickou návaznost i díky spolupráci s oficiálním sparťanským fanklubem Sparta Hockey Supporters, jehož součástí se středoškoláci mohou stát.

V sezoně 2017/2018 bylo tomuto projektu věnováno celkem pět utkání a středoškoláci soutěžili o nejvěrnější sparťanský ústav. Vítězem se stala Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, která měla během zmíněných duelů skoro šest tisíc návštěvníků, a získala tak od klubu 15 tisíc korun na školní výlety. Její studenti zároveň absolvovali za odměnu prohlídku zázemí O2 areny, kam se fanoušci běžně nedostanou.

Nejlepší choreo na zápasech pak předvedla Střední odborná škola Jarov, jež dostala ceny od společnosti BILLA, generálního partnera klubu, a navíc zdarma pronájem ledu v Tipsport areně pro své sportovní vyžití. Středoškoláci jsou zároveň během duelů, které jsou věnovány projektu Sparta středním školám, zapojeni i do zápasového programu. Na multimediální kostce soutěží o to, která škola si odnese cenu za nejlepší fandění, a účastní se i přestávkových soutěží přímo na ledové ploše.

Vybrané školy v průběhu ročníku navštívil Petr Bříza, bývalý dlouholetý brankář a nyní majitel a předseda představenstva klubu, a absolvoval se studenty tematické diskuze. V nadcházejícím ročníku na něj naváží i samotní hráči extraligového A-týmu, kteří již v červnu 2017 předávali na vybraných středních školách vysvědčení. V plánu je v rámci dalšího rozvoje projektu například i florbalový turnaj pro střední školy, které mají se Spartou podepsané memorandum o spolupráci.

Veškeré další informace, podrobnosti a následné hromadné objednávky vstupenek zajišťuje Jiří Wolf, manažer projektu „Sparta středním školám“ na e-mailu wolf@hcsparta.cz.

Střední školy již zapojené do projektu:

• 1. Slovanské gymnázium a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
  • Akademické gymnázium Štepánská
  • Akademie tělesné výchovy a sportu Palestra - Vyšší odborná škola, spol. s.r.o.
  • Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola
  • DGAFASAP, z.s.
  • Gymnázium Arabská
  • Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4
  • Gymnázium Písnická, Praha 4
  • Karlínská obchodní akademie a vyšší odborná škola ekonomická
  • Obchodní akademie Holešovice
  • Obchodní akademie Hovorčovická
  • Smíchovská střední průmyslová škola
  • Soukromá střední odborná škola, Litoměřice
  • Střední škola elektrotechniky a strojírenství Jesenická
  • Střední odborná škola civilního letectví
  • Střední odborná škola logistických služeb
  • Střední odborná škola pro administrativu EU
  • Střední odborná škola stavební a zahradnická
  • Střední odborná škola a střední odborné učiliště Čakovice
  • Střední odborná škola, základní škola a mateřská škola pro sluchově postižené
  • Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání
  • Střední odborné učiliště, Ohradní 57
  • Střední průmyslová škola dopravní, a.s.
  • Střední průmyslová škola elektrotechnická
  • Střední průmyslová škola na Proseku
  • Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára
  • Střední průmyslová škola zeměměřičská

• Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra, spol. s.r.o.
  • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka
  • Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky
  • Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu a Jazyková škola v právem státní jazykové zkoušky Poděbrady
  • Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze

Petr Bříza na besedě na SOŠ Jarov

V říjnu 2017 navštívil předseda představenstva klubu a majitel Petr Bříza SOŠ Jarov. V rámci besedy se žáci oboru Management ve sportu, tříd 2. MSA a 2. MSB, nejčastěji ptali na zkušenosti v rámci profesionální kariéry v hokeji – na zkušenosti s působením v zahraničních klubech, na fungování a roli brankáře v rámci celého týmu. Došlo i na otázky z managementu hokejového gigantu, jakým je právě HC Sparta, jak probíhá financování celého klubu a jakou roli plní majitel klubu v rámci fungování celého týmu.

Pražský deník o projektu Sparta středním školám

Letní posily v minulé sezoně: Titul i operace

Čtyři sparťané v mládežnických reprezentacích

VIDEO: Souboj o titul sparťanského gurmána