Sparťanská krev

Sparťanská krev představuje dlouhodobý charitativní projekt na podporu dárcovství krve, do kterého se tradičně zapojují nejen současní a bývalí hráči Sparty, ale i zaměstnanci klubu a sparťanští fanoušci a partneři.

Vůbec první hromadné darování krve se konalo v listopadu 2007 na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Během hokejového ročníku 2009/2010 darování krve poprvé proběhlo přímo v hráčské kabině sparťanského A-týmu, jeden z termínů darování Sparťanské krve 2015 se odehrál také v prostorách obchodního domu Van Graaf na Václavském náměstí.

"Jako jeden z hlavních cílů sezony jsme si stanovili, že budeme chtít nadále inspirovat ostatní k pomáhání. Projekt Sparťanská krev každoročně přitáhne nové dárce krve, které je v nemocnicích téměř neustále nedostatek," připomíná generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Všichni dárci, kteří dorazí v listopadu do Všeobecné fakultní nemocnice darovat a přihlásí se heslem "Sparťanská krev", obdrží za odměnu poukaz na dvě vstupenky na prosincový zápas se Zlínem.

"Zájem o dárcovství krve v Česku je několik let téměř na stejné úrovni. Vzhledem k probíhající epidemiologické situaci a náročnosti některých operací je třeba tuto problematiku dostávat do povědomí budoucích dárců krve," říká vrchní sestra z transfúzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Ilona Drdová. "Populace stálých dárců krve bohužel stárne. I proto je třeba registr krve neustále doplňovat," dodává. Není důvod mít z čehokoliv obavy. O dárce bude výborně postaráno za přísných hygienických podmínek.

Každý čtvrtek navíc bude probíhat darování za účasti zástupců našeho klubu. Ve dnech 4. a 25. listopadu můžete krev darovat v holešovické Tipsport areně, kde můžete zároveň sledovat trénink A-týmu a potkat se se zástupci A-týmu, legendami i managementem klubu. Kapacita je omezená.

S dalšími tvářemi Sparty se pak můžete setkat v dopoledních hodinách při společných darování ve Všeobecné fakultní nemocnici, a to 11. a 18. listopadu. V tyto dny pro vás bude připraveno od Sparty také malé občerstvení a dárky od partnerů projektu.

Pro darování krve ve čtvrteční termíny ve VFN je nutná registrace na telefonním čísle 224 963 112 nebo 224 962 757 po 12. hodině. Akce je určena především pro prvodárce.

Dnes v 18:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle