Sparťanská krev

KREV 2023: Přes tisíc fanoušků se zúčastnilo akce Sparťanská krev!

Již sedmnáctý ročník akce Sparťanská krev přilákal do odběrových místností přes tisíc fanoušků. Ti za necelý půllitr krve obdrželi voucher na vstupenky na výroční zápas s Motorem, který sparťané vyhráli 3:2 v prodloužení.

„Těší nás, že sparťané drží konstantně každý rok podobná čísla v odběrech krve. Moc nás těší, že můžeme tímto způsobem pomáhat. Cítíme však, že je v našich silách počty ještě navýšit, což je naším hlavním cílem do příštího, již osmnáctého ročníku,“ říká člen představenstva Sparty Jakub Dlouhý.

Letošního ročníku se zúčastnilo 1057 dárců krve, z toho rovných 271 prvodárců. Ti darovali potřebným přibližně 475 litrů krve.

„Spolupráce se Spartou funguje za několik let bezchybně a věřím, že nadále bude. Zásadní je pro nás podpora dlouhodobého darování krve,“ připomněla program s kartičkou Sparťanského dárce vrchní sestra transfúzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Ilona Drdová. „Krev potřebujeme celoročně, proto nejen každého sparťana rádi každý čtvrtrok přivítáme také u nás,“ dodává Drdová.

Kromě členů hokejové Sparty se letos k darování krve poprvé přidali také zástupci fotbalové Sparty, u nichž proběhl jeden z odběrů. Na společné darování do Sportovní haly Fortuna dorazil také herec Jakub Štáfek, fotbalová legenda Sparty Jaromír Blažek.

Dále pokračuje dlouhodobý program karty sparťanského dárce, který motivuje fanoušky k pravidelnému darování krve. Tuto kartu si mohou fanoušci vyzvednout jak v odběrových místnostech, tak ve fanshopu HC Sparta Praha ve Sportovní hale Fortuna a fanshopu AC Sparta Praha na Letné. Za každé kvarteto odběrů se mohou fanoušci těšit na exkluzivní dárky.

Informace ke Kartě sparťanského dárce:

• karta slouží k záznamu odběrů krve a následnému odměňování pravidelných dárců
  • kartu noste s sebou na odběry a po každém dokončeném odběru požádejte obsluhu odběrového centra o potvrzení formou razítka a podpisu
  • po každých čtyřech odběrech získáte nový odznak dárce Sparťanské krve a dárek
  • po šestnácti dokončených odběrech obdržíte od klubu speciální dres podepsaný od celého týmu
  • odznaky si můžete vyzvednout ve fanshopu Sparty, dres můžete nárokovat po šestnácti odběrech v kancelářích HC Sparta Praha po předložení zaplněné karty
  • razítka a potvrzení nelze získat zpětně. Akce začala 1. listopadu 2022
  • odběry lze absolvovat v jakémkoliv odběrovém místě

Sparťanská krev představuje dlouhodobý charitativní projekt na podporu dárcovství krve, do kterého se tradičně zapojují nejen současní a bývalí hráči Sparty, ale i zaměstnanci klubu a sparťanští fanoušci a partneři.

Vůbec první hromadné darování krve se konalo v listopadu 2007 na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Během hokejového ročníku 2009/2010 darování krve poprvé proběhlo přímo v hráčské kabině sparťanského A-týmu, jeden z termínů darování Sparťanské krve 2015 se odehrál také v prostorách obchodního domu Van Graaf na Václavském náměstí.

Dnes v 18:30 | Muži
Mountfield HK

Jani Lajunen bude pokračovat ve Spartě

Nabitý týden odstartujeme doma proti Hradci

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší