Sparta vzdává hold

Každý z nás je jednou potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás - ať hoří, přišla povodeň, stala se vám nehoda či úraz...

Po vzoru zámořské NHL se tak Sparta rozhodla jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v každé sezoně dvě utkání za sebou těm, kteří za nás denně nasazují své životy - hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Za to jim patří náš velký dík. Na začátku února 2019 proběhl jubilejní 10. ročník akce "Sparta vzdává hold"!


 3. 2. 2019  HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
 1. 2. 2019  HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera
28. 1. 2018  HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
21. 1. 2018  HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera
 3. 2. 2017  HC Sparta Praha - HC Olomouc
29. 1. 2017  HC Sparta praha - HC Oceláři Třinec
26. 1. 2016  HC Sparta Praha - HC Olomouc
22. 1. 2016  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
30. 1. 2015  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
25. 1. 2015  HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové
31. 1. 2014  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
28. 1. 2014  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2013  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
18. 1. 2013  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
22. 1. 2012  HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2012  HC Sparta Praha – Rytíři Kladno
 4. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Benzina Litvínov
 6. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Mountfield
11.12. 2009  HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav
13.12. 2009  HC Sparta Praha – PSG Zlín

Ojedinělý a tradiční projekt na české sportovní scéně oslavil v roce 2019 jubileum, tentokrát s podtitulem "Pocta hrdinům". Sparta na začátku února věnovala dva zápasy s Vítkovicemi a Plzní členům integrovaného záchranného systému (IZS) a Armády České republiky (AČR) v rámci již desátého ročníku Sparta vzdává hold. Diváci si opět mohli užít speciální dresy a opravdu bohatý a emotivní doprovodný program před duelem s Plzní.

Na speciálním dresu bez reklam se objevila jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo na zahraničních misích v případě českých vojáků. „V aktuálním jubilejním desátém ročníku chceme vzdát hold členům všech jednotek, kteří v rámci výkonu služby položili to nejcennější, co měli. Svůj život,“ říká předseda představenstva HC Sparta Praha Petr Bříza, který stál v roce 2009 u vzniku tohoto ojedinělého projektu. Hrané dresy se poté opět dražily v aukci, jejíž výtěžek byl přidán k výnosu z dražby výročních dresů a společně putují na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

Poděkovat členům všech jednotek mohli během lednových domácích utkáních se Zlínem, Kometou Brno a Libercem i fanoušci, a to ve speciálním video koutku, kde se nahrávaly jejich vzkazy. Ty byly k vidění na kostce během slavnostního ceremoniálu před nedělním utkáním s Plzní. Na oba zápasy byla před O2arenou pro fanoušky připravena technika složek IZS a AČR, kterou si mohli ještě před utkáním prohlédnout. Před nedělním zápasem se navíc mohli malí sparťané těšit na speciální program v Galerii Harfa v rámci projektu Vyrůstej se Spartou a částečně si vyzkoušet práci hasičů, záchranářů, policistů či vojáků.

Již potřetí se konal hokejový turnaj všech složek pod patronátem Louda Auto. Obhájit vítězství z předcházejícího ročníku se podařilo Reprezentačnímu výběru Armády ČR.


Sparta vzdává hold 2018

Tradiční podpora složek Integrovaného záchranného systému měla v sezoně 2017/2018 podtitul „Z generace na generaci“. Vyvrcholila dvěma domácími zápasy, na něž byly do ochozů O2 areny tradičně pozvány tisícovky hasičů, policistů, záchranářů a zástupců armády. Jednalo se o nedělní duely 21. ledna proti Vítkovicím a 28. ledna proti Plzni. Obě střetnutí odehráli sparťané opět ve speciálních dresech, které následně šly do aukce. Její výtěžek společně s výnosem z dražby výročních dresů z prosince 2017 putují na konto Nadace policistů a hasičů a Vojenského fondu solidarity.

Veškerá videa z akce Sparta vzdává hold 2018 najdete na sparťanském YouTube kanálu.

„V historii tohoto tradičního projektu již speciální dresy připomínaly policejní i hasičské uniformy, záchranářské odění i vojenské maskáče. Jelikož jsme již touto cestou poukázali na činnost všech složek Integrovaného záchranného systému, rozhodli jsme se pro aktuální ročník sáhnout znovu k maskáčovému dresu,“ vysvětlil Tomáš Zetek, tiskový mluvčí klubu. Unikátní dresy byly vyvedeny v tmavší variantě, kde převládala šedá, černá a rudá barva. Nechybělo na nich samozřejmě ani logo projektu Sparta vzdává hold na límci dresu a loga všech čtyř složek IZS, tedy Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru České republiky a armády České republiky.

Utkání v neděli 28. ledna předcházel velkolepý ceremoniál, ještě před ním bylo možné si před O2 arenou prohlédnout techniku jednotlivých složek a na ledové ploše pak byly v jeho rámci představeny se svými příběhy rodiny, které zasvětily po několik generací svůj život činnosti u jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému.

„Slogan Z generace na generaci provází celou Spartu a rozhodli jsme se jej aplikovat i na letošní ročník projektu Sparta vzdává hold. Nebudeme tedy jako v dřívějších letech vyznamenávat jednotlivce, ale celé rodiny, které jsou díky svým členům po více generací součástí policejních, záchranářských, hasičských a vojenských složek,“ vysvětlil tiskový mluvčí klubu.
Sparta vzdává hold 2017

Tradiční akce, ovšem opět s novým motivem. Sparta vzdávala hold již poosmé v historii, a navázala tak na úspěšné předchozí ročníky – tentokrát s podtitulem Legendy legendám. Dlouholetý projekt na podporu složek Integrovaného záchranného systému v sezoně 2O16/2017 vyvrcholil dvěma domácími zápasy na přelomu ledna a února, na něž byly do ochozů O2 areny tradičně pozvány tisícovky hasičů, policistů, záchranářů a zástupců armády. Utkání s Třincem v neděli 29. ledna a duel proti Olomouci v pátek 3. února věnoval jediný extraligový klub v Praze osmému ročníku tradiční akce. Obě střetnutí odehráli sparťané opět ve speciálních dresech, které šly následně do aukce. Její výtěžek byl přidán k výnosu z dražby výročních dresů z prosince 2016 a společně putovaly na konto Nadace policistů a hasičů a Vojenského fondu solidarity.

„Po velmi úspěšném ztvárnění hasičských uniforem z minulé sezony jsme se v tomto ročníku rozhodli vytvořit dresy, které odkazují na činnost záchranářů. Nejedná se o klasické oranžové odění, nýbrž o červené uniformy, které se používaly dříve,“ vysvětlil Tomáš Zetek, tiskový mluvčí klubu. Tradiční charitativní motiv akce Sparta vzdává hold kromě aukce těchto dresů doplní i osobní účast hrdinů z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků na zmíněných kláních.„Samozřejmostí je pak jako každý rok uvolnění vstupenek pro zástupce složek Integrovaného záchranného systému. Stejně jako v minulé sezoně, kdy se akce Sparta vzdává hold konala poprvé v O2 areně, bude na duely s Třincem a Olomoucí uvolněno dohromady zhruba šestnáct tisíc vstupenek,“ dodal Zetek.

Utkání v pátek 3. února předcházel velkolepý ceremoniál, v jehož rámci se na ledové ploše představilo vozidlo záchranné služby, Hudba Hradní stráže a Policie ČR či rychlostní kanoista a člen Dukly Josef Dostál. Své příběhy představili za asistence členů Klubu legend HCS vybraní hrdinové z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků. Historický nádech letošního Holdu byl zastřešen sloganem Legendy legendám. „V aktuální sezoně jsme se rozhodli do propagace projektu opět zapojit vážené členy našeho Klubu legend, kteří budou pomáhat prezentovat osudy hrdinů z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků,“ upřesnil Zetek. „Vyprávění příběhů proběhlo v historických prostorách a muzeích složek Integrovaného záchranného systému.“

Veškerá videa z akce Sparta vzdává hold 2017 najdete na sparťanském YouTube kanálu.Sparta vzdává hold 2016

„Vůbec poprvé se členové jednotlivých složek dostávají přímo na vizuály, které jsou na billboardech, tištěné inzerci a na všech bannerech na komunikačních kanálech Sparty,“ vysvětlil Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta fungovala. „Každý z hráčů byl patronem jedné ze čtyř složek. Navázali jsme tak trochu na poslední ročníky, kdy sparťanští hokejisté či členové Klubu legend navštěvovali služebny jednotlivých složek a naslouchali hrdinským příběhům hasičů, záchranářů, policistů a vojáků." Novinkou pro sedmý ročník akce Sparta vzdává hold bylo určité otočení rolí. „Jednotliví hrdinové navštívili hráče přímo v jejich šatně, a poznali tak zblízka hokejové prostředí,“ dodal Kryšpín.

Sparťanskými tvářemi pro sedmý ročník akce Sparta vzdává hold byli obránci Adam Polášek s Markem Hrbasem a útočníci Lukáš Klimek a Robert Sabolič.

Sedmý ročník akce Sparta vzdává hold vyvrcholil v pátek 22. ledna duelem s Chomutovem a zejména v úterý 26. ledna soubojem s Olomoucí. Tomu předcházel slavnostní ceremoniál s uctěním hrdinů z řad záchranářů, policie, hasičů a armády, navíc sparťané sehráli ve speciálních dresech s reflexními prvky po vzoru hasičských kombinéz. Netradiční dresy sparťanům v obou případech svědčily, své soupeře v nich nakonec porazili 7:1 a 2:1 po samostatných nájezdech.

Veškerá videa z akce Sparta vzdává hold 2016 najdete na sparťanském YouTube kanálu.
Sparta vzdává hold 2015

Ve znamení akce "Sparta vzdává hold" se nesl celý leden 2015, v jehož závěru sparťané odeháli dvojici zápasů s Hradcem Králové a Karlovými Vary. „V sezoně 2014/2015 jsme zvolili pro akci Sparta vzdává hold opět trochu jinou myšlenku. Patrony jednotlivých složek byli hráči a legendy, jejichž potomci jsou také sparťany,“ uvedl Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha. „Tvářemi holdu byli proto jak extraligoví hráči, tak i členové Klubu legend. Je to další souvislost s bohatou historií našeho klubu.“

Kampaň k Holdu 2015

Na oba zápasy měli příslušníci záchranných složek vstup tradičně zdarma a duely v neděli 25. ledna s Hradcem Králové a v pátek 30. ledna s Karlovými Vary dorazilo více než 20 tisíc diváků. Sparťané nejprve podlehli Hradeckým 0:5, proti Karlovým Varům si ale spravili chuť, když je deklasovali 9:1.

Před duelem s Energií proběhl slavnostní ceremoniál, ve kterém vzdala naplněná Tipsport aréna hold čtyřem hrdinům, se kterými si o jejich statečných činech povídali patroni z řad hokejistů. Holešovičtí navíc střetnutí s Karlovými Vary odehráli ve speciální sadě dresů, které budou draženy v aukci. Její čistý výtěžek putoval na konto Nadace policistů a hasičů.


Při kliknutí na společnou fotku se vám otevře ve vysoké kvalitě!


Předchozí ročníky akce Sparta vzdává hold:


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech