Sparta studentům

Pro studenty platí zvýhodněné vstupné, každý z nahlášených studentů zaplatí za vstupenku pouze 20 korun. Z každé školy je nutné nahlásit minimálně 25 studentů.

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailové adrese adamcova@hcsparta.cz

Zápasy pro studenty v sezoně 2019/2020:

středa 23. října 2019: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
středa 18. prosince 2019: HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
úterý 18. února 2020: HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav

V minulých sezonách probíhal projekt pouze pro střední školy, od sezony 2019/2020 je věnován studentům všech věkových kategorií.

Zápasy pro střední školy v sezoně 2018/2019:

pátek 14. 9. 2018: HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové
úterý 25. 9. 2018: HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové
úterý 9. 10. 2018: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
středa 31. 10. 2018: HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera
středa 14. 11. 2018: HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav
pondělí 11. 2. 2019: HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
úterý 19. 2. 2019: HC Sparta Praha - HC Olomouc

Zápasy pro střední školy v sezoně 2017/2018:

úterý 3. 10. 2017, 18.30: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice
úterý 21. 11. 2017, 18.30: HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín
úterý 5. 12. 2017, 18.30: HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera
úterý 9. 1. 2018, 18.30: HC Sparta Praha – Piráti Chomutov
středa 28. 2. 2018, 18.30: HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín

V projektu Sparta středním školám jsou již zapojeny víc než tři desítky škol! Kromě pražských ústavů chodili v sezoně 2017/2018 na domácí zápasy Sparty také studenti z Litoměřic a Poděbrad, díky kterým se projekt rozšířil i mimo hlavní město. V polovině dubna mělo se Spartou podepsáno memorandum o spolupráci celkem 32 středních škol a další budou přibývat.

Sparta rozvíjí tento projekt již od roku 2014 a pravidelně zve středoškoláky do hlediště O2 areny, kde se duelů zúčastňují studenti, profesoři i pedagogičtí pracovníci. I tito sparťanští fanoušci, kterých markantně přibývá, pomáhají zvyšovat stále stoupající průměrnou návštěvnost v ochozech nejmodernější arény v České republice. Projekt Sparta středním školám má zároveň logickou návaznost i díky spolupráci s oficiálním sparťanským fanklubem Sparta Hockey Supporters, jehož součástí se středoškoláci mohou stát.

V sezoně 2017/2018 bylo tomuto projektu věnováno celkem pět utkání a středoškoláci soutěžili o nejvěrnější sparťanský ústav. Vítězem se stala Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, která měla během zmíněných duelů skoro šest tisíc návštěvníků, a získala tak od klubu 15 tisíc korun na školní výlety. Její studenti zároveň absolvovali za odměnu prohlídku zázemí O2 areny, kam se fanoušci běžně nedostanou.

Nejlepší choreo na zápasech pak předvedla Střední odborná škola Jarov, jež dostala ceny od společnosti BILLA, generálního partnera klubu, a navíc zdarma pronájem ledu v Tipsport areně pro své sportovní vyžití. Středoškoláci jsou zároveň během duelů, které jsou věnovány projektu Sparta středním školám, zapojeni i do zápasového programu. Na multimediální kostce soutěží o to, která škola si odnese cenu za nejlepší fandění, a účastní se i přestávkových soutěží přímo na ledové ploše.

Vybrané školy v průběhu ročníku navštívil Petr Bříza, bývalý dlouholetý brankář a nyní majitel a předseda představenstva klubu, a absolvoval se studenty tematické diskuze. V nadcházejícím ročníku na něj naváží i samotní hráči extraligového A-týmu, kteří již v červnu 2017 předávali na vybraných středních školách vysvědčení. V plánu je v rámci dalšího rozvoje projektu například i florbalový turnaj pro střední školy, které mají se Spartou podepsané memorandum o spolupráci.

Veškeré další informace, podrobnosti a následné hromadné objednávky vstupenek zajišťuje Eva Adamcová, manažerka projektu „Sparta středním školám“ na e-mailu adamcova@hcsparta.cz.

Střední školy již zapojené do projektu:

• 1. Slovanské gymnázium a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
  • Akademické gymnázium Štepánská
  • Akademie tělesné výchovy a sportu Palestra - Vyšší odborná škola, spol. s.r.o.
  • Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola
  • DGAFASAP, z.s.
  • Gymnázium Arabská
  • Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4
  • Gymnázium Písnická, Praha 4
  • Karlínská obchodní akademie a vyšší odborná škola ekonomická
  • Obchodní akademie Holešovice
  • Obchodní akademie Hovorčovická
  • Smíchovská střední průmyslová škola
  • Soukromá střední odborná škola, Litoměřice
  • Střední škola - Centrum odborné přípravy technickohospodářské
  • Střední škola elektrotechniky a strojírenství Jesenická
  • Střední odborná škola civilního letectví
  • Střední odborná škola logistických služeb
  • Střední odborná škola pro administrativu EU
  • Střední odborná škola stavební a zahradnická
  • Střední odborná škola a střední odborné učiliště Čakovice
  • Střední odborná škola, základní škola a mateřská škola pro sluchově postižené
  • Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání
  • Střední odborné učiliště, Ohradní 57
  • Střední průmyslová škola dopravní, a.s.
  • Střední průmyslová škola elektrotechnická
  • Střední průmyslová škola na Proseku
  • Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára
  • Střední průmyslová škola zeměměřičská
  • Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra, spol. s.r.o.
  • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Františka Křižíka
  • Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky
  • Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu a Jazyková škola v právem státní jazykové zkoušky Poděbrady
  • Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze