Umístění v extralize
1993-94: čtvrté místo
Umístění po základní části: 5. místo (44 zápasů, 21-6-17, skóre 162:129, 48 bodů)
Play-off
1. kolo: Sparta - Zlín 3:0 (3:2, 5:3, 10:0)
semifinále: Sparta - Pardubice 0:3 (2:3, 0:1, 1:2)
o 3. místo: Sparta - Kladno 0:2 (3:9, 5:7)
Sparta skončila celkově čtvrtá.
Sparta vstupovala do prvního ročníku samostatné české extraligy jako federální mistr. Po základní části skončili Pražané na pátém místě a ve čtvrtfinále narazili na Zlín. Ten Sparta bez problémů vyřadila 3:0 na zápasy, když ve třetím čtvrtfinále dokonce zvítězila 10:0! V semifinále pak Holešovické čekali hokejisté z Pardubic, které během sezony dokázali porazit na jejich ledě výsledkem 13:2. Sparta angažovala pro play off posily Gudase, Žemličku, Jelínka a jako druhý brankář byl připraven Petr Bříza. Obě domácí semifinále byla velmi vynervovaná, a to jak na ledě, tak v hledišti. Nakonec si pardubičtí hokejisté odvezli z Prahy dvě těsné výhry.
Ve třetím duelu semifinále viděla vyprodaná hala v Pardubicích vyrovnané utkání, o kterém nakonec rozhodly samostatné nájezdy. V nich více klidu předvedl domácí Biegl, kterého se nepovedlo překonat žádnému hráči Sparty. Toto utkání poznamenal i incident, při kterém Ladislav Lubina inzultoval maséra Sparty Bartoně, po kterém pardubický hráč vyfasoval tříměsíční zákaz startu v extralize. Sparta po vyřazení ze semifinále ještě hrála souboj o bronzové medaile, v něm však namotivovanější Kladno dvakrát zvítězilo.
1994-95: deváté místo
Umístění po základní části: 9. místo (44 zápasů, 16-9-19, skóre 123:129, 41 bodů)
Účast ve skupině o 9. až 12. místo s Pardubicemi, Vítkovicemi a Jihlavou.
Sparta skupinu vyhrála a skončila devátá.
Spartě se nevydařil vstup do tohoto ročníku, nepomohla ani výměna trenérů, v rámci které Pavla Wohla s Josefem Horešovským nahradili dosavadní kouč staršího dorostu František Výborný a asistent Stanislav Berger. Nově příchozí hráči povětšinou nenaplnili očekávání a i proto Sparta do play off o jediný bod nepostoupila.
V posledním kole základní části na úkor Sparty postoupil nováček z Vršovic – Slavia. Praha tak po dlouhých 57 letech poprvé od ročníku 1936/1937 zažila derby. Místo vyřazovacích bojů tedy Spartu čekal boj ve skupině o udržení spolu s Pardubicemi, Vítkovicemi a Jihlavou. Spartu tuto skupinu vyhrála a skončila devátá.
1995-96: třetí místo
Umístění po základní části: 1. místo (40 zápasů, 27-3-10, skóre 152:108, 57 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Jihlava 4:0 (2:1, 6:2, 5:2, 5:4)
semifinále: Sparta - Litvínov 2:4 (4:1, 4:6, 1:4, 5:0, 1:6, 4:5)
o 3. místo: Sparta - Č. Budějovice 2:0 (5:2, 3:2)
Sparta získala bronzové medaile.
Od třicátého kola se mužstvo posílené o Vykoukala, Hamra, Kročáka, Hrbka, Výborného, Žemličku a další definitivně usadilo na prvním místě tabulky, kde vydrželo až do závěru základní části. V prvním kole mělo Pražané volno, ve čtvrtfinále se Sparta střetla s Jihlavou. Tu doma dvakrát bez větších problémů porazila. Na Vysočině se Spartě předtím šest let nepodařilo vyhrát, ale Pražané třetí čtvrtfinále zvládli poměrem 5:2. V prodloužení čtvrtého zápasu vstřelil gól Roman Horák, kterým poslal Holešovické do semifinále. Obě utkání v Jihlavě poznamenali neukáznění diváci, když trefili rozhodčího do hlavy řehtačkou, Vykoukal dostal pro změnu do čela pivní plechovkou.
V semifinále se střetli odvěcí rivalové – Sparta a Litvínov. První zápas Sparta zvládla, poté přišly dvě prohry, následovala vysoká výhra 5:0 a domácí prohra 1:6. V šestém semifinále po šedesáti minutách svítil na ukazateli stav 4:4. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se radovali Severočeši. Celou sérii ovlivnil výkon exsparťanského Rouska, který se do branky střežené Ivem Čapkem trefil pětkrát, čtyřikrát pak nahrával svým spoluhráčům. V souboji o bronz se Pražané střetli s Českými Budějovicemi, které porazili 5:2 a 3:2.
1996-97: třetí místo
Umístění po základní části: 2. místo (52 zápasů, 28-11-13, skóre 227:168, 67 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Č. Budějovice 3:2 (3:4 p, 3:1, 2:4, 4:2, 5:2)
semifinále: Sparta - Vítkovice 0:3 (2:6, 2:3 p, 2:4)
o 3. místo: Sparta - Pardubice 2:0 (6:5, 4:1)
Sparta opět získala bronzové medaile.
Základní část Spartě řádně zkomplikovalo podzimní utkání Evropské ligy hrané v Moskvě. Z Ruska se totiž Sparťané vrátili s nevítaným dárkem – epidemií úplavice! I přes tyto trable se však nakonec Holešovickým podaří vybojovat druhé místo po základní části. Postavení v tabulce přisoudilo na čtvrtfinále Spartě České Budějovice. S nimi sehráli Pražané čtyři zápasy, ve kterých střídali výhry s prohrami. O vítězi měl tedy rozhodnout pátý duel. V něm Jihočeši vyřadili Roberta Langa a lékařské ošetření museli vyhledat také Jaroslav Nedvěd a Andrej Potajčuk. I přesto se ale podařilo Spartě Budějovické přehrát poměrem 5:2.
V semifinále potkala Sparta Vítkovice. Oslabeni o klíčového útočníka Langa nedokázali Pražané v žádném ze tří zápasů vstřelit svému soupeři víc než dvě branky, sami jich však dohromady inkasovali třináct. Místo finále tedy čekal Spartu opět souboj o třetí místo. V něm přehráli Pražané Pardubice 6:5 a 4:1 a stejně jako o rok dříve získali “náplast“ v podobě bronzové medaile.
1997-98: čtvrté místo
Umístění po základní části: 4. místo (52 zápasů, 27-10-15, skóre 176:117, 64 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Plzeň 3:2 (2:3 sn, 4:2, 2:5, 2:1, 4:1)
semifinále: Sparta - Vsetín 1:3 (1:4, 1:3, 4:1, 2:5)
o 3. místo: Sparta - Vítkovice 1:1 (4:9 a 2:1)
Sparta skončila celkově čtvrtá.
Na výkonu klubu z Holešovic se projeví odchody Výborného, Langa, Hamra, Potajčuka, Horáka, Petrovky, Benýška a Bendy. Psychické pohodě neprospějí ani dvě porážky v Evropské lize s anglickým Manchesterem. Sparta s novým brankářem Hniličkou končí po dvaapadesáti kolech na čtvrtém místě. Čtvrtfinálovým soupeřem Pražanů byla Plzeň. První utkání vyhráli Západočeši 3:2 po samostatných nájezdech, druhé utkání patřilo Spartě, třetí opět Plzni. Ve čtvrtém Plzeň dlouho vedla, Sparta vyrovnala až v devětačtyřicáté minutě. Utkání již směřovalo do prodloužení, když v čase 59:55 vystřelil Kverka od modré čáry kotouč nazdařbůh a gólman Salfický si ho k nepochopení publika srazil hokejkou do branky. Na domácím ledě si Sparta s nalomenou Plzní poradila 4:1 a vykročila do semifinále.
V něm na Spartu čekal suverén posledních sezon – Vsetín. Sparta v souboji o finále dvakrát prohrávala, navíc přišla o obránce Jaroslav Nedvěda, který si komplikovaně zlomil nos. V prvním pražském duelu se Spartě podařilo zvítězit 4:1, ale podruhé již tento výkon nezopakovala. Dva Dopitovy góly nasměrovaly Valachy k výhře 5:2 a postupu do finále. Potřetí za sebou měla tedy Sparta možnost hrát o bronzové medaile, tentokrát s Vítkovicemi. Doma Sparta prohrála vysoko 4:9, v Ostravě sice Pražané vyhráli 2:1, ale skóre přisoudilo třetí místo Vítkovicím.
1998-99: čtvrté místo
Umístění po základní části: 4. místo (52 zápasů, 27-9-16, skóre 186:123, 63 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - České Budějovice 3:0 (4:3sn, 2:0, 3:1)
semifinále: Sparta - Vsetín 2:3 (1:2p, 3:2, 2:4, 4:1, 0:1p)
Sparta skončila celkově čtvrtá.
S upravenými pravidly a slovenským trenér Šuplerem vstoupila Sparta do dalšího ročníku extraligy. Šuplera však brzy střídal Pavel Richter, který s tahouny Výborným, Martincem a Hlaváčem končil po základní části na čtvrtém místě. Po dvou letech čekali na Spartu ve čtvrtfinále play-off Jihočeši. První zápas se strhl v přetahovanou, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější Sparta, když o výhře rozhodl Jaroslav Bednář. V dalších zápasech již České Budějovice Spartu tolik netrápily. Pražané i bez trojice marodů vyhráli 2:0 a 3:1. Semifinále bylo mnohými experty označené jako předčasné finále. Holešovičtí se totiž utkali opět s mistry ze Vsetína.
Celá série nabídla kvalitní hokejovou podívanou, která zvedala diváky ze sedaček. O osudu prvního duelu rozhodl Dopita v prodloužení, během druhého Sparta bleskově otočila výsledek a zvítězila 3:2. V Praze Sparta podlehla 2:4 a poté zvítězila 4:1. Rozhodnout měl pátý duel ve Vsetíně. Po sedmdesáti minutách infarktového utkání to bylo stále 0:0. Až při nájezdech oba skvělé brankáře – Hniličku a Čechmánka někdo překonal. Jako šťastnější se ukázali vsetínští střelci, kteří gólmana hostí překonali třikrát, Čechmánek inkasoval jen jednou z hole Patrika Martince. Ani na pátý pokus se Spartě nepodařilo probojovat se do finále.
1999-00: finále a titul
Umístění po základní části: 1. místo (52 zápasů, 34-8-10, skóre 193:112, 76 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Pardubice 3:0 (3:1, 2:1 a 5:1)
semifinále: Sparta - Litvínov 3:0 (4:1, 3:1, 4:3sn)
finále: Sparta - Vsetín 3:0 (4:2, 4:0, 1:0)
Sparta získala mistrovský titul!
Vsetín si konečně mohl libovat, že mu vyrostl konkurent. Právě z tohoto klubu získala Sparta nadějné útočníky Kratěnu a Broše, z Německa se navíc vrátil Petr Bříza. Úvod sezony sice Spartě nevyšel, což odnesl trenér Richter, ale pod dvojicí Výborný – Hynek se poté sparťané rozehráli k velkým výkonům a vyhráli základní část. Čtvrtfinále svedlo dohromady Spartu s Pardubicemi. Oba domácí zápasy Sparta zvládla, i když diváci očekávali zřejmě větší brankový příděl do sítě Východočechů. Druhé utkání bylo poznamenáno zraněním Jaroslava Hlinky, kterého obránce Novotný poslal nešetrně k ledu, čímž mu způsobil otřes mozku a tržné rány v obličeji. Nejvýrazněji pak Pražané zvítězili na pardubickém ledě, když veškeré šance domácích na obrat série zničili výsledkem 5:1.
Jako další soupeř se v tehdejší Paegas Areně objevil Litvínov. Ten již po dvaceti minutách semifinále prohrával 3:0. Ve druhém zápase se Pražané museli o výsledek bát, ale nakonec zvítězili 3:1, když třetí trefa padla až do prázdné klece Chemiků. V drama se změnilo třetí semifinále. Litvínov se brzy dostal do vedení, ale Sparta v průběhu zápasu skórovala třikrát. Sparťanští fanoušci na litvínovském zimním stadionu už pomalu začínali slavit, ale Robert Kysela v pětapadesáté minutě a v osmapadesáté minutě oslavy rázně uťal. O vítězi tedy rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich devět střelců zklamalo, ale poslední Richard Žemlička poslal nepovedenou střelou Spartu do finále.
V něm čekal Spartu pětinásobný mistr z Valašska. Vsetínské v prvním zápase potopil útok Žemlička - Hlinka – Zelenka, když postupně skóroval každý z těchto forvardů, celkově Sparta vyhrála 4:2. I ve druhém utkání Sparta nasázela do vsetínské klece čtyři branky – dvakrát se trefili Žemlička se Sýkorou. Stadion na Lapači pak viděl hokejovou bitvu o titul, v níž rozhodla trefa Davida Výborného z devětačtyřicáté minuty. K mistrovskému titulu přispěl hlavně Petr Bříza, který povolil vsetínským střelcům jen dvě branky v prvním utkání.
2000-01: finále a druhé místo
Umístění po základní části: 5. místo (52 zápasů, 25-3-2-25, skóre 146:139, 80bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Litvínov 4:2 (5:4sn, 1:3, 1:0, 2:3sn, 4:1, 3:0)
semifinále: Sparta - Vítkovice 3:0 (3:2, 3:1, 3:2)
finále: Sparta - Vsetín 1:3 (2:3p, 4:3, 3:6, 1:4)
Sparta skončila na druhém místě.
Úspěch Holešovického týmu odvál z jeho kádru do NHL čtyři zkušené hráče - Kučeru, Sýkoru, Benýška a Výborného. Ztráta klíčových opor a zranění se projevilo na výsledcích. Během podzimu na post hlavního kouče přišel Miloš Říha, ovšem na Spartě vydržel jen do 49. kola, poté se vrátili Výborný s Hynkem. O tři kola později skončila Sparta první část sezony pátá, o postupu do vyřazovacích bojů rozhodlo až poslední kolo. První kolo play-off poslalo Spartu do Litvínova.
První zápas byl dramatický. Sparta vedla o dvě branky, ale v těsném závěru stačili Chemici vyrovnat. Krátce před koncem prodloužení za stavu 4:4 srazil Pilař Hlinku a do následné rvačky se zapojili Zábranský a dokonce i brankář Orct. Pro všechny tři utkání skončilo, a proto musel za Orcta při nájezdech naskočit Podolka. V nich vyhrála Sparta, ale hned v příštím zápase vyrovnal Litvínov stav série. Třetí utkání rozhodl v šedesáté minutě obránce Ptáček, když vstřelil jediný gól zápasu. Další duel rozhodly opět samostatné nájezdy, v kterých se blýskl Kysela trikem s pukem vystřeleným mezi bruslemi. O vítězství Severočechů ale rozhodl až z dalšího nájezdu sparťanský odchovanec Pilař. Sparta se poté radovala z vítězství 4:1 a 3:0, ale radost jim zkalila zlomená ruka Patrika Martince.
Semifinále s Vítkovicemi zvládli Pražané bravurně, dvakrát porazili Ostravany 3:2 a jednou 3:1. Po roce se pak opět ve finále potkala Sparta se Vsetínem. První zápas finálové série rozhodl v prodloužení vsetínský tahoun Jiří Dopita. Na Lapači poté Sparta zvítězila 4:3, když otočila vývoj zápasu. V domácím prostředí se ale Spartě nedařilo, k čemuž přispěly čtyři góly Jiřího Dopity ze třetího finále. Ve čtvrtém zápase prohrála Sparta 1:4 a poprvé v české extralize získala stříbrné medaile.
2001-02: finále a titul
Umístění po základní části: 1. místo (52 zápasů, 28-4-8-12, skóre 196:132, 103 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Třinec 4:2 (5:1, 6:4, 4:2, 3:4sn, 3:7, 4:1)
semifinále: Sparta - Slavia 3:0 (4:1, 2:1 a 5:1)
finále: Sparta - Vítkovice 3:1 (2:3, 3:2, 7:0 a 4:1)
Sparta získala mistrovský titul!
Sparta prošla další sezonou velmi suverénně, čemuž napomohly i příchody Zelenky, Sivka a Richtera. Pražané vyhráli základní část, ovšem čtvrtfinále s Třincem nebylo bez problémů. Sparta se sice dostala v sérii do vedení 3:0, ale poslední krok byl pro Spartu nečekaně těžký. Čtvrtý duel dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl Ocelář Zadina. Páté čtvrtfinále vyhráli třinečtí hokejisté 3:7 a na hokejky Sparty se začala vkrádat lehká nervozita. V šestém utkání vyrovnal Zelenka až v dvaapadesáté minutě, možná z ofsajdu. V sedmapadesáté minutě se trefil Bělohlav a nasměřoval Spartu do semifinále.
Poprvé v historii české extraligy se odehrávalo semifinále v jednom městě. Slavia však doplatila na nedůraz v zakončení a s výtečným Břízou v brance povolila Sparta městskému rivalovi jen tři góly ve třech zápasech, a to jen z přesilovek. Sama jich nastřílela jedenáct. Holešovičtí potřetí za sebou postoupili do finále, kde se jim postavili hráči Vítkovic. Sparta šla během jedenácti minut úvodní třetiny do dvoubrankového vedení, ale Ostravané třemi góly otočili průběh zápasu a překvapivě zvítězili. Druhý zápas v Ostravě se podařilo Spartě vyhrát, když na rozdílový gól dosáhl Michal Broš.
Ten samý hráč se stal hvězdou třetího finále, když se jednou trefil do vítkovické branky a svým spoluhráčům nahrál na další čtyři góly. Sparta ve velké pohodě zvítězila 7:0 a za stavu 2:1 se vydala do Ostravy. Holešovičtí se během šestnácti minut dostali do dvoubrankové vedení, které snížil na konci prvního dějství Čermák. Ve druhé třetině Trvaje prostřelil Kratěna a vítězství potvrdil střelou do prázdné branky Tomík. Sparta se pošesté v historii radovala z mistrovského titulu.
2002-03: třetí místo
Umístění po základní části: 3. místo (52 zápasů, 25-3-9-15, skóre 147:117, 93 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - České Budějovice 4:0 (3:1, 4:0, 2:1, 5:0)
semifinále: Sparta - Slavia 2:4 (2:0, 0:2, 2:3sn, 3:4sn, 2:1, 2:5)
Sparta skončila na třetím místě.
Letní přípravu Sparty narušily povodně, které vytopily strojovnu T-Mobile Areny. Sparta trpěla mistrovskou kocovinou a problémy s koncovkou, což stálo trenérské křeslo Václava Sýkoru, kterého vystřídal Alois Hadamczik. Sezonu poznamenalo derby, které zůstalo nedohráno kvůli dýmovnici, odvetu pak na hodinu přerušila nahlášená bomba. Základní část ukončili Holešovičtí na třetím místě. Čtvrtfinálový soupeř z jihu Čech neznamenal pro Spartu příliš velkou překážku. Ve čtyřech zápasech povolil Petra Bříza Budějovicím jen dva góly, dvakrát vychytal čisté konto. Marné bylo i burcování Jihočeského kouče Pouzara, Sparta se dostala do semifinále, kde na ni čekala opět Slavia.
Sparťanský brankář se předvedl v prvním zápase opět čistým kontem a Sparta vyhrála 2:0. Do druhého utkání vstoupila také dobře, ale gól Jaroslava Nedvěda, který nebyl uznán kvůli špatné videotechnice na stadionu v Edenu, jako by předznamenal, jak série nakonec skončí. Slavia druhé klání vyhrála 2:0, třetí a čtvrtý duel rozhodovaly samostatné nájezdy, které vždy vyhráli sešívaní. Holešovičtí se opět radovali až v pátém semifinále, kdy v Edenu zvítězili 2:1 po trefách Špaňhela a Zelenky. Jenže doma se Spartě opět nedařilo. Sice šla brzy do vedení, ale ještě v první třetině Slavia otočila třemi góly. Na Brošovo snížení z úvodu druhé třetiny odpověděl městský rival dvěma brankami a ukončil Holešovickým sezonu. Sparta potřetí v české extralize získala bronzové medaile.
2003-04: třetí místo
Umístění po základní části: 3. místo (52 zápasů, 27-1-5-19, skóre 150:119, 90 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Vítkovice 4:2 (3:2p, 3:0, 0:5, 2:6, 6:1, 4:1
semifinále: Sparta - Slavia 2:4 (1:4, 2:1p, 2:1sn, 4:3sn, 3:4p, 2:4, 0:3)
Sparta skončila celkově třetí.
Trenér Hadamczik dále přestavoval sparťanský kádr dle svých představ, na krátkou výpomoc přivedl vycházející hvězdu Martina Havláta. Tým však trápily nemoci a zranění, na podzim postupně vypadli Ujčík, Havelka, Šimíček, Ton, Tomajko, Šindel, Procházka, Vrbata, Sloboda, Bartečko, Broš, Paroulek a Šrek! Nakonec však Pražané opět obsadili třetí místo po dvaapadesáti kolech a chystají se na čtvrtfinále s Vítkovicemi. Vyrovnaný první duel mezi Pražany a Ostravany rozhodla až sporná situace z páté minuty prodloužení. Obránce Šrek vypálil od modré čáry a Petr Ton, natlačen Semanem na Pince, dorazil puk do branky.
Druhý zápas Sparta zvládla poměrem 3:0. Ovšem zápasy v Ostravě byly úplně jiné. Sparta prohrála 0:5 a 2:6 a série se stěhovala do Prahy za vyrovnaného stavu. O osudu pátého čtvrtfinále bylo rozhodnuto během třetí třetiny, kterou Sparta vyhrála 5:1, celkově 6:1. Šestý zápas v Ostravě se zvrhl v řadu konfliktů a faulů. Sparta využila dvě přesilovky a výsledkem 4:1 se posunula do semifinále. Potřetí za sebou tam na Spartu čekalo druhé pražské “S“. První zápas zvládla Slavia 4:1 náporem ve třetí třetině, druhý zápas rozhodla chyba exsparťana Kučery v prodloužení, kterou potrestal exslávista Ujčík. Dva duely v Edenu dospěly vždy až k nájezdům, které přetavil ve vítězství klub z Holešovic.
Vedení 3:1 v sérii dávalo Spartě velkou naději. Ve třiapadesáté minutě pátého semifinále ale Slavia zvýšila na 3:1 a pomýšlela již na další zápas. Šimíček a Ton však během posledních dvou minut vyrovnali a to nebylo všechno. Tři sekundy před vypršením šedesáté minuty netrefil odkrytou klec z těžkého úhlu Martin Chabada. Spartu tak dělily od finále milimetry, prodloužení rozhodl slávista Antoš. Šesté utkání ovládli Slávisté ve třetí třetině, kdy v Edenu nastříleli Spartě tři góly a vyhráli 4:2. Sedmé utkání zahájila Sparta vlastním gólem a pak již neměla síly na zvrat. Slávisté se posunuli do finále výsledkem 3:0. Sparta si připsala další bronz.
2004-05: páté místo
Umístění po základní části: 2. místo (52 zápasů, 29-4-5-14, skóre 164:106, 102 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Vítkovice 1:4 (1:5, 5:4, 1:3, 2:3,4:6)
Sparta skončila celkově pátá.
Do dvanáctého ročníku samostatné české extraligy vstupovala Sparta s novým trenérem Slavomírem Lenerem a kádrem nabitým posilami z NHL, které se rozhodly výluku zámořské soutěže prožít ve Spartě. Sparta se dlouho se Zlínem přetahovala o první místo v tabulce, ve prospěch moravského klubu nakonec rozhodl důslednější závěr základní části, takže Sparta skončila druhá s dvoubodovou ztrátou. Po roce opět narazila na Vítkovice, tentokrát většina fanoušků předpokládala jednoznačnější průběh než před rokem.
Opak však byl pravdou. Sparta vstoupila do play off s Pöpperlem v brance, ovšem Vítkovičtí nejlepšího nováčka této sezony překonali třikrát během deseti minut a zápas vyhráli 5:1. Druhé utkání Sparta zvládla poměrem 5:4, když využila hned čtyři přesilové hry. V ostravské ČEZ Areně však Pražané dvakrát prohráli a Vítkovice se do Prahy vrátily s vedením 3:1. Ve čtvrtém čtvrtfinále vedly Vítkovice před polovinou zápasu 3:0, což dalo Severomoravanům rozhodující náskok. Po prohře 4:6 se nabitý sparťanský kádr rozloučil se sezonou pátým místem.
2005-06: Finále a titul
Umístění po základní části: 6. místo (52 zápasů, 21-5-2-24, skóre 155:135, 78 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Zlín 4:2 (1:2, 1:2, 4:1, 2:1, 1:0, 3:0)
semifinále: Sparta - Znojmo 4:1 (3:2sn, 1:3, 4:1, 2:1, 6:1)
finále: Sparta - Slavia 4:2 (4:3sn, 1:2, 2:1p, 3:2, 2:3, 3:0)
Sparta získala mitrovský titul!
Trenéra Lenera vystřídal Jaromír Šindel, který u týmu vydržel jen do listopadu. Špatné postavení v tabulce jej připravilo o místo, své funkce se vzdal i generální manažer Luboš Koželuh, kterého vystřídal Viliam Sivek. Realizační tým vytvořili František Výborný s asistentem Marianem Jelínkem. S nimi se začal tým pomaličku zvedat, pomohly i návraty Františka Ptáčka a Jaroslava Hlinky. Přesto neměla Sparta ani před posledním kolem zajištěn postup do play off, důležité derby však zvládla, vyhrála 6:1 a postoupila se šestého místa. Ve čtvrtfinále narazila na Zlín a v první čtyřech zápasech bral výhru vždy domácí tým. V pátém duelu ve Zlíně vstřelil jedinou branku Kratěna a skórovat Holešovičtí nedovolili Zlínu ani v domácím utkání a po výhře 3:0 slavili postup do semifinále.
V tom se střetli se znojemskými Orly. První utkání vyhráli sparťané na nájezdy, ve druhém si Znojmo vítězství pohlídalo. Následně Sparta vyhrála oba duely doma a o svém postupu rozhodla na ledě Orlů. Poprvé v historii se finále extraligy hrálo jen v jednom městě, Spartě se totiž do cesty za titulem postavila Slavia! Holešovičtí načali finále na kluzišti soupeře vítězně. Na začátku 56. minuty sice prohrávali 1:3, ale góly Netíka a Tona dovedly zápas až k nájezdům, které zvládli lépe sparťané. Ve druhém duelu si Slavia vytvořila rozhodující dvoubrankový náskok již v první třetině a vyhrála 2:1. Také v T-Mobile Aréně šli slávisté brzy do vedení, Sparta vyrovnala ve třetí dvacetiminutovce. V prodloužení ujeli Ton se Strakou a druhý jmenovaný vrátil Spartě vedení v sérii.
Ve čtvrtém finále svítil po čtyřiceti minutách na ukazateli skóre stav 2:0 pro Slavii, ale ani to jí k výhře nestačilo. Obrat nastartoval Hlinka, vyrovnal Ton a z vítězného gólu se radoval Michal Sivek. První mečbol v Sazka Areně Sparta po prohře 2:3 nevyužila. Ovšem T-Mobile Aréna se v play off ukázala být nedobytným hradem. Spartu poslal do vedení mladík Langhammer, o pár minut později zvýšil Hlinka. Petr Bříza předváděl po celé play off neuvěřitelné zákroky a svoji formu potvrdil i v šestém finále. Hostům nedovolil vůbec nic, naopak pár minut před koncem přidal do slávistické rakvičky poslední hřebíček Sivek. Sparta převzala mistrovský pohár a radovala se ze sedmého titulu.
2006-07: Finále a titul
Umístění po základní části: 4. místo (52 zápasů, 25-2-8-17, skóre 178:157, 87 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Zlín 4:1 (4:0, 3:2, 3:2sn, 2:5, 3:2)
semifinále: Sparta - Liberec 4:1 (2:5, 2:1, 2:1, 5:2, 5:4)
finále: Sparta - Pardubice 4:2 (5:4p, 5:3, 7:3, 2:5, 1:5, 2:0)
Sparta obhájila mitrovský titul!
Základní části prošli svěřenci trenérů Výborného a Jelínka bez větších problémů. Museli však během podzimu řešit nečekané dilema. Nástupce Břízy v brance Dušan Salfický nepodával zrovna oslnivé výkony. Nakonec situaci vyřešil příchod Tomáše Duby z Finska. Duba se postupně stal jedničkou a v této pozici vstupoval i do play-off. Holešovičtí posílení o zkušené útočníky Zelenku a Roba narazili ve čtvrtfinále na oblíbený Zlín. Tentokrát Pražané začínali doma, kde dvakrát vyhráli. Na výsledcích 4:0 a 3:2 se podepsali hlavně Ton a střelec obou vítězných gólů Hlaváč. I ve Zlíně obhájce titulu vedl, do prodloužení ale vypjatý duel poslal exsparťan Kašpařík. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, konkrétněji Hlaváč, který si připsal třetí rozhodující zásah v sérii. Druhý zápas ve Zlíně Sparta prohrála 2:5, když si domácí vytvořili rozhodující náskok během první poloviny utkání. Necelých třináct tisíc diváků pak v T-Mobile Areně vidělo konec série po výhře Sparty 3:2.
V semifinále na sebe poprvé v historii play-off narazily Sparta a Liberec. Pražanům se s vítězem základní části v sezoně moc nedařilo, třikrát prohráli. A porážkou začali i v semifinále, Bílí Tygři je doma rozsápali 5:2. Ve druhém utkání dominovaly především obrany. Skóre načal v polovině zápasu Netík, ve třetí třetině odpověděl Pabiška. V 55. minutě tečoval Vykoukalovu střelu Hlaváč a rozhodl o výhře 2:1. Stejným poměrem skončil i první zápas v Holešovicích. Čtvrtý duel ovládli znovu Pražané, po výhře 5:2 a vedení v sérii 3:1 mohli rozhodnout už v Liberci. To se jim po výhře 5:4 povedlo.
Ve finále čekaly Spartu Pardubice. Vyprodaná ČEZ Arena sledovala úvodní přestřelku, kterou rozhodl až v prodloužení Kratěna. I ve druhém utkání si vzali slovo hlavně střelci. Skóre načal v první třetině Ton, v té druhé se každý tým trefil třikrát. Ve třetí dvacetiminutovce pojistil výhru 5:3 Hlaváč. Finále se do Prahy stěhovalo za překvapivého stavu 2:0 pro Spartu. Třetí finále - třetí střelnice. Vyprodaná holešovická hala viděla hned deset branek, sedm padlo do pardubické branky. O den později se diváci v T-Mobile Areně těšili na oslavu titulu, jenže Pardubice se radovaly se z výhry 5:2. Podobný scénář se opakoval i na východě Čech, kde domácí při výhře 5:1 dokonce vyhnali Dubu z branky. Do šestého finále ale vstoupila Sparta jako vyměněná. Holešovičtí doma zodpovědně bránili, hned ve 4. minutě je navíc poslal do vedení Kratěna. Stejný hráč byl i autorem úplně posledního gólu sezony. Sparta vyhrála 2:0 a do historických statistik si připsala osmý mistrovský titul.
2007-08: šesté místo
Umístění po základní části: 6. místo (52 zápasů, 19-6-10-17, skóre 135:145, 79 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Liberec 0:4 (1:4, 0:5, 2:3, 3:5)
Sparta skončila celkově šestá.
Po dvou titulech přišla před další sezónou obměna týmu. Z kádru odešli do zámořské NHL hvězdní útočníci Hlinka s Hlaváčem a Kratěna šel za svým „dvojčetem“ Brošem do finského Kärpät Oulu. Také odešli brankáři, Salfický přestoupil do Ruska a Přikryl na hostování do Ústí nad Labem. Jako náhrada a dvojka za Dubou se ve Spartě objevil Martin Štefl ze Vsetína. Velkými rybami, které měly pomoci vybojovat mistrovský hattrick, byly z NHL se vracející Petr Nedvěd a od našich východních sousedů dravý křídelník Tibor Melichárek a z Liberce Ľubomír Vaic. Holešovickým se vstup do ročníku celkem vydařil a z prvních osmi zápasů si připsali šest výher.
Poté jako by se něco zadrhlo a Spartu sužovaly nevyrovnané výkony, kde prohry střídaly výhry a naopak. Hráči s "S" na prsou se tak po celou sezónu pohybovali kolem pátého a šestého místa extraligové tabulky. Jen díky nepovedenému závěru základní části, kdy prohráli čtyři poslední zápasy, skončili na konečném šestém místě. Toto umístění jim do čtvrtfinále vyřazovacích bojů přiřklo tým Bílých Tygrů z Liberce. Spartu těsně před play-off posílil Miroslav Hlinka, který přišel z Pardubic. Ale ani to nebylo sparťanům ku pomoci, protože Bílí Tygři dali Pražanům lekci z produktivity a sérii ukončili v nejkratším možném termínu. Pro Spartu tak rozpačitá sezóna skončila velmi brzy.
2008-09: třetí místo
Umístění po základní části: 4. místo (52 zápasů, 22-7-6-17, skóre 147:137, 86 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta Zlín 4:1 (4:2, 4:0, 4:1, 2:4, 6:1)
semifinále: Sparta - K. Vary 2:4 (5:2, 2:3p, 3:5, 2:5, 2:1p, 1:4)
Sparta skončila celkově třetí.
Po předchozí nepovedené sezóně přišlo v holešovickém kádru velké zemětřesení. Mezi odchody se vyjímala jména Petra Nedvěda, Ľubomíra Vaice, Miroslava Hlinky či z obránců Stehlíka nebo Tabačka. Mezi posilami byli David Výborný a Martin Ručinský z NHL, do Sparty se také vrátili Michal Broš s Ondřejem Kratěnou a na post jedničky brankář Pöpperle. Do obrany vedení přivedlo perspektivního Michala Gulašiho z Vítkovic nebo dalšího navrátilce Libora Procházku. Díky všem příchodům většina sportovních periodik pasovala Spartu na nejžhavějšího kandidáta na zisk titulu. Začátek základní části Spartě vyšel celkem slušně, což se nedalo říci o první půlce měsíce října, kdy na Spartu přišla první větší krize a sbírala jednu porážku za druhou. Vylepšení herního projevu a výsledků přišlo v prosinci. Kolem Vánoc se v Holešovicích upekla brankářská rošáda, když sparťanský tým opustil nevyužitý Duba a místo něj se jako dvojka vrátil starý známý Petr Přikryl.
Když vše napovídalo tomu, že Sparta by mohla začít vyhrávat, tak přišla druhá větší krize ve druhé polovině ledna. Série proher posunula tým do spodnějších pater tabulky. Holešovickým prospěla sázka na zkušeného Přikryla, kterému dali trenéři šanci. Ten jí chytil pevně za pačesy a až na pár momentů dochytal zbytek základní části. Hráči jako by chytli druhý dech a s Přikrylem za zády se opět začalo dařit. V součtu po 52 kolech patřila Spartě velmi přívětivá čtvrtá příčka. Toto umístění určilo Spartě jako čtvrtfinálového soupeře tým ze Zlína. Holešovičtí mají s tímto soupeřem ve vyřazovacích bojích vynikající bilanci, kterou se jim podařilo potvrdit.
Díky formě získané na konci základní části a dobře chytajícímu Přikrylovi se Spartě dařilo. Záhy si vytvořila vedení 3:0 na zápasy. Celkem rychlý postup potvrdila výhrou 6:1 v pátém utkání. V semifinále Sparta narazila na karlovarskou Energii s vynikajícím Mensatorem v brance. Po pražském dvojzápase byla série vyrovnaná. Vše se rozhodlo na západě Čech, kde se Spartě nedařilo střelecky, navíc v obou zápasech inkasovala po pěti brankách. První karlovarský mečbol se ještě podařilo odvrátit a vrátit sérii na západ Čech. Tam pozdější mistr extraligy ukončil sparťanskou sezonu.
2009-10: sedmé místo
Umístění po základní části: 5. místo (52 zápasů, 21-9-6-16, skóre 157:132, 87 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Vítkovice 3:4 (1:4, 2:0, 5:2, 1:4, 0:2, 2:1, 1:3)
Sparta skončila celkově sedmá.
Vedení holešovického klubu dosadilo na lavičku trenéra Pavla Hynka, který přišel po zisku mistrovského titulu s karlovarskou Energií. Asistenta mu dělal František Výborný. Na post brankáře klub získal Jana Cháberu z Plzně. Do obrany přišli Mrázek, Bolf, Macholda a Hudec, do konce října vypománal Jaroslav Hlinka. Spartu naopak opustil brankář Tomáš Pöpperle a obránci Pilař s Procházkou. Pro příznivce holešovického týmu nebyl začátek sezóny nikterak růžový. Občas se sparťanům podařilo vyhrát několikrát za sebou, na druhou stranu i krátké šňůry proher byly na pořadu dní.
Neuspokojivé výsledky nakonec vedly na konci listopadu k výměně trenérů, na střídačku přišli David Volek s Milošem Holaňem. Následovaly změny v sestavě, z Holešovic odešli obránci Hudec, Černošek a Mrázek. Po nepřesvědčivých výkonech opustil klub i brankář Chábera. Noví trenéři si přivedli obránce Radka Philippa s René Vydareným, jedničkou se stal Petr Přikryl. S těmito impulzy Sparta zabrala a podařila se jí nejdelší série výher, která se zastavila na čísle šest. Po množství tříbodových vítězství skončili hráči s „S“ na hrudi na na konečném pátém místě.
Ve čtvrtfinále Sparta narazila na Vítkovice s vynikajícím Štěpánkem v brance. Ten v prvním zápase vymazal sparťanské útočníky v čele s nejlepším střelcem základní části Petrem Tonem. Sparta do druhého zápasu změnila taktiku a odvezla si z Vítkovic stav 1:1. Pražské zápasy byly jako den a noc. První zápas holešovičtí zvládli s přehledem, ve druhém na led vyjel úplně jiný tým, který na soupeře nestačil. Celý kolotoč se stěhoval opět na Moravu za nerozhodného stavu. Důležité třetí vítězství a krůček od vítězství v sérii byli po pátém zápase Vítkovice. Sparta doma dokázala srovnat a rozhodoval sedmý zápas, ve kterém se opět předvedl Štěpánek a Vítkovicím vychytal postup. Sparta sezónu zakončila na nelichotivém sedmém místě.
2010-11: dvanácté místo
Umístění po základní části: 12. místo (52 zápasů, 14-6-3-29, skóre 115:142, 57 bodů)
Play-out
Bilance: 2. místo (12, 3-1-1-7, skóre 24:35, 12 bodů)
Sparta skončila celkově dvanáctá.
U týmu zůstali trenéři Holaň s Volkem a mohli si tak tým upravit k obrazu svému. Z kádru odešli útočníci Netík, Hrdel a Látal, odešel i gólman Přikryl a obránci Vydarený, Cunik a Vojta. Sparta naopak podepsala nejlepšího střelce slovenské ligy Marka Bartánuse a také Tomáše Kůrku, Yoricka Treilleho a Radka Smoleňáka. Obranu vyztužili zámořští Salcido s O’Brienem. Do brankoviště se z hostování vrátil jako jednička Tomáš Pöpperle. V předsezónních předpokladech se opět počítalo se Spartou na nejvyšší místa. To, co po celkem vydařené přípravě přišlo, nečekal nikdo. Sparta nezachytila rozjezd extraligy a hlavně díky špatným výsledkům z ledů soupeřů se ocitla ve spodní části tabulky.
Další kolísavé výsledky zapříčinily předčasné ukončení spolupráce s dvojicí Hlaváč a Hlinka, kteří byli ve Spartě na výpomoc. První výhru na soupeřově ledě získala Sparta až v šestnáctém zápase, kterým byla předehrávka 33. kola s Boleslaví. Ani tato výhra nepomohla trenérům, kteří uvolnili místo svým nástupcům Miloslavu Hořavovi s Radimem Rulíkem. První zápas pod novými trenéry vyšel na výbornou, Sparta doma přejela Plzeň. Poté ale přišla hrozivá šňůra proher proher a Sparta byla na dně. Sparťané se nakonec z noční můry oklepali a v posledním měsíci začali nabírat formu a hlavně body potřebné k postupu do předkola. V prosinci Sparta ze šesti utkání jen dvakrát zaváhala a zlepšení sparťané podpořili dobrými, leč ne vítěznými výkony na vánočním Spengler Cupu.
Než se stačili hráči po návratu ze Švýcarska rozkoukat, tak bylo jasné, že Spartu čekají jen boje ve skupině o udržení. Kádr tak opustili Koreis, Vykoukal a Kůrka. Výměňou za hostování Smoleňáka získala Sparta mladého Sachu Treilleho. V nelichotivém pokračování zvaném play-out si Sparta záhy zajistila, že nepůjde do baráže. Proto si mohla dovolit nasazovat větší množství mladých hráčů, ale ani ti nezabránili většímu počtu porážek. Proto se tato sezóna dá s jistotou nazvat propadákem a určitě se řádí k největším neúspěchům klubu.
2011-12: páté místo
Umístění po základní části: 1. místo (52 zápasů, 27-8-10-7, skóre 163:109, 107 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Kometa Brno 2:4 (3:4, 3:2sn, 5:2, 1:3, 1:3, 1:4)
Sparta skončila celkově pátá.
Před sezonou 2011/2012 se Spartě podařilo na trenérskou lavičku získat trenéra s reprezentačními zkušenostmi Josefa Jandače. Pražané se dohodli také na příchodu Petra Tenkráta, který ukončil působení ve finském Kärpätu Oulu. Přišla také sourozenecká dvojice bratří Rachůnků a Holešovičtí zalovili i v zámořských vodách, odkud vylovili obránce Troye Milama a útočníky Maria Bližňáka a Alexe Fostera. Z ruské KHL pak přišel další obránce Michal Sersen a během sezony se podařilo doladit přestup obávaného „zlého muže“ Davida Kočího. A právě zodpovědná hra z obrany, to byl koncept, který trenér Jandač vtiskl svému týmu, a kterým se prezentoval v podstatě po celou základní část.
Ještě před začátkem extraligy zažila holešovická aréna unikátní událost. V rámci přípravy na duely NHL Premiere, sehráli se Spartou přípravný zápas hráči New York Rangers. Hvězdný soupeř předvedl v Praze především precizní defenzivní činnost a domácí se nedokázali střelecky prosadit. O vítězství týmu z Manhattanu rozhodli již v první třetině Artem Anisimov a Ruslan Fedotěnko, Rangers si odvezli výhru 2:0. Během celé základní části si Sparta v podstatě neprošla jedinou výsledkovou krizí a nejvíce se dařilo útočné trojici Ton - Bližňák - Tenkrát, zejména první jmenovaný dlouho bojoval o vítězství mezi střelci v základní části soutěže. O jediný gól ho nakonec předběhl pardubický Jan Kolář.
Sparta suverénně ovládla základní část a získala Prezidentský pohár se ziskem 107 bodů. Do play off šla v pozici jasného favorita. Ve vyřazovacích bojích to však byla jiná písnička. Do čtvrtfinále systém přisoudil Spartě Kometu Brno. Sparta přitom v prvním utkání vedla a ještě dvě minuty před koncem byl stav nerozhodný 3:3. Pak však úřadoval Jakub Svoboda a rozhodl o tom, že první bod připadl hostům z Brna. Ve druhém zápase se sparťané více se tlačili do branky, soupeře přestříleli vysoko 50:28 a nakonec zvítězili v nájezdech. První duel v Brně sparťané ovládli jasně 5:2, byla to ale poslední výhra v sezoně. Čtvrtý duel totiž získala Kometa poměrem 3:1 a stejně pak dopadlo i páté utkání na ledě Sparty. Rozjetou Kometu již nebylo možné zastavit. Sparta podlehla Brnu i potřetí za sebou a po výsledku 1:4 se rozloučila se sezonou 2011/12 pátým místem.
2012-13: páté místo
Umístění po základní části: 5. místo (52 zápasů, 24-5-4-19, skóre 171:149, 86 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Třinec 3:4 (0:4, 4:3sn, 3:4, 5:4sn, 3:6, 3:1, 0:5)
Sparta skončila celkově pátá.
Sezonu 2012/2013 ovlivnila výluka NHL, díky které někteří hráči působící za mořem posílili extraligové kluby. V případě Sparty se jednalo o gólmana Washingtonu Michala Neuvirtha. Ten zasáhl do soutěže v dresu Pražanů v průběhu září, ročník ale zahájil mezi třemi tyčemi Marek Schwarz přicházející z TPS Turku. Největší posilou před novým ročníkem však byl další navrátilec a dlouholetý sparťan Jaroslav Hlinka, který předtím působil ve švédském Linköpingu. Kádr naopak opustili útočník Bližňák, brankář Tomáš Pöpperle a obránce Michal Sersen. Odešel i kouč Jandač a tým převzal bývalý sparťanský kapitán a klubová legenda Richard Žemlička.
Ten však v nové roli vydržel jen osm kol, než se mu stala osudnou šestá porážka v řadě. V derby se Slavií tak Spartu vedl nový kouč Václav Sýkora. Sparta byla tou dobou poslední a první výhra přišla až ve 12. kole. Přes částečné zlepšení se klubové vedení odhodlalo k další změně na trenérském postu a v listopadové reprezentační přestávce došlo k rošádě, v jejímž rámci zamířil Sýkora do Lva a na “místo činu” se po několika měsících opět vrátil Jandač. S ním na střídačce Sparta dokázala vyšplhat tabulkou až na páté místo, v průběhu ledna a února dokázala zvítězit jedenáctkrát v řadě, a zajistit si tak přímou účast ve vyřazovacích bojích.
Jenže ani tentokrát nedokázali sparťané překročit svůj stín. Nové brankářské posily Marek Pinc a Marcel Melicherčík nedokázaly zastavit ofenzivní smršť třineckých Ocelářů, které sparťané neodolali ve třech ze čtyř venkovních utkání, v domácím prostředí se série vyvíjela přece jen vyrovnaněji. Rozhodující sedmý duel série ale Sparta nezvládla, podlehla soupeři 0:5 a zopakovala umístění z předchozí sezony.
2013-14: třetí místo
Umístění po základní části: 1. místo (52 zápasů, 34-1-6-11, skóre 208:100, 110 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Vítkovice 4:1 (3:2, 0:1, 3:2p, 5:3, 2:1sn)
semifinále: Sparta - Kometa Brno 3:4 (2:5, 3:0, 2:3p, 5:3, 1:2sn, 5:2, 4:5)
Sparta skončila celkově třetí.
I před touto sezonou prošel kádr Sparty velkými změnami. Tým opustili kapitán Michal Broš či obránce Jan Hanzlík, návrat do svého mateřského klubu z Kladna upřednostnil Petr Tenkrát. Z Karlových Varů přišla produktivní dvojice Lukáš Pech, Petr Kumstát, z Pardubic duo Jan Buchtele a Tomáš Rolinek, který dostal kapitánské céčko. Do branky se vrátil Tomáš Pöpperle. Před startem soutěže posílilo tým 11 hráčů. Díky spolupráci se Lvem se v něm v rámci hostování usadili také obránce Jakub Krejčík a útočník Tomáš Rachůnek, opačným směrem putoval Dominik Pacovský.
Sezona 2013/2014 byla pro Spartu speciální, holešovický klub totiž slavil 110. výročí svého založení. Oslavy vyvrcholily 7. prosince 2013 akcí nazvanou „Den sparťana“, v jejímž rámci bylo odehráno také speciální utkání sparťanských legend s legendami ruského hokeje. V extraligovém duelu pak Sparta zdolala mistrovskou Plzeň 4:2. Svoji nejproduktivnější sezonu ve sparťanském dresu prožil Petr Ton. V základní části nasbíral 67 bodů (35+32) a navíc překonal celkové klubové rekordy v počtu branek a kanadských bodů. Napodobil ho i Jaroslav Hlinka, který se stal nejlepším asistentem sparťanské historie. Gólman Tomáš Pöpperle navíc vyrovnal 11. vychytanou nulou sezony extraligový rekord svého spoluhráče Romana Málka. Sezonu plnou rekordů završili sparťané vůbec nejvyšším počtem získaných bodů v základní části v klubové historii (110).
O to, že celkový rekord soutěže (111) zůstal v jejich rukou, se postaraly Pardubice, které v posledním kole dokázaly Spartu porazit. Přesto však Pražané tabulku s jednoznačným náskokem 15 bodů ovládli a stejně jako v roce 2012 se mohli radovat ze zisku Prezidentského poháru. Ve čtvrtfinále si pak poradili s obávaným soupeřem z Vítkovic, který v základní části jako jediný porazil Holešovické dvakrát na jejich ledě. V play-off podobný kousek předvedli Vítkovičtí jen jednou, a Sparta tak po výsledku 4:1 na zápasy zamířila po pěti letech do semifinále. V něm došlo na reprízu čtvrtfinálového souboje s brněnskou Kometou z před dvou let a mělo to znovu pro Spartu nešťastný konec. Ve vyrovnané sérii nedokázal ani jeden z týmů uspět dvakrát v řadě a i kvůli tomu se z postupu radovali „modrobílí“. Sparťané počtvrté v řadě nezvládli sedmý zápas, a to i přesto, že v něm dvakrát vedli o dvě branky. Jejich cesta se uzavřela těsně před finálovou branou, k Prezidentskému poháru tak přidali bronzové medaile.
2014-15: čtvrté místo
Umístění po základní části: 4. místo (52 zápasů, 27-6-1-18, skóre 194:140, 94 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Mountfield HK 4:0 (3:0, 5:3, 4:3, 4:3)
semifinále: Sparta - Třinec 2:4 (2:6, 4:5p, 4:1, 2:1p, 2:3sn, 2:3)
Sparta skončila celkově čtvrtá.
Před sezonou 2014/2015 opustil po jedenácti letech Spartu její historicky nejlepší střelec Petr Ton, který zamířil do brněnské Komety. Ke změnám došlo i v obranných a útočných řadách. Své působení v rudém dresu ukončili např. obránce Radek Philipp, bratři Rachůnkové nebo talentovaný Dominik Simon, který kývl na nabídku Plzně. V brankovišti pak Tomáše Pöpperleho mířícího do Soči nahradil Rastislav Staňa. Toho však na postu gólmanské jedničky v průběhu sezony vystřídal kvůli nemoci Filip Novotný. Během léta se definitivně rozhodlo o tom, že Lev Praha se nebude účastnit nadcházející sezony KHL, a Sparta díky tomu mohla v kádru přivítat celou řadu posil. V defenzivě posílili holešovický klub hbitý obránce Marek Ďaloga a jeho reprezentační kolega Juraj Mikuš. Slovenskou enklávu ve sparťanském týmu pak rozšířil ještě Lukáš Cingel a také Martin Réway, který se vrátil ze svého angažmá v Quebec Major Junior Hockey League. Z německého Ingolstadtu pak do klubu přestoupil Slovinec Robert Sabolič.
Změn nedoznal klub ve své 111. sezoně pouze v sestavě, ale také v celkové prezentaci. Po několika letech totiž sáhl ke změně loga, které nově odkazuje k prvním sparťanským dresům se symbolem eS z roku 1905. Již v dresech s tímto novým logem pak Sparta vstoupila také do nové evropské klubové soutěže, Champions Hockey League. V jejím prvním ročníku se sparťané v základní skupině utkali s finským týmem KalPa Kuopio, švédským Växjö a německým Mannheimem. A Spartě se dařilo na obou frontách, když v Champions League jako jediná z českých klubů dokázala postoupit do osmifinále, v domácí soutěži se pak neustále držela na pozicích zajišťující přímý postup do play off. A to se skutečně stalo, když se po odehraných 52 kolech nacházela na čtvrtém místě, což jí pro první kolo vyřazovacích bojů přisoudilo soupeře z Hradce Králové. A sparťané neponechali nic náhodě, když svého východočeského soka zdolali poměrem 4:0 na zápasy. V semifinále se pak Pražané postavili vítězi základní části z Třince. Série s držitelem Prezidentského poháru začala na jeho ledě a Sparta musela po úvodních střetnutích doma dohánět dvoubodové manko. To se jí podařilo, když o srovnání série rozhodl v prodloužení čtvrtého zápasu nejproduktivnější sparťanský hráč základní části a play off Jaroslav Hlinka. Zbylé dva zápasy však Holešovičtí těsně o gól ztratili, a celkově tak v ročníku 2014/15 obsadili čtvrté místo.
2015-16: druhé místo
Umístění po základní části: 2. místo (52 zápasů, 30-7-6-9, skóre 200:132, 110 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Zlín 4:1 (4:3, 0:4, 2:3, 1:4, 5:2)
semifinále: Sparta - Plzeň 4:1 (3:7, 4:3, 2:4, 2:1, 2:3p)
finále: Liberec - Sparta 4:2 (1:3, 4:2, 4:1, 1:4, 4:3, 2:1p)
Sparta skončila obsadila druhé místo.
Bez Tomáše Rolinka, Marka Ďalogy či Karla Pilaře, zato s navrátilci Tomášem Pöpperlem, Tomášem Netíkem, Michalem Dragounem či slovenskými reprezentanty Andrejem Kudrnou a Michalem Čajkovským se sparťané po letech strávených v Holešovicích přestěhovali do libeňské O2 areny. V doposud posledním utkání na ledě Tipsport areny zdolali v přátelském utkání Slavii 5:1 a formu si přenesli i do svého nového chrámu, ze kterého udělali nedobytnou tvrz. V základní části v něm vyhráli nejvíce zápasů v extraligové historii a bez bodů odešli pouze jednou.
Fanoušci si navíc užili řadu doprovodných akcí a mohli sledovat také kvalitní mezinárodní hokej. Spartě se totiž dařilo i v rámci Champions Hockey League, v jejímž druhém ročníku postoupila v konkurenci Hamaru a Ženevy ze základní skupiny a přes Curych s talentovaným útočníkem Austonem Matthewsem postoupila do osmifinále. V něm dokázala potrápit pozdějšího finalistu z Oulu, na němž její cesta Evropou skončila. Stabilní formu si svěřenci Josefa Jandače drželi i během extraligových bojů a jejich forma vyvrcholila v průběhu ledna. Na jeho začátku se navíc Pražané zúčastnili výjimečné události, když v rámci Hokejových Her v Brně odehráli s místní Kometou utkání pod širým nebem a před rekordní návštěvou 21 500 diváků zvítězili 4:2. Následně proběhl další ročník akce „Sparta vzdává hold“, při které vyjádřil pražský klub uznání příslušníkům bezpečnostních a záchranných složek ČR. Pražský tým nakonec zakončil základní část na druhém místě a mohl se těšit na play-off.
V něm ho vedl kapitán Jaroslav Hlinka, jenž během sezony přepisoval klubovou historii. Kromě toho, že se stal členem Klubu hokejových střelců deníku Sport, tak překonal Jiřího Zelenku v počtu odehraných zápasů v dresu Sparty a jako nejproduktivnější hráč ČP play-off TELH se posouval výš historickými tabulkami. Svému týmu nakonec pomohl přes Zlín (4:1 na zápasy) a Plzeň (4:2 na zápasy) do finále. V něm se sparťané představili po devíti letech a proti suverénnímu Liberci dvakrát vedli. Severočeši ale zabrali a Sparta si nakonec po šesti vyrovnaných zápasech pověsila na krk stříbrné medaile. Druhým místem se tak rozloučil kouč Josef Jandač, jenž po sezoně odešel k české reprezentaci a předal svou kancelář Jiřímu Kalousovi.
2016-17: šesté místo
Umístění po základní části: 3. místo (52 zápasů, 26-5-6-15, skóre 164:117, 94 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Kometa Brno 0:4 (2:3, 2:3p, 3:4p, 2:4)
Sparta skončila celkově šestá.
Sparta se přes léto musela smířit s odchody Jana Buchteleho, Daniela Přibyla i Adama Poláška. Místo nich přišli útočníci Petr Vrána, Brian Ihnačák a v obraně měl tvrdit muziku Richard Nedomlel. Pozměněný mančaft opět čekal boj na dvou frontách a nutno říci, že úspěšný! Parta kolem nového trenéra Jiřího Kalouse vlétla do sezony velmi slušně, ačkoliv její trenér v úvodu ročníku chyběl kvůli účasti na Světovém poháru v Kanadě. Pražané si však pod vedením asistentů vedli slušně a do základní části vstoupili pravou nohou. Kromě úspěšné přípravy však měli tou dobou také výborně rozjetou Champions Hockey League, ve které nakonec dosáhli historicky nejlepšího umístění. Ve skupině si Kalousův tým poradil se švédským Färjestadem a polským Krakovem, ale tím jeho jízda neskončila. Český zástupce dokázal přejít přes Kärpät Oulu, postoupil přes HV 71 i Bern a v semifinále vyřadil po boji švédské Växjö. Sparta se tak vydala do Göteborgu, kde ji čekalo finále proti místní Frölundě. Pražané, podporování historicky největším zahraničním výjezdem skvělých fanoušků, bojovali statečně a soupeře dokonce přehrávali.
Zlatou tečku jim ovšem sebralo prodloužení, v němž rozhodl Joel Lundqvist a přisoudil sparťanům stříbro. Tým kolem Jaroslava Hlinky se tak po historickém úspěchu na mezinárodním poli mohl soustředit na domácí scénu, kde bojoval o co nejlepší umístění po základní části. Sparta honila také individuální ceny, protože letní posila Petr Vrána a útočník Lukáš Pech spolu dlouho bojovali o titul pro nejproduktivnějšího hráče bodování Tipsport extraligy. S celkovými 52 body (20+32) se nakonec radoval druhý jmenovaný, ale radost mu zkazilo působení v play-off. Sparta, posílená například o navrátilce Jana Buchteleho a Jana Hlaváče, do něj šla ze třetí pozice na Kometu Brno, jenže ve čtvrtfinále vyhořela a s moravským týmem vypadla už po čtyřech zápasech. Velmi slušně rozjetá sezona tak skončila velkým zklamáním a celkovým šestým místem.
2017-18: desáté místo
Umístění po základní části: 10. místo (52 zápasů, 18-5-7-22, skóre 140:150, 71 bodů)
Play-off
předkolo: Liberec - Sparta 3:0 (3:2p, 4:1, 4:1)
Sparta skončila celkově desátá.
Sparťané přes léto částečně obměnili kádr. Přišla nová branskářská dvojice Sami Aittokallio - David Honzík, do obrany přibyli Tomáš Dvořák, Tomáš Pavelka a Petr Zámorský. V útoku byli novými tvářemi Robert Říčka, Američan Vinny Saponari a norský reprezentant Alexander Reichenberg. Vzhledem k tomu, že se sezona nevyvíjela podle představ, přišlo v jejím průběhu mnoho změn. A to i v trenérském štábu, na pozici hlavního kouče nahradil Jiřího Kalouse v závěru října František Výborný. Do obrany přibyl ze zámoří velezkušený Zbyněk Michálek, do útoku Richard Jarůšek či později Jan Buchtele.
Po Novém roce se sparťané pohybovali na pozicích zajišťujících předkolo play off a snažili se bojovat i o účast v nejlepší šestce a přímý postup. To se nakonec nepodařilo a Pražané obsadili desátou příčku konečné tabulky. To jim do předkola play-off hraného na tři vítězné zápasy přisoudilo liberecké Bílé Tygry. Vyrovnané první utkání Severočeši nakonec na svém ledě urvali v prodloužení, po druhé, už jasnější výhře se série stěhovala do Prahy za nepříznivého stavu 0:2. V O2 areně se hrálo čtyřicet minut bez gólů, které začaly padat až ve třetí třetině. A to hlavně do sparťanské branky. Pražané prohráli 1:4 a skončili již v předkole play-off.
2018-19: desáté místo
Umístění po základní části: 10. místo (52 zápasů, 20-7-2-23, skóre 140:140, 76 bodů)
Play-off
předkolo: Vítkovice - Sparta 3:1 (2:1, 2:1, 3:4, 5:1)
Sparta skončila celkově desátá.
Do sezony 2018/2019 šli sparťané s obměněným kádrem a hlavně s novým německým koučem Uwe Kruppem. Tým s novým brankářem Matějem Machovským, kanadskými zadáky Jeremie Blainem a Stevenem Delislem a navrátilcem Janem Košťálkem se ale po slušném startu musel potýkat s řadou překážek. Nevýrazné výkony držely Spartu ve druhé polovině tabulky, týmu se nedařilo ani výsledkově a tým doplatil zejména na nepříznivou domácí sérii, kdy od konce října do konce prosince prohrál šest domácích zápasů v řadě.Sparta v sezoně 2017/2018 V závěru základní části tým posílili brankář Jakub Sedláček s útočníkem Robertsem Bukartsem a mužstvo povzbudil návrat legendárního útočníka Jaroslava Hlinky, jenž pomohl mužstvu do předkola play-off, kde sparťané prohráli s Vítkovicemi 1:3 na zápasy a sezona pro ně skončila neúspěchem. Výraznou pochvalu však zasloužili sparťanští fanoušci, protože jich do domácí O 2 areny chodilo nejvíce z celé Tipsport extraligy - v průměru 9 042!
2019-20: třetí místo
Umístění po základní části: 10. místo (52 zápasů, 21-14-1-16, skóre 174:145, 92 bodů)
Play-off se kvůli pandemii koronaviru neodehrálo. Sparta skončila celkově třetí.
V létě 2019 proběhla ve Spartě řada zásadních změn. Noví majitelé vyhlásili nejvyšší ambice a s novou kampaní "NEZASTAVÍŠ" přivedli řadu zvučných jmen včetně nového kapitána Michala Řepíka či útočníka Marka Kvapila. Nový tým v první polovině sezony dokonce vedl tabulku, ale vinou marodky a poklesu formy o náskok přišel. Na začátku ledna se sparťané na fotbalovém stadionu v německých Drážďanech postavili Litvínovu, čímž přispěli k novému návštěvnickému rekordu Tipsport extraligy, když utkání sledovalo 32 009 diváků.
Nepřesvědčivé výkony však pokračovaly, což stálo místo trenéra Uweho Kruppa, kterého nahradila dvojice Miloslav Hořava - Josef Jandač. Naše mužstvo nakonec zakončilo základní část na třetím místě tabulky a chystalo se na čtvrtfinále play-off proti Kometě Brno. Sezona 2019/2020 však byla předčasně ukončena vinou pandemie koronaviru a sparťané tak skončili na třetím místě, které jim zaručilo účast v Lize mistrů. Na tu se mohli těšit také fanoušci, kteří opět posunuli návštěvnický rekord, když jich chodilo do O2 areny v průměru 10 330!
2020-21: třetí místo
Umístění po základní části: 1. místo (52 zápasů, 32-3-6-11, skóre 194:116, 108 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Olomouc (3:1, 2:0, 3:2, 3:0)
semifinále: Sparta - Liberec (1:5, 1:3, 2:3p, 5:0, 3:2p, 3:2p, 1:2)
Sparta skončila celkově třetí.
I před náročnou a nejistou sezonou 2020/2021 náš klub posiloval, když získal útočníka Romana Horáka, Davida Němečka a v průběhu sezony také Filipa Chlapíka s Vladmírem Sobotkou. Zejména první dva a čtvrtý jmenovaný nakonec pomohli našemu týmu k triumfu v základní části, která se včetně play off odehrála bez přítomnosti diváků. Sparťané získali celkem 108 bodů a se s 194 góly měli nejlepší útok soutěže!
Ti však byli velmi blízko mužstvu díky ojedinělému projektu dobitvy.cz, v němž mohli nakouknout do zákulisí týmu během vyřazovací části. Sparta začala rychlým vyřazením Olomouce, ale pak narazila na Liberec. Ačkoliv se našemu týmu podařilo vyrovnat ztrátu tří zápasů, do historie se jako první tým s obratem série po třech porážkách nezapsal. Parta kolem kapitána Michala Řepíka nakonec padla po sedmi zápasech a v netradiční covidové sezoně získala bronzové medaile.
2021-22: druhé místo
Umístění po základní části: 3. místo (56 zápasů, 27-6-6-17, skóre 203:153, 99 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Liberec 4:1 (7:0, 3:2, 2:1, 2:4, 5:4p)
semifinále: Sparta - Motor České Budějovice 4:1 (2:1, 5:1, 3:2p, 1:3, 3:2)
finále: Třinec - Sparta 4:2 (1:4, 2:1, 2:3, 5:2, 3:7, 1:2)
Sparta skončila celkově druhá.
Už před sezonou vyhlásil náš klub útok na nejvyšší mety, když přivedl reprezentačního obránce Michala Moravčíka a také útočníky Filipa Chlapíka, Davida Kašeho a Erika Thorella. Vstup do sezony vyšel našemu týmu skvěle, když si vybojoval postup do play off Ligy mistrů, jenže v lize předváděl nevýrazné výkony a výsledkově se trápil, když si od poloviny října do poloviny listopadu připsal osm porážek v řadě a deseti proher z jedenácti zápasů.
Návrat trenéra Miloslava Hořavy byl pro tým příjemnou vzpruhou, načež se fanoušci mohli těšit z návratu Daniela Přibyla po téměř pěti letech bez pořádné hokejové sezony. V Lize mistrů došel náš tým až do čtvrtfinále, kde po těsném boji padl až s pozdějším vítězem švédským Rögle.
Příchody Davida Tomáška s Matějem Machovským a výměna Alexandera Saláka za Júlia Hudáčka byly pro tým velkou vzpruhou, když sparťané v závěru základní části vybojovali stíhací jízdou třetí místo a přímý postup do čtvrtfinále! Po triumfu v pětizápasových sériích s Libercem a Českými Budějovicemi čekalo náš tým finále po šesti letech.
Vyrovnaná a náročná série s Třincem před plnými tribunami obou arén nakonec skončila triumfem Slezanů 4:2 na zápasy, po němž sparťané získali stříbrné medaile. V průběhu sezony se však podařilo uspořádat tradiční rekordní projekty jako Sparťanskou pětku, Sparťanskou krev nebo Sparta vzdává hold.
2022-23: páté místo
Umístění po základní části: 3. místo (52 zápasů, 28-6-3-15, skóre 155:122, 99 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Třinec 2:4 (3:2, 2:3p, 4:2, 1:3, 0:3, 1:5))
Sparta skončila celkově pátá.
Nové trenérské duo Pavel Patera a Patrik Martinec vstupovalo do nové sezony s velkým očekáváním. Výrazné posily jako Jakub Kovář, Jakub Krejčík nebo Dominik Simon měly pomoci zaútočit na nejvyšší příčky, jenže sezona se bohužel nevyvíjela podle představ. Chyby, zbytečné ztráty zápasů a nevyrovnané výkony posunuly téměř na dno extraligové tabulky, což přineslo změnu trenéra a návrat Miloslava Hořavy, který společně se švédským trenérem Hansem Wallsonem sparťany nastartoval.
I díky příchodu Michala Kempného a skvělému Spengler Cupu, ze kterého jsme dovezli stříbrné medaile, jsme od poloviny listopadu až do začátku playoff neprohráli dvakrát v řadě, sbírali jednu tříbodovou výhru za druhou a skvělou stíhací jízdou vybojovali třetí místo po základní části. Ve čtvrtfinále nás však po šesti zápasech zastavil následný obhájce titulu z Třince. Tudíž jsme sezonu, ve které vstoupilo pět sparťanů do Klubu legend HCS, skončili na pátém místě. Kdo však dominoval, to byli sparťanští fanoušci, kterých na domácí utkání chodil rekordní průměr 10 837 diváků!
2023-24: třetí místo
Umístění po základní části: 2. místo (52 zápasů, 32-6-3-11, skóre 172:119, 111 bodů)
Play-off
čtvrtfinále: Sparta - Liberec 4:0 (3:2sn, 3:2p, 5:3, 5:2)
semifinále: Sparta - Třinec 3:4 (3:0, 3:2p, 3:2p, 1:4, 2:3, 1:2p, 2:3p)
Sparta skončila celkově třetí.
Ve výroční sezoně jsme se museli vypořádat s častou marodkou, kterou však svěřenci Pavla Grosse a Miloslava Hořavy zvládli skvěle. A to zejména díky mladíkům, kteří zastoupili zkušenější opory, ať už to byli debutanti Dominik Pavlák, Oliver Samson, Jakub Žmola anebo zkušenější Michal Vitouch. První gól ve Spartě vstřelil také Petr Ton mladší, jenž se svými parťáky pomohl k rekordnímu klubovému zisku 111 bodů po základní části! Coby druhý tým tabulky s rekordní návštěvností jsme s lídry Filipem Chlapíkem, Michalem Řepíkem anebo Miroslavem Formanem ve čtvrtfinále přejeli Liberec po čtyřech zápasech a slibně rozjeli také sérii proti Třinci. V souboji s Oceláři nám však nestačily ani tři výhry, navzdory kterým nám sezona skončila semifinálovým vyřazením. Vydařené play-off pak vyneslo nominaci na domácí MS obráncům Jakubu Krejčíkovi a Michalu Kempnému, kteří se stali prvními sparťanskými šampiony z Prahy po dlouhých 39 letech.