Sparta vzdává hold

Každý z nás je jednou potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás - ať hoří, přišla povodeň, stala se vám nehoda či úraz...

Po vzoru zámořské NHL se tak Sparta rozhodla jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v každé sezoně dvě utkání za sebou těm, kteří za nás denně nasazují své životy - hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Za to jim patří náš velký dík.

V únoru 2020 proběhl v zápasech proti Hradci Králové a Karlovým Varům už 11. ročník akce "Sparta vzdává hold", který byl tentokrát věnovaný čtyřem legendám české kriminalistiky. Na oba zápasy byli znovu pozváni za symbolické vstupné zástupci policie, armády, záchranné služby a hasičů. I díky nim se podařila vybrat na konta nadací integrovaného záchranného systému a Armády ČR dosud nejvyšší částka v historii tohoto projektu - 540 tisíc korun!

Během zápasu s Karlovými Vary se velké pocty dočkaly čtyři legendy tuzemské kriminalistiky. Pozvání přijali plukovník Josef Lottes, plukovník Jiří Markovič, plukovník Josef Mareš a kapitán Jan Štoček! Všechny zúčastněné složky před O2 arenou opět vystavily svou nejmodernější techniku a naši hokejisté odehráli oba dva zápasy ve speciálních dresech s motivem otisku prstu.

KAPITÁN JAN ŠTOČEK

U pražské mordparty strávil dlouhých třicet let. Za své působení byl v roce 2012 uveden do policejní síně slávy. V devadesátých letech výrazně přispěl k rozkrytí tzv. orlických vražd. Mezi jeho nejznámější případy patří také zmizení devítileté Aničky nebo zatčení sériového vraha Ivana Roubala. Dodnes u závažných případů ohledává místa činu a vyslýchá svědky.

PLUKOVNÍK JOSEF MAREŠ

Jeho policejní kariéra trvala třicet let, velkou část z ní strávil jako vyšetřovatel a později i jako vedoucí pražského oddělení vražd. Mimo jiné pomohl objasnit vraždu manželky Ivana Jonáka, majitele pražského klubu Discoland Sylvie. Policejní řady opustil tento velký fanoušek Sparty na konci minulého roku. Josef Mareš byl jedním ze spoluautorů úspěšného seriálu Případy 1. oddělení.

PLUKOVNÍK JIŘÍ MARKOVIČ

Pomohl dopadnout spartakiádního vraha či sériového zabijáka a kanibala Ladislava Hojera. Za pětatřicet let u policie, do jejíž řad vstoupil v roce 1964, získal spoustu zkušeností, které od roku 1986 jako šéf rád předával dál – třeba právě Josefu Marešovi. Do policejního důchodu odešel v roce 1999. Po konci své kariéry vydal dvě knihy.

PODPLUKOVNÍK JOSEF LOTTES

U policie začínal v roce 1973 jako běžný pochůzkář, ale vypracoval se až na pozici šéfa pražského oddělení vražd, kde svou kariéru v roce 2017 ukončil. Během 44 let pracoval na více než tisícovce případů, z nichž se mu spolu s jeho týmem podařilo objasnit devadesát procent! V roce 2013 se podílel na založení zvláštního vyšetřovacího týmu Tempus, který se zabývá starými nevyřešenými případy.

Již nyní si můžete ve fanshopu zakoupit repliky speciálních dresů s motivem otisku prstu, připomínající právě náročnou práci kriminalistů. Zápasové dresy je nyní možné dražit v dobročinné aukci, která spolu s výtěžkem ze vstupného poputuje na konta Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

Kudrna: Spoluhráči mi chyběli, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Permanentky na novou sezonu v prodeji!