Trenéři

Miloslav Hořava - trenér

Bývalý obránce začínal s hokejem v rodném Kladně, za které v sezoně 1978/79 debutoval v československé nejvyšší soutěži. V dresu Středočechů získal kompletní sbírku medailí a s výjimkou dvou zlatých sezon na vojně v jihlavské Dukle odehrál za Poldi deset let. Mistr světa z roku 1985 a účastník tří Kanadských pohárů i čtyř olympiád vyzkoušel své štěstí v zámoří. Na konci sezony 1988/1989 si v ní zahrál šest zápasů za slavné New York Rangers, v jejichž dresu nakonec odehrál za tři roky 80 zápasů a další dva duely přidal v bojích o Stanley Cup.

V letech 1991 až 1994 už Miloslav Hořava nastupoval za švédské MODO, následně i za Slavii, po které pomohl Karlovým Varům zachránit extraligu. Kariéru ukončil v roce 2000 v dresu Litvínova. Úspěšný obránce se vrhl na trénování, dyž vedl Znojmo, Karlovy Vary, Mladou Boleslav i Plzeň, při které převzal i českou dvacítku. Přes Ústí nad Labem a MODO se dostal i do Sparty, se kterou skončil v nepovedené sezoně 2010/2011 až v play out.

Po dvouletém odpočinku se Miloslav Hořava přesunul do Litvínova, kde byl asistentem Radima Rulíka. V sezoně 2014/2015 společně dosáhli na největší trenérský úspěch, když dovedli Litvínov k prvnímu extraligovému titulu. Zkušený trenér následně vedl i Wolfsburg, Kladno a do října 2018 opět Mladou Boleslav. Od té doby byl uznávaný kouč bez angažmá, přesto se nadále sebevzdělával a účastnil se řady trenérských besed i školení, kde zachytával nejnovější trendy hokeje. Na začátku února 2020 převzal tým Sparty, který povede do konce sezony.

Josef Jandač - trenér

Josef Jandač se narodil 11. listopadu 1968 v Berouně, kde si našel cestu k hokeji. Sportovní osud ho však vyslal na dráhu trenéra. Tu začal netradičně v Jižní Koreji, odkud se přesunul k berounským Medvědům, kde sbíral první prvoligové zkušenosti. V roce 2001 si Josefa Jandače vybral ambiciózní Liberec, s nímž o rok později slavil postup do extraligy.

Na lavičce vydržel necelé tři sezony, než ho nahradil jmenovec Josef Paleček a Josef Jandač se přesunul do křesla sportovního manažera. Nadějný trenér na sebe upozorňoval i po dalším trenérském přestupu. V Českých Budějovicích totiž strávil povedené čtyři sezony, během kterých vytáhl tým do nejvyšší soutěže. V dalších dvou sezonách už se naplno věnoval práci reprezentačního asistenta, při které si v roce 2010 sáhl na trofej pro mistry světa.

Úspěšná kariéra pokračovala i po návratu na klubovou scénu. Jeden extraligový ročník a finále s Pardubicemi mu nakonec vynesly angažmá ve Spartě, v níž strávil s krátkou přestávkou ve Lvu Praha celkem pět sezon, během kterých byl u oslav 110 let klubu a v roce 2016 dovedl sparťany až do finále s Libercem, kde náš tým padl 2:4 na zápasy.

Vrcholem Jandačovy kariéry byl rok 2016, na jehož začátku byl zvolen hlavním koučem národního týmu. Na triumf ze světového šampionátu v Německu ale nenavázal, na úspěch nedosáhl ani na Světovém poháru a medaile mu unikla i na olympijských hrách v roce 2018. Zkušený trenér se poté vydal na další zahraniční štaci. V ambiciózním Magnitogorsku strávil celou kompletní sezonu, ale po dvou zápasech ročníku 2019/2020 přišel šok - Metallurg českého kouče odvolal. Josef Jandač bez práce do konce sezony nezůstal, v únoru 2020 si ho vyžádal nastupující Miloslav Hořava a berounský rodák se vrátil zpět do Sparty.

Petr Přikryl - trenér brankářů

Petr Přikryl se narodil 17. února 1978 v Litoměřicích. Odchovanec místního hokeje se v juniorském věku přesunul do Kladna a následně do Sparty, se kterou spojil nejvýraznější část své kariéry. První extraligový start si připsal v sezoně 1998/1999 právě v dresu pražského klubu a po většinu své sparťanské éry byl spolehlivým parťákem Petru Břízovi. I on měl tak výrazný podíl na dvou mistrovských titulech z let 2000 a 2002.

Oblíbenec sparťanských fanoušků si ale v roce 2003 vyzkoušel i roli stabilní jedničky, když odešel do slovenského Trenčína, kterému pomohl k mistrovskému titulu. V dalších sezonách už kluby střídal častěji a na Spartu se vrátil znovu v ročníku 2006/2007, kdy se podílel na svém třetím sparťanském titulu. Brankář, přezdívaný „Bingo“, pak působil střídavě v extralize i první lize a vyzkoušel si také krátké angažmá v německém Norimberku. V sezoně 2011/2012 už startoval jen v první lize a po čtyřech sezonách v dresu rodných Litoměřic se v roce 2015 s aktivní kariérou rozloučil.

Bývalý úspěšný brankář u svého řemesla zůstal a stal se trenérem brankářů. Po prvních zkušenostech na severu Čech, kde působil i v roli generálního manažera klubu, se znovu vrátil do Sparty, ale tentokrát v roli kouče. Petr Přikryl se nakonec propracoval až do reprezentace, jejíž brankáře vedl v roce 2018 na mistrovství světa v Dánsku a od extraligové sezony 2018/2019 je součástí sparťanského realizačního týmu.

Martin Šetelík - kondiční trenér

Pražský rodák v mládí hrával první házenkářskou ligu za Chodov, ale před profesionální kariérou dal přednost studiu. Martin Šetelík vystudoval tělovýchovu a sport se zaměřením na házenou a v pětadvaceti letech se rozhodl pro kariéru kondičního trenéra. Martin Šetelík působil dva roky jako manažer fitness centra a osobní trenér zároveň. V roce 2019 přijal novou výzvu, když kondičně připravoval mládežnické týmy hokejové Sparty a už o rok později povýšil k A-týmu.

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!